top-image
WSTECZ

Sii Gdańsk w najwyższym budynku w północnej Polsce

Gdański oddział firmy Sii został jednym z pierwszych rezydentów budynku Olivia Star, części kompleksu Olivia Business Centre, w którym ma swoją siedzibę od 2012 roku. Sii Gdańsk zajęło pięć pięter w najnowszej inwestycji biurowej w Trójmieście.

Z końcem września gdański oddział Sii zmienił siedzibę. Firma przeniosła się do najnowszego obiektu biurowego w Trójmieście, jakim jest Olivia Star zlokalizowana przy ul. Grunwaldzkiej 472 C w Gdańsku Oliwie. Na piętrach od 14 do 18 Sii Gdańsk zajmuje obecnie 6,5 tys. m2, czyli o około tysiąc metrów kwadratowych więcej, niż wcześniej, gdy biura Sii znajdowały się w budynkach Tower, Point, Six i Gate – w którym firma nadal zajmuje drugie piętro (również na terenie Olivia Business Centre).

Olivia Star jest najwyższym budynkiem w północnej Polsce. Szczytowy punkt elewacji wysokościowca znajdzie się na wysokości 156 metrów, a łącznie z iglicami budynek osiągnie 180 metrów. Olivia Star stanął między biurowcami Olivia Four i Olivia Six, zamykając w ten sposób pierścień wokół wewnętrznego, publicznego patio z zielenią i fontannami. Budynek Olivia Star powiększył powierzchnię biurową do wynajęcia w Olivia Business Centre z 73 tys. m2. do prawie 120 tys. m2. Pod wieżowcem powstał 3-kondygnacyjny parking podziemny. Pierwsi najemcy wprowadzili się jesienią 2017 roku.

Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, powstającym na wewnętrznym patio z zielenią i fontannami. Ogród zimowy został zaprojektowany jako tętniące życiem miejsce pełne wydarzeń edukacyjnych i artystycznych. Ta całoroczna, piękna przestrzeń o wspaniałej atmosferze udostępniona zostanie lokalnej społeczności.

Z najwyższego piętra Olivia Star, ponad 150 metrów nad ziemią, można podziwiać najciekawszą panoramę w Polsce: Zatoka Gdańska, Gdańsk, klify Gdyni, porty w Gdyni i Gdańsku, molo w Sopocie i Półwysep Helski oraz cały zadrzewiony Trójmiejski Park Krajobrazowy. Z tego powodu na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne. Będą do nich prowadziły dwie osobne windy, które nie będą zatrzymywały się na piętrach biurowych.

Jednym z głównych założeń Olivia Business Centre od samego początku była wielofunkcyjność. Zespół Olivia Business Centre dba o równowagę między pracą a życiem osobistym wszystkich osób pracujących w centrum: regularnie odbywają się tu wydarzenia o tematyce biznesowej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. W kwietniu 2016 roku otwarty został nowoczesny, dwupiętrowy, całodobowy klub fitness CityFit. Do dyspozycji wszystkich odwiedzających centrum już teraz pozostają m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, 3 restauracje, 2 kawiarnie, przedszkole i żłobek, 4 banki, nowoczesna siłownia, salon piękności, notariusz oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Przy Olivia Business Centre znajduje się prawie 2000 miejsc parkingowych, ponad 200 stojaków rowerowych oraz 5 szatni z prysznicami.

W kompleksie swoje siedziby ma ponad 100 firm, wśród których są Allianz, Alior Bank, Amazon, Bayer, Energa, Epam, Generali, Medicover, Noble Bank, PKO Bank Polski, PwC, Sii, T-Mobile czy ThyssenKrupp, a także Agencja Rozwoju Pomorza. Olivia Business Centre przygotowało również ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz startupów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideoprezentacji: https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=xYR7cGogJgE

 

OLIVIA STAR W LICZBACH

Wysokość całkowita: 180 m

Najwyższy punkt elewacji: 156 m

Wysokość najwyższego punktu nad poziomem morza: 200 m n.p.m.

Liczba kondygnacji nadziemnych: 35

Liczba kondygnacji podziemnych: 3

Powierzchnia do wynajęcia: 43 700 m2

Kompleks biurowy posiada certyfikat BREEAM

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?