top-image
WSTECZ

Jak wygląda rynek e-commerce w Polsce? Poznaj komentarze ekspertów Sii Polska w najnowszym raporcie Gemiusa i e-Izby

Już po raz ósmy Gemius Polska we współpracy z Izbą Gospodarki Elektronicznej wydał raport „E-commerce w Polsce 2020”. Publikacja jest przystępnym źródłem wiedzy o polskim rynku zakupów internetowych, w którym znajdziemy m.in. informacje o zwyczajach zakupowych konsumentów. W raporcie znalazły się również komentarze ekspertów Sii Polska, która jest oficjalnym partnerem wydania oraz członkiem e-Izby.

Zakupy internetowe stają się codziennością dla coraz większej liczby konsumentów, czemu sprzyja m.in. ciągły rozwój technologii i kanałów sprzedaży. Działalność w branży e-commerce wymaga stałej obserwacji rynku, aktualizacji wiedzy, optymalizacji działań oraz narzędzi, a także zgłębiania postaw, motywacji i zwyczajów odbiorców. Mając tak szeroki wachlarz opcji do wyboru w sieci, mogą oni szybko zniechęcić się do zakupu w konkretnym sklepie, gdy napotkają na różnego rodzaju niedogodności, więc zrozumienie ich potrzeb to bardzo ważny aspekt procesu sprzedaży.

Najnowszy raport „E-commerce w Polsce 2020” prezentujący tegoroczne wyniki badania internautów to równocześnie diagnoza obecnego stanu sytuacji oraz wskazówka, w jakim kierunku podążają zmiany na rodzimym rynku, podpowiadająca, na co warto zwrócić uwagę, prowadząc sprzedaż online. Swoją wiedzą i przemyśleniami podzielili się również eksperci Sii Polska: Dariusz Adamowski, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Digital oraz Bartłomiej Kiermasz, E-commerce Offering Lead.

– Dostrzegam coraz większe znaczenie User Experience, co potwierdza raport i nasze doświadczenia we współpracy z klientami, którzy są coraz bardziej świadomi znaczenia tego obszaru i coraz chętniej w niego inwestują – mówi Bartłomiej Kiermasz. – Co ciekawe, na co również zwracam uwagę w publikacji, już całkiem spory, bo względem minionego roku o 11 punktów procentowych wzrost liczby internautów deklarujących zakupy w internecie, z pewnością przyspieszy w tym roku jeszcze bardziej ze względu na pandemię. Zakupy online stają się dla coraz większej części społeczeństwa czymś naturalnym, a konkretne powody na to wpływające – m.in. całodobowa dostępność, brak konieczności wizyty w sklepie fizycznie i nieograniczony czas wyboru – znajdują odzwierciedlenie w wynikach badania. – dodaje Kiermasz.

– Zmiany, to w zasadzie jedyna stała w branży – mówi Dariusz Adamowski. – Są one bardzo dynamiczne, więc warto trzymać rękę na pulsie i zadbać o wszystkie aspekty funkcjonowania sklepu online. To ciągły proces, a przynajmniej tak powinniśmy o nim myśleć. Warto stale szukać możliwości rozwoju biznesu i jego usprawnień. Jest to zasadne tym bardziej, że dysponujemy coraz bardziej zaawansowanymi technologiami, związanymi np. z usprawnieniami w wyszukiwaniu produktów poprzez komendy głosowe, wyszukiwanie obrazem czy wykorzystaniem chatbotów pełniących role asystentów. Budowanie i analiza polskiego rynku e-commerce są dla nas bardzo ważne, więc cieszy mnie fakt, że wiele naszych rodzimych marek jest świadomych potrzeby, ale i opłacalności tego rodzaju wysiłków i inwestycji. Pomagają im w tym również nasi eksperci, dzieląc się najlepszymi praktykami i fachową wiedzą – dodaje Adamowski.

Pełny raport „E-commerce w Polsce 2020” można pobrać klikając w LINK.

Potrzebujesz wsparcia w rozwoju swojego kanału sprzedaży lub chcesz dokonać jego audytu, by zidentyfikować obszary do usprawnienia? Sprawdź ofertę Sii Polska i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów e-commerce.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?