top-image
WSTECZ

Sii lokomotywą gospodarczą Lublina

Firma Sii została wyróżniona w prestiżowym Konkursie o nagrodę gospodarczą prezydenta miasta Lublin. Nagrody rozdano tradycyjnie podczas Gali Przedsiębiorczości w Lublinie. Statuetkę odebrał Artur Palac – dyrektor lubelskiego oddziału firmy.

Konkurs jest organizowany od 2008 roku i ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstw wywierających istotny wpływ na unowocześnienie i rozwój gospodarczy Lublina i całego regionu, stosujących przy tym dobre praktyki biznesowe. Pod uwagę brane są aspekty społeczne, etyczne i ekologiczne działalności, a także przepływ technologii i wiedzy.

Sii otrzymało wyróżnienie w kategorii Duże firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miast, za: „stworzenie w […] mieście Lublin Delivery Center, centrum outsourcingu pozytywnie oddziałującego na rynek pracy miasta”.

Nagrody w tym prestiżowym konkursie przyznawane są przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele biznesu, nauki, mediów i lokalnych władz. Są one potwierdzeniem wysokich standardów przedsiębiorstwa, którego stabilność rozwoju i sukcesy finansowe idą w parze z przejrzystością działania i pozytywnym oddziaływaniem na środowisko lokalne.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2013 roku, lubelski oddział Sii rozwija się niezwykle dynamicznie – obecnie zatrudnia już 200 osób i ciągle poszukuje nowych specjalistów, zarówno z dziedziny IT (m.in, developerów i administratorów, testerów), jak i specjalistów back office – do działów Rekrutacji i HR, Administracji i innych.

Sii ma swój istotny wkład w rozwój miasta i regionu nie tylko przez sam fakt tworzenia nowych, atrakcyjnych stanowisk pracy. Firma jest aktywna w wielu obszarach. Szczególnie ważne są działania edukacyjne – wraz z Politechniką Lubelską Sii organizuje wykłady dla studentów. Oferuje również praktyczne szkolenia z najlepszymi specjalistami w branży, które chętnym, pozwolą rozpocząć karierę w IT. W lubelskim oddziale Sii odbyły się już dwie edycje kursu „Zostań testerem”, organizowany jest także kurs Deweloper Salesforce.

Oddział angażuje się również w działalność charytatywną – współpracuje z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?