top-image
WSTECZ

Odkryj ekscytujące nowe projekty i kluczowe zwycięstwa w pierwszym kwartale 2021

Pierwszy kwartał 2021 roku przyniósł Sii Polska nowe projekty realizowane dla prestiżowych, międzynarodowych klientów. Współpracując z firmami działającymi w wielu branżach, od hi-tech po sektor medyczny, handel detaliczny i usługi finansowe, nasi eksperci opracowują i dostarczają najwyższej klasy rozwiązania, które umożliwiają ich dynamiczny rozwój. Dowiedz się więcej o 13 najciekawszych projektach, które wystartowały w pierwszym kwartale 2021 roku. 

Leica Geosystems AG 

Leica Geosystems AG potrzebowało oprogramowania wbudowanego do wykorzystania w unowocześnionej wersji ich kluczowych produktów – laserowych mierników odległości Disto D5 i X6 do pomiarów na zewnątrz. Centrum Kompetencyjne Embedded Sii jest odpowiedzialne za stworzenie oprogramowania, które zostanie wprowadzone na rynek razem z nowymi produktami w 2022 roku. 

Viessmann 

Firma Viessmann poszukiwała dostawcy, który mógłby niemal natychmiast zbudować dwa zespoły wspierające, pozwalające jej dotrzymać terminy projektowe wyznaczone na pierwszy kwartał 2022 roku. W skład zespołu Sii będzie wchodziło 16 osób (6 programistów aplikacji mobilnych, 5 specjalistów QA, 2 programistów C#, 2 inżynierów danych i 1 Scrum Master). Będziemy wspierać firmę Viessmann w dodawaniu kluczowych funkcjonalności do aplikacji mobilnych służących do sterowania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi.   

Hapag-Lloyd Polska Sp. z o.o. 

Znając wysokie kwalifikacje specjalistów na polskim rynku nearshoringowym, Hapag Lloyd zdecydowało się na stworzenie Knowledge Center w Gdańsku. Wśród obszarów kompetencyjnych innych niż AI, EDI czy Salesforce, kluczowa okazała się potrzeba szybkiego zwiększenia wydajności obecnego zespołu BI. Hapag Lloyd postanowiło przenieść swoich programistów BI z Hamburga tak, by mogli współpracować ściśle z zespołem programistów BI front-end w Polsce. Mając lokalnych specjalistów BI w Gdańsku, w najbliższej przyszłości klient planuje również migrację do rozwiązania chmurowego.  

Odpowiedzialność za obecne, priorytetowe z biznesowego punktu widzenia, lokalne środowisko legacy, a także metodologię rozwoju i know-how związane z hurtownią danych spoczywa na Sii. Nasz dedykowany zespół składa się z Project Managera, architektów BI i programistów BI.  

Wiodący, światowy dostawca rozwiązań wspomagających słyszenie 

Eksperci Sii wspierali klienta w wielu projektach i działaniach. 

Jednym z projektów było zaprojektowanie, dostosowanie i konfiguracja procesów i rozwiązań SAP MM/PP/WM. Sii zapewniło potrzebne kompetencje i usprawniło procesy wnioskowania o wprowadzanie zmian, pomogło w opracowywaniu specyfikacji, ocenie sposobu zarządzania biznesem i aplikacjami, a także analizie wymagań biznesowych oraz zaproponowało skuteczne rozwiązania. 

Sii wspierało klienta również w obszarze programowania ABAP. Naszym zadaniem było tworzenie i rozbudowa specyfikacji programów dla projektów CRs i nowych release’ów, jak również rozwój aplikacji i interfejsów z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i języków.  

Odpowiadaliśmy za szkolenie zespołów wewnętrznych klienta i ich wsparcie w programowaniu techniką test-driven development. Podczas warsztatów online eksperci Sii omówili TDD, cykl TDD oraz testy jednostkowe. 

Solar Polska Sp. z o.o. 

Projekt dotyczy migracji systemu AX do środowiska Dynamics 365 dla obszarów takich jak: finanse i księgowość, zakupy, sprzedaż (w tym procesy CRM) oraz magazyn. Obejmie również wdrożenie systemu WMS. Nowoczesne rozwiązanie chmurowe, jakim jest Dynamics 365, z dostępem do narzędzi typu Power BI i Power Apps, pozwoli firmie Solar stać się innowacyjną organizacją na rynku europejskim. 

