top-image
WSTECZ

Program Sii Power Volunteers nabiera rozpędu – poznajcie kolejne projekty

Za nami jeden z najbardziej emocjonujących etapów trzeciej edycji programu Sii Power Volunteers, wolontariackiej inicjatywy Sii Polska – wybór projektów. Wiemy już które inicjatywy zostaną zrealizowane.

Wpłynęło do nas wiele pomysłów, co pokazuje, że naszych pracowników łączy chęć pomagania innym – jednym z wymogów akcji jest bowiem osobiste zaangażowanie się w projekt minimum dwóch osób z Sii! Wszystkie nadesłane inicjatywy okazały się być dobrze zaplanowane i kreatywne. Wszystkie mają też szczytny cel.

Zdecydowaliśmy wesprzeć 6 projektów. Będzie przede wszystkim bardzo technologicznie, ale nie tylko!

W przeciągu najbliższego półrocza w ramach Sii Power Volunteers odbędą się takie akcje jak:

  1. Szkolenie dedykowane osobom 50+ w Poznaniu i okolicach, mające na celu ochronienie przedstawicieli i przedstawicielek tej grupy wiekowej przed cyberprzestępstwami.
  2. Charytatywny turniej piłki halowej dla firm z sektora IT, gdzie połączymy siły i przeprowadzimy wspólną zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci ze Świetlicy Podwórkowej w Łodzi.
  3. Treningi biegowe dla więźniów.
  4. Zajęcia z informatyki z wykorzystaniem gry Minecraft.
  5. Warsztaty dla rodziców oraz dzieci (10-16 lat), mające na celu zacieśnianie więzów rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu i naukę programowania.
  6. Zajęcia z robotyki i programowanie dla najmłodszych.

Dziękujemy za wszystkie przesłane pomysły i wracamy  do pracy, ponieważ niektóre projekty drugiej edycji Sii Power Volunteers nadal trwają.

Jednym z nich jest inicjatywa Napisz Bajkę, zgłoszona przez pracowników Sii z Łodzi. Wydali oni książkę z bajkami napisanymi przez swoich kolegów i koleżanki z Sii. Pięknie opublikowana lektura jest do nabycia za symboliczną kwotę, a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Dom Dziecka w Łodzi.

Bajki Sii

 

Akcją już zaczęły interesować się lokalne media. Zobacz co o nas piszą i obejrzyj film z łódzkiej TV Toya.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?