top-image
WSTECZ

Rusza II etap Let’s Code – o 10 tyś. walczy 41 drużyn

1 grudnia rusza głosowanie na najlepszą aplikację w II etapie konkursu Lets’ code. O miano najlepszej rywalizuje 41 aplikacji z całego kraju – wygra ta, która otrzyma najwięcej głosów w otwartym głosowaniu internautów. Głos można oddać tylko jeden raz. Głosowanie odbywa się na stronie www.letscode.pl.

Aplikacje biorące udział w II etapie powstały w czasie nocnego konkursu Let’s code z 20 na 21 listopada w 8 miastach w Polsce. 244 uczestników stworzyło ponad 70 aplikacji. Do drugiego etapu konkursowicze zgłosili 41 aplikacji. Konkurs, organizowany przez firmę Sii, odbywał się w 8 biurach firmy w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach.

W głosowaniu, które rusza 1 grudnia na stronie www.letscode.sii.pl, może wziąć udział każdy – głos na daną aplikację można oddać tylko jeden raz. W ramach weryfikacji głosujący zobowiązany jest do podania swojego adresu e-mailowego.

W tym roku w konkursie powstały naprawdę fantastyczne aplikacje i jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników – opowiada Joanna Kucharska z Sii, odpowiedzialna za organizację konkursu. – Co ważne, w tej edycji nie chodziło tylko o zabawę, ale także o dobry pomysł na aplikację, która ma służyć społeczeństwu. Dlatego stworzyliśmy 3 kategorie – bardzo nas cieszy to, że najwięcej appek powstało w kategorii „Aplikacja pożytku społecznego”.  Uczestnicy wykorzystywali nowoczesne trendy, które mają służyć ludziom: społecznościowość (sociable), współdzielenie (sharing economy) i geolokalizację (geolocalization). Pod tym kątem aplikacje były oceniane w I etapie przez nasze Jury i widać, że programiści doskonale potrafią je wykorzystać. Dlatego jeszcze raz gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w II etapie, w ogólnopolskim głosowaniu.

Zaproponowane przez organizatorów 2 pozostałe kategorie – oprócz pożytku społecznego – to: aplikacja wspierająca pasje oraz aplikacja wspierająca kulturę. Wszystkie aplikacje, stworzone i zaprezentowane w czasie I etapu miały prawo udziału w II etapie. Ostatecznie uczestnicy do II etapu zgłosili 41 aplikacji. Do końcowej rywalizacji stanęło: 5 aplikacji z Warszawy, 7 – z Gdańska, 4 – z Wrocławia, 5 – z Poznania, 6 – z Krakowa, 5 – z Łodzi, 6 – z Lublina i 3 z Katowic.

Głosowanie trwa do 10 grudnia – zapraszamy na stronę www.letscode.sii.pl. Zwycięzca zostanie ogłoszony 16 grudnia. Wygrana drużyna otrzyma 10 tysięcy złotych.

Patronat nad konkursem Let’s code objęli: Tygodnik „Computerworld”, Magazyn Programista, Magazyn Studentów Semestr, codeguru.geekclub.pl, Polibuda.info, Radio Kampus, Radio Lublin, Radio Centrum, „Gazeta Wyborcza” w Lublinie, „Kurier Lubelski”,  Lubelska Wyżyna IT,  epoznan.pl, Java User Group Poznań, Crossweb.pl, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Radio Gdańsk, my3miasto.pl, TVP Łódź, Młodzi w Łodzi, Women in technology, Magazyn What’s up.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: letscode@pl.sii.eu .

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?