Strona główna Office 365 Dedykowane rozwiązania

Dedykowane rozwiązania

Microsoft SharePoint oraz Microsoft Office 365 oferują wiele gotowych funkcjonalności, które można wykorzystać na platformie bez dodatkowych prac programistycznych. Jednak każda firma ma indywidualne potrzeby, których realizacja wymaga niestandardowych rozwiązań, wykraczających poza funkcje „z pudełka”.

 

dedykowane_aplikacje_forum

 

By umożliwić szersze wykorzystanie platform SharePoint oraz Office 365 w Twojej firmie, oferujemy szereg gotowych produktów naszego autorstwa, które w krótkim czasie można wdrożyć na własnym środowisku. Co więcej, jeżeli wśród naszej oferty nie znajdziesz interesującej Cię aplikacji, stworzymy dla Ciebie nowe, „szyte na miarę” rozwiązanie.

 

dedykowane

 

Aplikacje SharePoint i Office 365 szyte na miarę

 

Dzięki wsparciu Centrum Kompetencyjnego Office 365 możliwe jest zbudowanie dowolnej aplikacji biznesowej w oparciu o platformy SharePoint lub Office 365.

 

Pracę nad dedykowanymi rozwiązaniami rozpoczynamy od analizy biznesowej, którą przeprowadzamy wspólnie z klientem. Ma ona na celu wypracowanie założeń oraz modeli funkcji realizowanych przez docelowy system. Wypracowany w ten sposób projekt biznesowy przekładamy na projekt techniczny.

Naszym priorytetem jest optymalna wydajność aplikacji, a także przejrzysty proces wdrożenia i łatwe utrzymanie programu w środowisku produkcyjnym. Gdy wypracowane zostaje najkorzystniejsze rozwiązanie techniczne, nasz zespół wdraża dedykowaną aplikację.

 

sharepoint_outcome

 

Tworząc nasze rozwiązania, zawsze dążymy do zrealizowania celów biznesowych klientów, dbając jednocześnie o najwyższą jakość rozwiązania.

 

Korzyści

 

Budowanie systemów informatycznych w środowisku Microsoft SharePoint oraz Microsoft Office 365 niesie ze sobą następujące korzyści:

 

 • spójny, przyjazny użytkownikom interfejs aplikacji
 • jednokrotne logowanie do systemu
 • szeroka dostępność dzięki wersji webowej
 • integracja z pakietem Microsoft Office
 • możliwość integracji z systemami zewnętrznymi
 • krótki czas wdrożenia
 • ograniczenie infrastruktury systemowej
 • możliwość dostosowywania stworzonych rozwiązań do indywidualnych potrzeb oraz przenoszenia ich do innego systemu

 


 

Centrum Kompetencyjne Office 365 posiada bogate doświadczenie w tworzeniu dedykowanych aplikacji zgodnie z wymaganiami naszych klientów. Obecnie przygotowujemy rozwiązania obsługujące poniższe modele aplikacji:

 

 • Farm Solutions (on-premises)
 • SharePoint Add-ins (Office 365 / SharePoint Online)
  • SharePoint-hosted
  • Provider-hosted

Rozwiązania implementowane są przy pomocy takich języków programowania i technologii, jak:

 

 • C# & .NET Framework
 • JavaScript
 • Windows Communication Foundation (WCF)
 • Windows Workflow Foundation
 • PowerShell

 

Przykładowe aplikacje zrealizowane przez Centrum Kompetencyjne SharePoint

 

FeedBack feature – aplikacja na platformę on-presmises

 

dedykowane_aplikacje_proces

 

Administrator systemu definiuje właściwości rozwiązania za pomocą prostego formularza, w którym może określić, czy pole feedback jest aktywne lub czy opinie użytkowników będą anonimowe, a także wskazać osobę odpowiedzialną za moderowanie nadesłanych opinii.

 

 

 

Aplikacja, która umożliwia użytkownikom dzielenie się opinią na temat elementów listy SharePoint. Administratorzy mogą dodać kolumnę Feedback do dowolnej listy lub biblioteki dokumentów, dzięki czemu pracownicy mają szansę na ocenienie przydatności udostępnianych w niej informacji.

 

dedykowane_aplikacje_forumularz

Klikając na ikonę w kolumnie feedback dodanej do listy lub biblioteki SharePoint, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę z krótkim i prostym formularzem. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, formularz można dowolnie wzbogacić o dodatkowe pola. Po zatwierdzeniu przez moderatora, opinia zostaje wyświetlona obok zrecenzowanego elementu.

 

sharepoint_przykladowe_aplikacje

 


 

Dedykowany kalendarz – aplikacja na platformę Office 365

 

dedykowane_aplikacje_kalendarz

 

 

 

W ramach aplikacji zbudowaliśmy kalendarz agregujący wydarzenia z różnych oddziałów firmy. Dbając o czytelność rozwiązania, wprowadziliśmy możliwość filtrowania wydarzeń w oparciu o kolorystyczne kategorie wydarzeń, metadane dodawane do każdego wpisu oraz geolokalizację. Kalendarz został stworzony w oparciu o model aplikacji SharePoint Add- in dla platformy Office 365.

 

Opisywanie spotkań kategorią kolorystyczną pozwala zachować przejrzystość, dzięki czemu identyfikacja wydarzeń jest prosta i szybka. Kategorie te mogą posłużyć jako wyróżnik ważności wydarzenia lub oznaczać dany oddział firmy. Kolory dla poszczególnych grup można dowolnie modyfikować i dostosowywać do indywidualnych wymagań, wykorzystując color picker.

 

sharepoint_przykladowe_aplikacje_2

 

Dedykowany formularz tworzenia wydarzeń z niestandardowymi polami pozwala na dokładną klasyfikację wpisu, co ułatwia filtrowanie kalendarzy i wyszukiwanie konkretnych spotkań. Do wydarzeń można również załączać pliki lub linki odsyłające zarówno do treści wewnątrz SharePoint, jak i witryn zewnętrznych.

 

dedykowane_aplikacje_kalendarz_nowy

 


 

Jeżeli jesteś zainteresowany aplikacją SharePoint stworzoną właśnie dla Ciebie, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie, które zrewolucjonizuje organizację pracy w Twojej firmie.

Kontakt

LinkedIn
Contact Person

Michał Kopczyński Competency Center Manager
Office 365

Zainteresowała Cię nasza oferta? Potrzebujesz więcej informacji o systemie SharePoint lub Office 365? Skontaktuj się z nami! Nasz ekspert udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i pomoże w doborze najlepszej dla Ciebie oferty!
Wyślij zapytanie
Dodaj załącznik
Akceptowane formaty: .doc, docx, .pdf. Maksymalny rozmiar pliku: 5 MB