top-image
WSTECZ

Platforma e-KRK dla Ministerstwa Sprawiedliwości

Usługa dostępna jest od 1 lipca 2014 roku pod adresem https://ekrk.ms.gov.pl. System umożliwia zarejestrowanym usługobiorcom złożenie zapytania i uzyskanie odpowiedzi z Krajowego Rejestru Karnego, bez konieczności wizyty w Biurze Informacyjnym KRK lub w Punkcie Informacyjnym KRK. Ten sposób jest znacznie wygodniejszy i tańszy dla użytkownika niż pozyskanie zaświadczenia drogą tradycyjną.

Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zrealizowano w ramach III etapu projektu „Budowa systemu usług elektronicznych Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym uruchomienie usług dla przedsiębiorców i osób fizycznych, poprzez dostęp elektroniczny do wydziałów Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Karnego, Biura Monitora Sądowego i Gospodarczego”.

W krótkim, bo trwającym zaledwie 12 tygodni czasie, dostarczaliśmy Ministerstwu Sprawiedliwości rozwiązanie pod klucz. – mówi Danuta Legięć, Dyrektor Działu Public w Sii. – Projekt był realizowany kompleksowo. W jego zakresie leżało wytworzenia całości oprogramowania dedykowanego Systemu e-KRK, w tym przeprowadzenie analiz funkcjonalnych i wykonanie projektu systemu. Ponadto wspólnie z wrocławską Cohesivą dostarczyliśmy infrastrukturę teleinformatyczną, oprogramowanie narzędziowe i wykonaliśmy integrację z istniejącym systemem informatycznym Krajowego Rejestru Karnego. Do naszych zadań należało także wykonanie integracji z szeregiem systemów zewnętrznych (w tym z systemem e-PUAP – epuap.gov.pl oraz systemem płatności elektronicznych).

W ramach projektu przeszkoleni zostali pracownicy Biura Informacyjnego KRK. Opracowany także dokumentację dla korzystających z platformy usługobiorców. System objęty został usługą wsparcia gwarancyjnego.

Więcej informacji o nowej usłudze dostępne jest na stronach promocyjnych projektu oraz na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości: http://krk.ms.gov.pl/ oraz https://ems.ms.gov.pl/

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?