top-image
WSTECZ

Podczas Agile and Automation Days nasi eksperci opowiedzą o automatyzacji testów i Continuous Testing

Konferencja Agile and Automation Days dedykowana specjalistom z obszaru automatyzacji testów, Scrum Masterom i liderom testów odbędzie się w Krakowie 15-16 października 2018. Sii zostało głównym sponsorem wydarzenia i korzystając z tej okazji, postanowiło podzielić się wiedzą z obszaru automatyzacji testów. Jako reprezentant Sii wystąpi Adam Bęben, Test Development Engineer, który opowie o frameworku do automatyzacji testów aplikacji webowych. Gościnnie pojawi się również Ferrie Wolff, Tosca Solution Architect z firmy Tricentis – partnera Sii – który przybliży temat integracji jej flagowego rozwiązania z zestawem narzędzi programistycznych DevOps.

Konferencja Agile and Automation Days poświęcona jest tematyce z zakresu testowania oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących metodyki agile i kwestii automatyzacji testów. Poza wykładami i panelami eksperckimi uczestnicy mogą również wziąć udział w mini warsztatach dających okazję do wymiany wiedzy z najlepszymi specjalistami w branży.

Sii zostało głównym sponsorem wydarzenia, a jedną z prezentacji wygłosi Adam Bęben, Test Development Engineer, który powie, jak udoskonalić framework do automatyzacji testów aplikacji webowych. Ponadto, w ramach nowo nawiązanego partnerstwa z firmą Tricentis zajmującą się testowaniem oprogramowania, na zaproszenie Sii wystąpi również Ferrie Wolff, Tosca Solution Architect. Omówi on zalety integracji platformy do prowadzenia testów ciągłych (Continuous Testing) o nazwie Tosca z zestawem narzędzi programistycznych DevOps.

Obaj mówcy zgodzili się podzielić z nami krótką zapowiedzią i najważniejszymi aspektami swoich prezentacji.

Barbara Kun, Marketing Account Manager: Adamie, Twoja prezentacja nosi tytuł Kolejne kroki w udoskonaleniu frameworku do automatyzacji testów aplikacji webowych. Powiedz, na czym chciałbyś się skupić podczas wystąpienia?

Adam Bęben, Test Development Engineer, Sii: Planuję zaprezentować metody, które mogą ułatwić życie podczas programowania testów automatycznych. Czasem spotykam się z opiniami, że testy UI są niestabilne, ale wcale nie musi tak być.

B.K.: Ferrie, w swojej prezentacji zatytułowanej Integracja Tosca z zestawem narzędzi programistycznych DevOps przeprowadzisz demonstrację na żywo, która pokaże w jaki sposób automatyzacja testów oparta na rozwiązaniu Tosca może zostać zintegrowana z zestawem narządzi programistycznych DevOps. Co chciałbyś wysunąć na pierwszy plan podczas swojego wystąpienia?

Ferrie Wolff, Tosca Solution Architect, Tricentis: Pracując w trybie DevOps, musisz zawsze działać szybko i dostarczać rozwiązania IT w takim tempie, w jakim wymaga ich biznes. Jednak jeśli robisz to kosztem jakości, nawet działając szybko, będziesz pozostawać w tyle. Właśnie tu pojawia się Tosca. Sprawia, że prowadzenie testów ciągłych staje się możliwe w ramach procesu DevOps. Pozwala na pozyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej na temat jakości produktu, a przecież prowadzenie testów nie powinno być „wąskim gardłem”, które generuje opóźnienia. Dlatego powodzenie testów zależy od łatwej automatyzacji i nieskomplikowanego utrzymywania. Na zakończenie demo uczestnicy zobaczą, w jaki sposób przeprowadzić prostą i szybka automatyzację dbając jednocześnie o jakość każdego elementu zestawu narzędzi programistycznych.

B.K.: Dlaczego zdecydowaliście się na wybór właśnie takich tematów?

A.B.: Większość firm tworzących aplikacje webowe pisze testy UI. Ich wybór pada najczęściej na WebDriver. Jako tester automatyczny z kilkuletnim doświadczeniem miałem okazję zmierzyć się z różnymi problemami z zakresu testowania UI. Mam nadzieję, że omówione przeze mnie zagadnienia i prezentacja możliwych rozwiązań pomogą komuś wybrać odpowiednią ścieżkę.

F.W.: W DevOps chodzi o automatyzację i integrację, które w efekcie przyspieszają proces dostarczania produktu. Jego jakość musi zostać zachowana, a jednocześnie proces powinien być zautomatyzowany na jak najwcześniejszym etapie. Osiągnięcie tego w sposób łatwy i bez konieczności programowania jest możliwe z platformą do prowadzenia testów ciągłych Tosca. Dzięki temu cała firma wie, jaki jest status realizacji projektu na dowolnym etapie procesu tworzenia.

Agile & Automation Days to dobrze znana, dwudniowa konferencja zrzeszająca każdego roku setki osób. Przede wszystkim jest skierowana do specjalistów z obszaru automatyzacji testów, Scrum Masterów i liderów testów. Kto waszym zdaniem będzie najbardziej zainteresowany waszymi prezentacjami?

A.B.: Przede wszystkim developerzy testów automatycznych, którzy zaczęli już pisać testy UI i wiedzą, że nie są one łatwe w utrzymaniu.

F.W.: Moim zdaniem prezentacja jest skierowana do wszystkich. Jakość jest ważna w procesie DevOps, a odpowiada za nią każdy developer i tester. Tosca pomaga utrzymać jakość każdej osobie zaangażowanej w projekt bez konieczności programowania. Za przykład mogę podać możliwość określenia ryzyka niepowodzenia projektu w przypadku niespełnienia określonych wymagań. Co więcej Tosca pomaga podjąć decyzję, czy wypuszczać produkt lub na czym skoncentrować się w fazie planowania i zarządzania. Korzystają z tego rozwiązania także użytkownicy biznesowi, którzy łatwo mogą przekazać swoje spostrzeżenia. A dla testerów automatyzacja stała się łatwa w tworzeniu i utrzymaniu, a także w ponownym wykorzystywaniu elementów bez ryzyka pojawienia się problemów utrzymaniowych. Podsumowując, odpowiedzialność za jakość spoczywa na każdym, a Tosca ułatwia realizację tego zadania.

Zapraszamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ich ofertą.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?