top-image
WSTECZ

Sii nowym partnerem kierunku informatyka w chorzowskiej WSB

Sii, jedna z czołowych firm usług IT i inżynierii w Polsce, obecna w 8 miastach w kraju: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi i od ponad roku w Katowicach, od października objęła patronat nad kierunkiem informatyka na studiach inżynierskich w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.

Zawarte porozumienie ma na celu zbliżenie środowiska nauki i edukacji do środowiska praktyki gospodarczej. Dzięki tej współpracy studenci i absolwenci chorzowskiej WSB będą odbywali staże i praktyki w Sii, z możliwością zatrudnienia w przyszłości. Biuro Karier będzie także wspierać firmę w organizacji spotkań branżowych na uczelni. Sii liczy na jeszcze lepsze poznanie swoich przyszłych pracowników i rozpoznanie potrzeb w zakresie kształcenia ich pod kątem pracy zawodowej.

Jednocześnie firma Sii dołączyła do Rady Biznesu WSB w Chorzowie, której celem jest dostosowywanie oferty kształcenia do potrzeb rynku pracy. Oznacza to, że przedstawiciele firmy będą uczestniczyli w konsultacjach przy tworzeniu nowych oraz już istniejących programów studiów i specjalności, a także ćwiczeń case study, w celu upraktycznienia nauki na kierunku informatyka.

Zależy nam na tym, żeby absolwent ubiegający się o pracę miał za sobą przede wszystkim zajęcia praktyczne i doświadczenia –niekoniecznie komercyjne, ale jak najbardziej do takich zbliżone. Ważne, żeby studia przygotowały go nie tylko teoretycznie, ale wyposażyły w konkretne umiejętności niezbędne w pracy – prowadzenia projektu, współpracy w zespole, ale i chociażby trzymania się harmonogramu. W realiach biznesowych, nieoddanie projektu na czas to przecież nie tylko niezaliczenie przedmiotu, ale i określone wymierne straty” – mówi Krzysztof Danilewicz, Dyrektor Oddziału Sii Katowice.

Sii liczy też na to, że ściślejszy kontakt ze środowiskiem akademickim wspomoże rozwój oddziału, który cały czas rośnie i w swoich planach ma zatrudnienie co najmniej 100 nowych pracowników!

O Wyższej Szkole Bankowej

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie jest wydziałem zamiejscowym WSB w Poznaniu. Już od 18 lat kształci na kierunkach inżynierskich, ekonomiczno-prawnych i społecznych. W rankingu tygodnika „Wprost” chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa, jako wydział zamiejscowy WSB w Poznaniu, zajęła 3 miejsce wśród wszystkich niepublicznych uczelni wyższych w Polsce najbardziej cenionych przez pracodawców (nr 13/2015).

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?