top-image
  WSTECZ

  Rekordowe wyniki – podsumowanie 4 edycji Let’s Code

  Za nami Let’s Code 2017! 4 edycja nocnego hackatonu pobiła wszelkie rekordy. 107 zarejestrowanych zespołów, blisko 350 zgłoszonych osób, 68 drużyn, które wzięły udział w konkursie w 8 miastach w Polsce, 60 aplikacji i 49 patronatów medialnych!

  Konkurs Let’s Code to gratka dla miłośników programowania. Organizowany jest co roku przez firmę Sii i z każdą edycją przyciąga większą liczbę uczestników. W tym roku zgłosiło się do niego aż 107 drużyn! W parze ze wzrostem popularności idzie coraz wyższa jakość wytwarzanych aplikacji. A jest to wyzwanie, ponieważ uczestnicy mają na to jedynie 20 godzin. Hackaton składa się z dwóch etapów – lokalnego i globalnego.

  18 i 19 listopada w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach przez ponad 20 godzin uczestnicy walczyli o zwycięstwo w etapie lokalnym i nagrodę – smartwatche Samsung Galaxy S2 Classic. Dodatkowo drużyny, które w etapie lokalnym zajęły miejsce na podium zakwalifikowały się do etapu globalnego. Powstało 60 aplikacji wpisujących się w trzy kategorie konkursowe: aplikację biznesową, społeczną oraz pasja i lifestyle. To właśnie ta ostatnia była najczęściej wybieraną przez zespoły.

  W etapie globalnym wszystko zależało od głosowania Internautów. 27 najlepszych aplikacji zostało opublikowanych na stronie www.letscode.pl.sii.eu. W ciągu 5 dni zagłosowano ponad 5000 razy! Każdy mógł oddać jedynie jeden potwierdzony głos z określonego adresu mailowego. Walka była zacięta, zwycięska drużyna uzyskała ponad 1500 głosów. Pierwsze miejsce i nagrodę główną, którą było 10 000 złotych, zdobyła aplikacja Petalert, stworzona przez zespół Gloo z Lublina. Dzięki niej nie tylko odnajdziesz swojego pupila, ale pomożesz też znaleźć zagubionemu zwierzakowi dom.

  Ten rok to także rekordowa liczba partnerów medialnych, których było aż czterdziestu dziewięciu: Harvard Business Review Polska, ICAN Institute, Dziennik Wschodni, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, Lubelska.tv, Prezydent Miasta Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności, Uniwersytet Łódzki, Programista – Magazyn, Warszawski Programista, Wroclife, Nasz Głos Poznański, Portal.Katowice.pl, Outsourcing&More, Outsourcing Portal, Magazyn Studentów Semestr, Polskie Radio Lublin, Radio Poznań, Radio Kampus, Radio UG MORS – Mega Otwarte Radio Studenckie, Radio Freee, Radio Kolor, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Radio Centrum, Lublin Miasto Inspiracji, Forum Młodych Lewiatan LUBLIN, dlaStudenta.pl, IT-Leaders.pl, Młodzi w Łodzi, Business Link Lublin, Inkubatory AIP, iknurów.pl, Hack Silesia, Lublin Nasze Miasto, Lubelska Wyżyna IT, Grupa .NET PG, WSB.Code();, Szkoła Programowania WSEI, Biuro Karier KUL, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Koło Naukowe Informatyków, Koło Naukowe Kolor, Podaj Dalej, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, TubaChorzowa.pl!

  Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie!

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?