Previous Page

Magazyn

SiiPortal na fali zmian. Pierwsze nowe funkcjonalności już od stycznia!
Strona główna Magazyn SiiPortal na fali zmian. Pierwsze nowe funkcjonalności już od stycznia!

SiiPortal na fali zmian. Pierwsze nowe funkcjonalności już od stycznia!

Przewiń w dół

08 grudnia 2017

  • podziel się:

SiiPortal, autorski intranet Sii oparty na technologii SharePoint, został poddany audytowi UX, który przeprowadzili nasi specjaliści z działu Internal IT, Centrum Kompetencyjnego Digital oraz działu Marketingu, Sales Support i Komunikacji. Dzięki badaniom udało się nam wyłonić obszary serwisu, które wymagają poprawy. Pierwsze zmiany dotyczą menu oraz  wyszukiwarki dokumentów. Zobaczymy je już w styczniu oraz lutym 2018 roku!

Co nowego w SiiPortalu?

Uwzględniając wyniki audytu, UX designerzy zaprojektowali nowy wygląd SiiPortalu. Wprowadzone funkcjonalności, a także dostosowanie portalu do wyświetlania na urządzeniach mobilnych sprawią, że korzystanie z niego będzie jeszcze wygodniejsze. Nowa wersja SiiPortalu będzie dostępna wyłącznie w języku angielskim, aby usprawnić wewnętrzną komunikację w Sii. Jakie zmiany czekają nas w kolejnych miesiącach?

Łatwiejszy dostęp do informacji już od stycznia 2018

  1. Nowa struktura informacji oraz dostosowane do niej menu będą lepiej odzwierciedlać zawartość portalu. Dzięki temu pracownicy będą mogli łatwiej odszukać interesujące ich treści, a nawigacja po stronie będzie szybsza i bardziej intuicyjna.
  2. Usprawnieniu poddana zostanie także wyszukiwarka. Od teraz wyniki wyszukiwania będą bardziej adekwatne do zapytania użytkownika i zaprezentowane w przejrzysty, jednolity i spójny sposób.

1stfoto

Widok strony głównej SiiPortalu

  1. Widok strony głównej SiiPortalu będzie dostosowany do aktualnie zalogowanego użytkownika, który zobaczy dedykowaną dla niego sekcję raportowania czasu pracy, listę przypisanych zadań czy treści z sekcji Ulubione. Na stronie głównej pojawią się także najnowsze wpisy z bloga Sii.
  2. Wprowadzenie paska szybkiego dostępu, który będzie zawsze dostępny dla użytkownika, oznacza łatwy dostęp do ulubionych treści, pozostałych aplikacji Sii czy informacji o zadaniach przypisanych do użytkownika.
  3. Lista zadań to nowy element strony głównej SiiPortalu, na którym użytkownik zobaczy aktualnie przypisane do niego zadania z MyDashboard, takie jak rozliczenie podróży biznesowej czy wystawienie opinii rocznej na temat współpracowników.

 

  1. Sekcja Ulubione – czyli szybszy dostęp do obserwowanych przez użytkownika witryn SharePoint, plików czy osób. Użytkownik będzie posiadał pełną kontrolę nad elementami w tej sekcji i będzie miał do nich dostęp z poziomu strony głównej lub paska szybkiego dostępu.
  2. Możliwość rejestracji czasu pracy w wybranym dniu będzie teraz dostępna z poziomu strony głównej. To szybkie i efektywne rozwiązanie, które ułatwi codzienną pracę z SiiPortalem.
  3. Optymalizacji ulegnie także wygląd kalendarza oraz sekcje nowych pracowników i awansów, które zostaną teraz połączone.

2ndfoto

…a to wszystko już niedługo.

Wdrożenie nowych funkcjonalności SiiPortalu będzie przebiegało etapowo w ciągu kolejnych miesięcy 2018 roku tak, aby nie zakłócić codziennej pracy w Sii. Efekty będzie można śledzić już od początku 2018 roku na http://siiportal.pl.sii.eu.

Artykuł przygotowała: Klaudia Kwater

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]