Dostawca innowacyjnych produktów i systemów dla branży budowlanej 

Sii świadczy usługi Service Desk dla oddziałów w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii we wszystkich trzech językach. Oferujemy trzy linie wsparcia – L1 Wsparcie, L2 Wsparcie Stanowisk Pracy i L3 Wsparcie Infrastruktury. 

Bank Allfunds 

Bank Allfunds potrzebował pilnego wsparcia, umożliwiającego rozpoczęcie działalności w Polsce, niedługo po otwarciu oddziału w Warszawie. Sii zbudowało zespół 15 specjalistów wspierających klienta w migracji i przetwarzaniu danych. Nasi pracownicy są odpowiedzialni za sprawdzanie danych przed migracją, uzupełnienie brakujących danych, migrację danych, wdrożenie klienta, przetwarzanie danych i rozliczenia. Dzięki pomocy Sii Allfunds był w stanie dotrzymać wewnętrznego harmonogramu rozpoczęcia działalności w Polsce. 

Wiodąca globalna firma zajmująca się bankowością inwestycyjną, papierami wartościowymi i zarządzaniem inwestycjami 

W USA nasz klient uruchomił platformę, która umożliwia klientom inwestowanie w fundusze, oferując osobiste rozwiązania inwestycyjne dotychczasowym użytkownikom platformy bankowości konsumenckiej firmy. Planuje ją wdrożyć w Wielkiej Brytanii i to właśnie Sii wspiera go w obszarze usług testowania i rozwoju. Istniejące funkcjonalności platformy zostaną wykorzystane, a nowe rozwiązania, dostosowane do specyfiki rynku będą z nią zintegrowane. Pod uwagę zostanie wzięta ocena odpowiedniości, sprawozdawczość regulacyjna i powiernicy. 

Lider technologiczny w dziedzinie automatyzacji projektowania elektroniki 

Inżynierowie Sii są zaangażowani w kilka projektów wiodącego dostawcy EDA, który współpracuje z czołowymi firmami z sektora hi-tech, lotniczego, motoryzacyjnego i półprzewodnikowego.

Wspierając rozwój kluczowych produktów klienta, Sii dostarcza kompetencje w zakresie technologii back-end i front-end. Rozwijamy i wdrażamy nowe funkcjonalności dla kilku aplikacji do projektowania i symulacji układów elektronicznych z wykorzystaniem C++, Javy oraz JS/React.

Sii rozpoczęło współpracę jako trzyosobowy zespół back-end developerów, a obecnie rozszerzamy nasze usługi o wsparcie rozwoju front-endu w aplikacji PLM.

Internetowa platforma e-commerce 

Sii uczestniczy we wdrożeniu systemu Teta HR/ME, tj. projekcie wymiany systemu KiP, jako administrator/specjalista techniczny. Nasi eksperci są odpowiedzialni za przygotowanie analizy przedwdrożeniowej i projekt wdrożeniowy oraz przygotowanie i przeprowadzenie migracji danych. Obszarem zainteresowania Sii jest również rekonstrukcja architektury systemów oraz integracja pomiędzy nimi. Współpracując z dostawcą i zespołami projektowymi, Sii koncentruje się na infrastrukturze, bazach danych i bezpieczeństwie. Nasi specjaliści zajmują się konfiguracją, szkoleniami i testami aplikacji oraz przygotowują i prowadzą dokumentację techniczną. Jeśli istnieje taka potrzeba, monitorujemy, utrzymujemy i rozwijamy inne systemy w obszarze HR.  

Globalny dostawca rozwiązań w zakresie kontroli dostępu, technologii identyfikacji, automatyki drzwiowej oraz zabezpieczeń 

Sii zaangażowało się w projekt związany z tworzeniem niskopoziomowego oprogramowania wykorzystywanego w inteligentnych zamkach sterowanych za pomocą BLE lub NFC. W jego ramach zbadano możliwości rozszerzenia dostępnego SDK używanego przez zamek pod kątem łączności bezprzewodowej. 

Zespół Sii rozszerzył SDK o funkcjonalności na poziomie ISO dla nowego typu kredencjałów – NFC. Ponadto zaimplementowano warstwę abstrakcji BLE, umożliwiającą konfigurację i sterowanie różnymi profilami BLE. Wdrożono także SDK dostarczone przez inne firmy, odpowiedzialne za nawiązanie komunikacji i jej kontrolowanie przez BLE/NFC.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?