top-image
WSTECZ

Praca zdalna – konieczność czy szansa dla organizacji?

Pandemia koronawirusa wymusiła na wielu organizacjach zmianę charakteru pracy z biurowej na zdalną. W Sii Polska, dzięki sprawdzonym narzędziom i dobrym praktykom z obszaru zarządzania zespołem i komunikacji, z dnia na dzień prawie 4500 pracowników mogło bez problemu przejść w tryb pracy z domu. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, eksperci z Praktyki Szkoleniowej Sii Polska opracowali warsztaty, podczas których dzielą się najlepszymi praktykami w tym obszarze.

Wyzwania związane ze zmianą

Wyzwaniem, z jakim mierzą się dziś organizacje, które do tej pory nie pracowały zdalnie, jest czas. Przejście w nowy tryb pracy musi być przeprowadzone szybko, a wprowadzanie zmian bez odpowiedniego przygotowania może mieć negatywne konsekwencje dla działania całej organizacji i doświadczenia samych pracowników.

Wiedza o tym, jak się przygotować do pracy zdalnej, ma kluczowe znaczenie w procesie zmian. Dzięki dobremu przygotowaniu cała firma może przekonać się, że praca w takim trybie sprawdza się i przynosi dobre efekty.

Praca zdalna a konkurencyjność

Liderzy i menedżerowie muszą zdawać sobie sprawę, że w miarę jak praca zdalna staje się coraz bardziej powszechna, firmy, które nie mogą zapewnić możliwości pracy w tym trybie, stają się mniej konkurencyjne. Z czasem takie organizacje mogą mieć problem z utrzymaniem zaangażowania swoich pracowników – z badań Instytutu Gallupa wynika, że najbardziej zaangażowani są ci, którzy spędzają od trzech do czterech dni w tygodniu pracując zdalnie.

Organizacje muszą zatem jak najszybciej dostosować swoją infrastrukturę do możliwości pracy zdalnej i przygotować do niej pracowników.

Nowe szkolenie w ofercie Sii Polska

Aby pomóc swoim klientom w przeprowadzeniu tej zmiany, eksperci Praktyki Szkoleniowej Sii Polska opracowali nowy program szkoleniowy, W trakcie szkolenia „Praca zdalna – organizacja i komunikacja” trenerzy Sii pomagają przygotować pracowników do pracy zdalnej.

Szkolenie porusza m.in. aspekty:

  • przygotowania przestrzeni pozwalającej na pracę w skupieniu,
  • zarządzania czynnikami rozpraszającymi,
  • komunikacji z zespołem zdalnym.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak efektywnie pracować i zarządzać swoim czasem, a także jak dbać o zdrowy tryb życia.

Dla osób prowadzących i organizujących spotkania przygotowany został oddzielny moduł, w którym zawarte zostały wskazówki dotyczące organizacji, kanałów komunikacji i roli prowadzącego spotkania. Nasi eksperci podpowiedzą, co zrobić aby spotkania nie były zmarnowanym czasem, angażowały wszystkich uczestników i kończyły się realnymi wnioskami i podsumowaniami.

Aby dowiedzieć się więcej o szkoleniu, odwiedź naszą stronę.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?