top-image
WSTECZ

Homebanking – wdrożenie nowej funkcjonalności w AX

W związku z dynamicznym rozwojem Sii, wzrostem liczby pracowników i współpracowników Praktyka AX dostała zlecenie wdrożenia nowych funkcjonalności w funkcjonującym w firmie  systemie AX, które usprawniłyby znacznie działania  Sii.

Ten wewnętrzny projekt usprawnił pracę  3 działów w firmie: Administracji, Księgowości oraz Kontrolingu. Problem dotyczył obiegu dokumentów – każda faktura, delegacja czy rozliczenie kosztów było wprowadzane do systemów dwutorowo – do AX-a, tak, żeby dokument był zaksięgowany i pokazał się w wynikach firmy, oraz do systemu bankowego, żeby został opłacony. Ta sama praca, związana z wprowadzeniem danych dostawcy i kwot rachunku bankowego, była wykonywana dwukrotnie. Proces był bardzo czasochłonny i angażował sporo zasobów. Pojawiła się więc potrzeba wprowadzenia rozwiązania, które byłoby bardziej efektywne.

Pomoc w usprawnieniu obiegu dokumentów miała zapewnić kolejna funkcjonalność wdrożonego w Sii w 2014 roku AX’a, czyli Homebanking. Funkcjonalność w wersji podstawowej nie spełniała jednak wewnętrznych wymagań naszej organizacji i trzeba było ją rozbudować i uszczelnić.  Wyzwania tego podjęła się Praktyka AX i w ciągu trzech miesięcy otrzymaliśmy produkt końcowy.

Od 1 grudnia firma korzysta z gotowego produktu, wdrożonego i wykorzystywanego obecnie przez ponad 80 osób. Obecnie każdy z działów, biorący udział w tym procesie, ma jasno określone zadania, które zostały możliwie zminimalizowane. Administracja dba o prawidłowe wprowadzenie dokumentów do rejestru dokumentów oraz o ich zatwierdzenie. Wykorzystuje tutaj dodatkową funkcjonalność: zaciąganie e-faktury bezpośrednio do AX-a. Następnie Księgowość sprawdza dokumenty od strony podatkowej, akceptuje dane do przelewu i tworzy paczkę płatności, wysyłając ją do systemu bankowego. W ostatnim etapie Kontroling autoryzuje paczkę, dokonując wyrywkowej weryfikacji dokumentów.

W efekcie dokumenty szybciej trafiają do księgowości, zmniejszył się nakład pracy administracji w zakresie płatności, a kontroling nie musi autoryzować każdego dokumentu oddzielnie.

Stronę biznesową wewnętrznego wdrożenia nadzorowały dedykowane osoby z działu kontrolingu, księgowości i administracji, a za stronę techniczną odpowiedzialna była Praktyka AX.

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?