Strona główna Dynamics 365 Metodyka Wdrożeniowa Sii

Metodyka Wdrożeniowa Sii

Metodyka wykorzystana podczas wdrożenia ma kluczowe znaczenie dla jego powodzenia. W projektach wdrożeniowych dla Microsoft Dynamics AX, Sii stosuje metodę opartą o dwa spójne i uzupełniające się filary:

  • PMBOK (Project Management Body of Knowledge ) jest zbiorem dobrych praktyk w dziedzinie zarządzania projektami, zebranych i opublikowanych przez Project Management Institute (PMI). Wytyczne PMBOK znajdują zastosowanie w całym spektrum projektów informatycznych, niezależnie od ich wielkości i złożoności. Metody te cechują się wysoce praktycznym podejściem do zarządzania projektem, skupiając się na skuteczności doprowadzenia do stawianych celów biznesowych.
  • SureStep to proponowana przez Microsoft biblioteka metod, zasad i produktów dla prowadzenia projektów wdrożeniowych dla platformy Dynamics AX. SureStep definiuje Fazy i Produkty dla różnych typów projektów wdrożeniowych (Wdrożenie, Upgrade). Mimo, że Microsoft, opisując SureStep nie nawiązuje wprost do PMBOK, zalecenia i praktyki przedstawione przez PMI wprost przekładają się na elementy SureStep.
AX Wdrozenie Metodyka Sii

Podstawą sukcesu projektu, jest uzgodnienie z Zamawiającym rozłożenia przedsięwzięcia na Etapy. Podział ten może być uzgodniony już na etapie Diagnozy/Przygotowania, lub może wynikać z uwarunkowań, jakie ujawniły się np. w fazie analizy projektu. W szczególnych przypadkach projekt może składać się z jednego etapu, który obejmuje całość wdrożenia Systemu.

Pojedynczy Etap projektu określa całość zakresu funkcjonalnego, jaki powinien być w całości dostarczony i uruchomiony. Podział na etapy może być uwarunkowany wielkością i złożonością projektu, ale również innymi uwarunkowaniami biznesowymi i organizacyjnymi szczególnie istotnymi z punktu widzenia projektu.

AX Wdrozenie proces

Proces realizacji projektu jest zarządzany zgodnie z biblioteką SureStep oraz zbiorem dobrych praktyk zdefiniowanym przez PMBOK. Nasza metodologia adresuje wszystkie obszary i elementy wymagane do realizacji wdrożenia, które stanowią podstawę SureStep i PMBOK, czyli zarządzanie: Zakresem, Czasem, Kosztami, Jakością, Zasobami, Komunikacją, Ryzykiem oraz Zakupami.

Kontakt

Contact Person

PAWEŁ MAGNUSZEWSKI Business Development Manager
Dynamics 365

Zainteresowała Cię nasza oferta? Chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób możemy wspomóc Twój biznes? Skontaktuj się z nami! Nasz ekspert udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i pomoże w doborze najlepszej dla Ciebie oferty!
Wyślij zapytanie
Dodaj załącznik
Akceptowane formaty: .doc, docx, .pdf. Maksymalny rozmiar pliku: 5 MB

Wyślij wiadomość