top-image
WSTECZ

ITIL®4 Managing Professional Transition – szkolenie stworzone z myślą o profesjonalnych managerach IT

W ubiegłym roku oferta Sii Polska została poszerzona o szkolenie ITIL®4 Foundation, pozwalające zapoznać się z podstawami nowoczesnego zarządzania IT w modelu usługowym. Kolejnym szkoleniem w ofercie firmy jest ITIL®4 Managing Professional Transition, które nakierowane jest na praktyczną i techniczną wiedzę, która pozwoli skutecznie zarządzać IT w kontekście usług i zespołów oraz wzajemnymi relacjami między nimi.

Dlaczego stworzono nową wersję ITIL® oraz jakie są podstawy nowoczesnego podejścia do ITI zawarte w szkoleniu ITIL® Foundation pisaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Tym razem przedstawiamy więcej informacji na temat kolejnego poziomu szkoleniowego ITIL®4.

Profesjonalny manager IT działający w nowoczesnym i dynamicznie zmieniającym się cyfrowym środowisku to osoba posiadająca szeroką znajomość różnych obszarów. Wiedza niezbędna do pełnienia takiej roli obejmuje m.in.:

  1. Podstawy usługowego modelu zarządzania IT opisane w ITIL®4,
  2. Integrację działań, łańcuchów wartości i procesów oraz narzędzi, aby móc tworzyć, dostarczać i wspierać dostarczanie usług i produktów IT,
  3. Zarządzanie różnymi interesariuszami IT oraz dopasowanie rozwiązań do ich potrzeb,
  4. Działanie cyfrowych organizacji w dynamicznych środowiskach,
  5. Tworzenie samouczących się i samodoskonalący się organizacji.

Szkolenie ITIL®4 Managing Professional Transition trwa 5 dni i pozwala zapoznać się ze wszystkimi powyższymi elementami. Kurs przeznaczony jest dla ekspertów i managerów IT, którzy posiadają już dużą w wiedzę z zakresu usługowego zarządzania IT. Stąd też warunkiem udział w tym szkoleniu jest posiadanie certyfikatu ITIL® Expert lub minimum 17 kredytów zdobytych w ramach egzaminów ITIL® w wersji 3.

Szkolenie zwieńczone jest egzaminem – osoby, które uzyskają pozytywny wynik na egzaminie otrzymają certyfikat ITIL®4 Managing Professional. Certyfikat ten potwierdza, że jego właściciel to osoba posiadające wiedzę, kompetencje oraz umiejętności niezbędne każdemu profesjonalnie działającemu managerowi IT.

Dla osób, które nie posiadają wiedzy ani certyfikatów z zakresu ITIL® w wersji 3, uzyskanie certyfikatu ITIL®4 Managing Professional będzie wymagało odbycia szeregu kursów oraz zdania egzaminów z poziomu podstawowego (ITIL® Foundation) oraz specjalistycznego (4 szkolenia i egzaminy):

  1. ITIL® Create, Deliver & Support
  2. Drive Stakeholder Value
  3. High Veocity IT
  4. Diret Plan & Improve

Zgodnie z najnowszym schematem certyfikacyjnym ITIL®4.

Źródło: https://www.axelos.com/certifications/itil-certifications/itil-credit-system

– W najbliższym czasie planujemy dalszą rozbudowę oferty Sii o kolejne kursy ITIL®4, tak aby móc dostarczać uczestnikom naszych szkoleń najnowszą wiedzę z tego obszaru, a także możliwość uzyskaniu aktualnych certyfikatów – mówi Rafał Kwatek, Offering Lead & ITIL® Approved Trainer w Sii Polska. –  Szkolenia ITIL®, podobnie jak inne oferowane przez nas kursy są realizowane również w formie online. Jakość procesu dydaktycznego realizowanego przez trenerów na naszych szkoleniach zdalnych utrzymuje się na tym samym, bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą pozytywne oceny oraz opinie uczestników szkoleń. Szkolenia w formie online to jeden z przykładów udanej cyfrowej transformacji, jakiej dokonaliśmy w Sii. Jest to dowód na to, mamy zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne doświadczenie z zakresu ITIL®4, którymi możemy dzielić się z naszymi kursantami – dodaje Rafał Kwatek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ITIL®4 i innych szkoleniach, które mogą usprawnić pracę w Twojej firmie oraz rozwinąć Twoją karierę w IT i pozwolić Ci stać się profesjonalnym managerem IT, odwiedź stronę Praktyki Szkoleniowej Sii.


ITIL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym AXELOS Limited, używanym za zgodą AXELOS Limited. The Swirl logo™ jest znakiem towarowym AXELOS Limited, używanym za zgodą AXELOS Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone. W zakresie akredytowanych szkoleń i egzaminów ITIL® Praktyka Szkoleniowa Sii działa jako Affiliate we współpracy z Quint Wellington Redwood, który posiada status Accredited Training Organization (ATO).

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?