top-image
WSTECZ

O pisaniu bajek, czyli akcji charytatywnej pracowników Sii

„Siiowy Świat Bajek” nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym przez pracowników Sii Polska. Pomysł na stworzenie książki z bajkami był impulsem do twórczej pracy. O swoim udziale w projekcie i procesie powstawania bajki opowiada Joanna Sokołowska – jedna z autorek.

Asia na co dzień pracuje w  Centrum Kompetencyjnym Testing i uczestniczy w projekcie realizowanym dla Klienta z branży farmaceutycznej. Poza zadaniami wynikającymi ze stanowiska testera tj. czytaniem specyfikacji, tworzeniem i wykonywaniem przypadków testowych, konfiguracją urządzeń i środowiska, zajmuje się również utrzymaniem i rozwojem laboratorium urządzeń mobilnych w Sii. Pomimo tak wielu obowiązków zawodowych oraz wypełnionego dodatkowymi zajęciami czasu prywatnego Asia znalazła chwilę, aby wziąć udział w akcji charytatywnej „Napisz Bajkę”.

Jaki cel przyświeca akcji „Napisz bajkę”?

Celem akcji jest zebranie środków finansowych na opiekę i rehabilitację podopiecznych z Fundacji Dom w Łodzi. Fundacja ta prowadzi jedyny w Polsce dom dziecka dla ciężko chorych, osieroconych lub porzuconych przez swoje biologiczne rodziny dzieci. Każdy z dziewięciorga wychowanków cierpi na inne schorzenie i wymaga specjalnych warunków, dlatego też liczy się każda pomoc.

Skąd pomysł na taką inicjatywę?

„Napisz bajkę” to projekt realizowany w ramach programu Sii Power Volunteers – wolontariackiego programu Sii. Pomysłodawczynią projektu jest nasza koleżanka z działu administracji Sii Łódź – Sylwia Burzyńska. Cała akcja składa się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie organizatorzy zachęcali pracowników do włączenia się w akcję poprzez napisanie bajki bądź wiersza dla dzieci. Tematyka była dowolna, a jedynym wymaganiem było uwzględnienie w treści jednej z 15 wartości, które reprezentuje firma Sii (Ambicja, Duch walki, Elastyczność, Jakość, Lojalność,  Odwaga, Pasja, Pozytywne nastawienie, Praca zespołowa, Przejrzystość, Szacunek, Skromność, Uczciwość, Zaufanie).

Finalnie powstało 16 opowiadań i bajek, które trafiły do „Siiowego Świata Bajek”. Książkę uzupełniły rysunki stworzone przed podopiecznych Fundacji. W tej chwili trwa drugi etap projektu, czyli jego promocja i zachęcanie wszystkich do wsparcia Fundacji poprzez zakup książek. Do czego gorąco namawiam.

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w akcji?

W czasach szkolnych lubiłam pisać opowiadania i puszczać wodzę wyobraźni. Zawsze chciałam napisać coś po swojemu, a nie trzymać się wyznaczonych zasad. Pomyślałam, że świetnie byłoby wrócić do tych czasów i napisać bajkę, a jeżeli dodatkowo mogę wspomóc potrzebujące dzieci, to radość jest podwójna.

Jak się pisze bajki dla dzieci?

W tym konkretnym przypadku było mi bardzo łatwo, ponieważ nie pisałam bajki sama. Pomysłodawczynią i współtwórczynią bajki jest moja córka – Zosia. To ona wymyśliła scenariusz, określiła role bohaterów. Ja tylko zebrałam wszystkie wydarzenia i starałam się je ciekawie opisać.

O czym opowiada bajka?

Bajka opowiada historię samotnej dziewczynki Jagódki, która jest bardzo dobrą uczennicą. Niestety w swoim szkolnym środowisku nie znajduje bratniej duszy. W pewnym momencie znajduje się w zupełnie innym świecie, gdzie spotyka kolegę z klasy, który najbardziej jej dokuczał. Razem dostają zadanie do wykonania. Co się dzieje dalej?  Zachęcam do przeczytania.

Jak to jest pomagać ? 

Być może zabrzmi to banalnie, ale pomaganie jest super. Dzięki pomaganiu drugiej osobie człowiek zdecydowanie lepiej czuje się sam ze sobą. A w tym konkretnym przypadku, miałam ogromną przyjemność poznać podopiecznych fundacji osobiście.  Widok roześmianych dziecięcych buziek – nieoceniony. Jeśli w minimalnym stopniu mogłam przyczynić się do choćby jednego uśmiechu to wiem, że pomaganie ma sens.

Jak zmożemy pomóc i włączyć się do akcji?

Jak już wspomniałam, aktualnie trwa drugi etap akcji czyli dystrybucja książek. Aby  pomóc wystarczy kupić książkę a także przekazać informację o tej akcji swoim znajomym. „Siiowy Świat Bajek” można nabyć w każdym oddziale Sii oraz w łódzkiej kawiarni Tubajka, która również dołączyła do naszego wydarzenia.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?