top-image
WSTECZ

Nowy poziom kompetencji chmurowych – Sii Polska uczestnikiem programu Microsoft Cloud Elite

Sii Polska przystąpiła do prestiżowego programu partnerskiego Microsoft – Cloud Elite. To adresowany do strategicznych partnerów Microsoft program szkoleń i certyfikacji, dzięki któremu specjaliści Sii będą mogli podnosić swoje kwalifikacje w zakresie rozwiązań chmurowych, by jeszcze skuteczniej wspierać swoich klientów w procesach cyfrowej transformacji.

Chmura w Sii Polska

Sii Polska jako partner Microsoft dostarcza rozwiązania z obszaru Office 365, Dynamics 365, Azure ponad 200 klientom z Polski i ze świata. Aktualnie dla Sii pracuje ponad 100 ekspertów specjalizujących się w dostarczaniu i utrzymywaniu rozwiązań chmurowych.

Dobre praktyki i skuteczne rozwiązania z obszaru chmury Sii przetestowała najpierw na sobie – najnowsze narzędzia Microsoft zostały tu wdrożone na wszystkich szczeblach organizacyjnych, a autorskie podejście do tematu pozwoliło na ich szybką i skuteczną adopcję.

Podnoszenie kompetencji

W ramach programu Cloud Elite prowadzone będą szkolenia techniczne z obszaru trzech chmur: Microsoft Azure,  Microsoft 365 (dawniej Office 365) oraz Dynamics 365.  Uczestnicy mogą wziąć udział w szkoleniach podstawowych na poziomie Fundamentals AZ-900, MS-900, MB-901, dostępnych online na platformie Microsoft Learn. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępne są szkolenia Associate i Expert. W ramach nich, uczestnicy mogą wybierać spośród kilkunastu różnych ścieżek tematycznych, przygotowujących do zdobycia certyfikatów Microsoft.

– Aktualnie w Sii pracuje ponad 200 osób posiadających certyfikaty Microsoft, dzięki Cloud Elite ta liczba znacząco się zwiększy. Pierwsze szkolenia realizowane w ramach programu spotykają się z dużym zainteresowaniem naszych pracowników. Cieszymy się, że jako strategiczny partner Microsoft bierzemy udział w tym przedsięwzięciu i jesteśmy przekonani, że jego efekty pozwolą nam pozostać wartościowym parterem technologicznym i biznesowym dla naszych klientów – mówi Dorota Zaremba, Partner Relationship Manager i koordynator projektu Cloud Elite w Sii Polska.

Przyszłość w chmurze

Rozwój rozwiązań chmurowych w Polsce i na świecie jest niezwykle dynamiczny. Dodatkowo napędza go coraz powszechniejsza wśród firm praca zdalna. Według najnowszych raportów IDG, wydatki na chmurę zarówno publiczną, jak i prywatną w Polsce, przekroczyły 1,5 miliarda złotych i nic nie wskazuje na to, żeby popularność chmury obliczeniowej miała zmaleć. Migracja do tego typu rozwiązań jest naturalnym kierunkiem rozwoju przedsiębiorstw i nie sposób przecenić jego wpływu na biznes. Chmura to elastyczność, zwinność i możliwość szybkiego reagowania na zmiany rynkowe.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma obszar rozwiązań chmurowych dla naszych klientów, niezależnie od sektora, w którym działają – mówi Jarosław Lakutowicz, IT Operations Competency Center Director w Sii Polska. –  Nasze usługi chmurowe wspierają procesy cyfrowej transformacji, podnoszą poziom bezpieczeństwa oraz przyczyniają się do obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Widzimy, jak usługi te wpływają na wzrost innowacyjności i budowanie przewagi konkurencyjnej naszych klientów, dlatego podnoszenie kompetencji naszych pracowników, odpowiedzialnych za dostarczanie tych kluczowych dla biznesu rozwiązań, jest dla nas niezwykle istotne – dodaje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach Microsoft, odwiedź strony:

✔️ Office 365
✔️ Dynamics 365
✔️ Infrastruktura IT

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?