top-image
WSTECZ

Rozwiązanie SiiCareer pomoże studentom Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w rozwoju kariery

Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będą mogli korzystać z nowatorskiego rozwiązania SiiCareer – systemu wspomagającego osoby uczące się oraz absolwentów w wejściu na rynek pracy. Lubelska uczelnia to kolejna prestiżowa jednostka edukacyjna, po Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która zdecydowała się wdrożyć rozwiązanie Sii.

Sii Career to narzędzie stworzone dla Biur Karier uczelni wyższych, stanowiące platformę łączącą studentów z potencjalnymi pracodawcami. Rozwiązanie oparte o Microsoft Dynamics CRM składa się z trzech połączonych ze sobą obszarów: Portalu Studenta i Absolwenta, Portalu Pracodawcy oraz Nawigatora Karier, co pozwala na płynny przepływ informacji pomiędzy wszystkimi użytkownikami. Zostało zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki oraz potrzeb przedsiębiorców, absolwentów i ze wciąż studiujących kandydatów.

– Według ostatniego raportu „Młodzi przy głosie”, przygotowanego przez firmę Deloitte, niezdecydowanie osób wkraczających na rynek pracy nie wynika z niewystarczającego wykształcenia czy niechęci do zmian, lecz z braku dostatecznego wsparcia i rzetelnego doradztwa zawodowego w planowaniu kariery czy efektywnym wyszukiwaniu pracy mówi Katarzyna Ludwicka, Account Resource Manager w Sii Polska. – Na jednostkach edukacyjnych oraz przedstawicielach biznesu spoczywa więc ogromna odpowiedzialność za odpowiednie przygotowanie młodych do pracy. Warto skorzystać z możliwości, jakie dają platformy technologiczne. Dzięki nim możemy w łatwy sposób nie tylko pomóc edukować przyszłych pracowników, ale również realnie wspierać ich w znalezieniu pierwszego pracodawcy dodaje ekspertka Sii.

Rozwiązanie edukacyjne zaprojektowane przez Sii pozwala również na uproszczenie procesu rekrutacji, zarówno dla pracodawców, jak i kandydatów, dzięki wykorzystaniu algorytmu wyszukiwania ofert pracy. Stanowi ono także bazę cennej wiedzy dla osób przygotowujących  programy nauczania, poprzez możliwość łatwego kategoryzowania danych o najbardziej poszukiwanych profilach. Platforma wspiera zatem nie tylko działania związane z funkcjonowaniem Biur Karier, ale również inne procesy prowadzone na uczelniach takie, jak obsługa administracyjna studentów czy kadry dydaktycznej.

Więcej informacji o rozwiązaniu SiiCareer dostępnych jest na http://siicareer.sii.pl/.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?