top-image
WSTECZ

Program rekomendacji Sii objął także stanowiska nietechniczne

Działający od 2010 roku program poleceń pracowników do Sii jest obecnie źródłem ponad 30% zatrudnień w firmie. Niedawno został poszerzony o stanowiska nietechniczne. Zmianom uległy także niektóre kwoty za rekomendacje oraz okres ważności polecenia.

W nowej odsłonie programu „Poleć znajomego do Sii” osoby z wewnątrz, jak i spoza firmy, mogą rekomendować pracowników na stanowiska nietechnicznie. Jest więc możliwość polecania osób do pracy w dziale Sprzedaży, Rekrutacji, HR, Administracji czy Księgowości. Za zatrudnienie znajomego w obszarze back office otrzymuje się standardowo bonus do 4 000 zł oraz do 8 000 zł w przypadku priorytetowych potrzeb rekrutacyjnych. Kwoty odpowiadają tym obowiązującym w przypadku rekomendacji na stanowiska techniczne z obszaru IT i inżynierii. Bonusy wypłacane są, gdy do nawiązania współpracy lub zatrudnienia dojdzie maksymalnie w przeciągu 12 miesięcy od daty rekomendacji.

Rosnąca rola poleceń

Obecnie już 1/3 nowo zatrudnionych osób w Sii pochodzi z programu poleceń. Najwięcej rekomendacji firma otrzymuje od pracowników. Pełnią oni funkcję ambasadorów – są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o atmosferze pracy oraz możliwościach rozwoju w Sii.

– Najczęściej rekomendacje dotyczą osób, z którymi eksperci Sii współpracowali w poprzednich miejscach pracy. Nasi pracownicy wiedzą, jak się u nas pracuje, znają projekty i doceniają możliwości rozwoju, które oferujemy – chętnie przyciągają więc do nas swoich kolegów i koleżanki. Zachęcamy również do szerszych poszukiwań potencjalnych pracowników wśród znajomych na Facebooku, Linkedinie czy uczestników meetupów popularnych w branży IT. Polecenia to korzyść dla każdej ze stron. Osoba rekomendowana ma informacje o firmie z pierwszej ręki, dzięki czemu łatwiej może wybrać przyszłego pracodawcę. Z kolei polecający, oprócz dobrego współpracownika, zyskuje na rekomendacjach finansowo – mówi Wojciech Dreja, Dyrektor ds. Rekrutacji w Sii.

Znajomych można polecać zarówno na wybrane stanowiska jak i bez określania konkretnej roli. Rekomendowanie jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się na stronie firmy, a resztą procesu zajmie się Dział Rekrutacji Sii. Obecnie można rekomendować m.in. osoby do pracy na stanowiska w Dziale Sprzedaży. Wszystkie aktualne ogłoszenia z tego obszaru znajdują się na stronie firmy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?