top-image
WSTECZ

Podziel Siię Koszulką!

W środę, 29 listopada, miał miejsce finał akcji “Podziel Siię koszulką”, realizowanej w ramach programu Sii Power Volunteers. Celem inicjatywy była zbiórka odzieży sportowej, która trafiła do podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

Pomysł na tę akcję, podobnie jak na wszystkie inne realizowane w ramach programu Sii Power Volunteers, był ideą, do której zainspirował nas jeden z pracowników. Tym razem był to Maciek Topczewski, dyrektor łódzkiego oddziału Sii. Poza pracą, Maciek poświęca się swojej pasji, jaką jest bieganie. Biorąc udział w wielu zawodach sportowych, wracałem z nich z gadżetami, m.in. w postaci koszulek, które niestety później lądowały na półce w szafie. Pomyślałem, że warto się nimi podzielić z innymi – wspomina jego pomysłodawca. – Świadomość, że mamy w firmie sporą grupę amatorów biegania, którzy myślą podobnie jak ja, dodatkowo zmotywowała mnie do działania. Tak oto z połączenia zamiłowania do tej dyscypliny sportowej i chęci pomocy innym, oraz dzięki wsparciu ze strony Sii, powstał projekt „Podziel się koszulką“ – dodaje organizator akcji.

Zbiórka odzieży trwała przez cały październik. Każdy, kto chciał przekazać odzież i inne gadżety sportowe, mógł wziąć w niej udział. Zebrane rzeczy trafiły do dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, dla których bieganie i udział w zawodach lekkoatletycznych jest jedną z form aktywności. Ośrodek w Łosicach obejmuje wychowaniem i kształceniem dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym na wszystkich etapach kształcenia. Aktywność sportowa wspomaga rozwój ich funkcji ruchowych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych.

W inicjatywę zaangażował się również Artur Kozłowski – mistrz Polski w maratonie, olimpijczyk z Rio, na co dzień pracujący w Sii, który wspólnie z Maćkiem pojechał przekazać odzież na ręce dzieci. Młodzież miała możliwość nie tylko bliżej poznać Artura, ale również wziąć udział w poprowadzonym przez niego treningu, zjeść wspólnie obiad i dowiedzieć się więcej o ciekawostkach z życia biegacza.

Cieszę się bardzo, że mogłem wziąć udział w tym spotkaniu. Mam nadzieję, że było ono również inspirujące i ciekawe dla młodzieży, i dzięki niemu uzyskali dodatkową motywację do dalszych treningów – dodaje Artur.

Program Sii Power Volunteers to woluntarystyczna inicjatywa firmy Sii. Oparta jest na prostej idei wspólnego pomagania – we wszystkich projektach z inicjatywą wychodzą pracownicy, a firma wspiera ich tylko w działaniach: organizacyjnie i finansowo. Akcja „Podziel Siię koszulką“ to już kolejny projekt oddziału łódzkiego. W tym roku głośno było zwłaszcza o akcji „Siiowy Świat Bajek“ – wielkim pisaniu bajek przez pracowników Sii, które potem zostały wydane, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto Fundacji Dom w Łodzi.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?