top-image
WSTECZ

Passion drives Power People – historie ludzi z pasją, których wspieramy

Passion for Technology, Passion for Fun – motto firmy Sii podkreśla jedną z jej kluczowych wartości, jaką jest radość i zaangażowanie zespołu. W Sii pracują ludzie z pasją do wielu dziedzin życia, które wzbogacają ich jako ludzi i profesjonalistów. Program sponsoringu pasji, skierowany do wszystkich Pracowników firmy, umożliwia im realizację marzeń. Tylko w ubiegłym roku przeznaczono na ten cel 50 000 złotych. W przyszłym roku pula ma być jeszcze większa – na pasje, grupy zainteresowań i działania CSR Pracowników firma przeznaczy 300 000 złotych.

Już od 11 lat Sii działa w myśl zasady Passion for Technology, Passion for Fun. Kierując się nią, firma docenia Pracowników zarówno za wiedzę ekspercką i zaangażowanie, jak również niezwykłe osobowości. Kolarstwo, nurkowanie, wspinaczka, tworzenie muzyki… To zaledwie kilka z długiej listy zainteresowań, na które można natrafić w zespole Sii. Właśnie w tym celu powstał program wsparcia pasji dla Pracowników firmy. Sponsorowanym może zostać każdy – kryterium jest wytrwałość w realizacji zainteresowań, zdolność do inspirowania innych i gotowość stania się ambasadorem Sii. Różnorodności beneficjentów programu dowodzą przykłady osób, które już skorzystały z projektu. Łączy je jedno – żyją z pasją i rozwijają się zawodowo w Sii.

O tym, że wytrwałość pozwala sięgać szczytów własnych możliwości, osobiście przekonał się Michał Kobyliński, Inżynier ds. Testów i Analiz w Sii Gdańsk. W 2017 roku dzięki wsparciu firmy udało mu się wybrać na Denali – najwyższy szczyt Ameryki Północnej. Jak sam mówi, wspinaczka jest dla niego walką z własnymi słabościami, bo miał… lęk wysokości. Na co dzień mierzy się natomiast z testami oprogramowania, które pisze i analizuje używając takich narzędzi, jak m.in. Repo Tool czy framework Google Test.

W gronie Pracowników Sii nie brak innych sportowców. Kamil Hajda z Katowic jest miłośnikiem kolarstwa, a jednocześnie Team Leaderem. Razem z 10-osobowym zespołem bierze udział w wyścigach rowerowych. Inżynier ds. Oprogramowania, Radosław Południk z Lublina jest pasjonatem biegania. Jego pasję podziela Iza Wawer z Łodzi, na co dzień Kierowniczka Działu Rekrutacji i HR. Inicjatywa, w której bierze udział Iza zakłada regularne treningi z maratończykiem i olimpijczykiem Arturem Kozłowskim, który swoją pasję do sportu łączy z sukcesem z rolą wspomnianego już Inżyniera ds. Oprogramowania w Sii. Kolejny Programista, Michał Bochenek z Krakowa, uprawia freediving, czyli nurkowanie na bezdechu. Łukasz Kowalski z Warszawy lubi prędkość. Na co dzień Młodszy Administrator Systemów w Sii, po godzinach bierze udział w wyścigach własnoręcznie skonstruowanym pojazdem.

W firmie są też pasjonaci muzyki. Grzegorz Gronkiewicz z Warszawy to Kierownik ds. Zarządzania Wersją i Wdrożeniem. Lubi organizować jednak czas nie tylko kolegom z firmy – jest inicjatorem i organizatorem Bassriver, ulicznego festiwalu muzyki drum and bass organizowanego w ramach festiwalu Audioriver w Płocku. Grzegorz gra w Warszawie jako DJ Wobler. Z kolei Paweł Barański, Inżynier ds. Testów i Analiz, należy do zespołu rockowego składającego się między innymi z Pracowników Sii z Gdańska. Formacja dała pokaz swoich umiejętności podczas balu karnawałowego firmy.

Eksperci Sii łączą się także w wewnętrzne grupy zainteresowań. Wśród nich znalazły się m.in. społeczności amatorów siatkówki, koszykówki, gier planszowych, piłki nożnej i niedawno założona ekipa miłośników salsy. Wszystkie z nich, wraz z historiami beneficjentów programu sponsoringu pasji, tworzą obraz Sii jako różnorodnego, pełnego ciekawych osób środowiska. Każda kolejna edycja tego projektu zaskakuje – pozwalając Pracownikom Sii poznać się jeszcze lepiej z nowej, pasjonującej strony.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?