top-image
WSTECZ

Sii otwiera dwunasty oddział. Lider usług IT i inżynieryjnych planuje zatrudnić w Bydgoszczy 100 specjalistów do końca 2019 roku

Sii, najbardziej dynamicznie rozwijająca się firma IT i inżynierii w Polsce, z początkiem października otwiera oddział w Bydgoszczy. Dwunaste biuro firmy znajdzie się w najnowocześniejszym budynku w regionie – Immobile K3. Eksperci z Sii będą tu realizowali projekty dla globalnych marek z różnych sektorów, w tym dla lotniczego, kosmicznego, motoryzacyjnego, chemicznego czy farmaceutycznego.

Sii Polska zatrudnia ponad 3 700 pracowników w 11 biurach zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Rzeszowie, Częstochowie i Pile. Z początkiem października lider usług IT i inżynieryjnych będzie rozwijać swoją działalność również w kolejnym mieście – Bydgoszczy.

Dlaczego Sii wybrało na kolejną lokalizację stolicę województwa kujawsko-pomorskiego? – Położenie Bydgoszczy na mapie Polski, siatka połączeń, zarówno drogowych, jak i lotniczych, ale przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanych specjalistów to główne czynniki, które sprawiły, że to właśnie tutaj zdecydowaliśmy się otworzyć 12. oddział. Sii jako pracodawca dba o komfort pracowników, dlatego dużym atutem jest także zlokalizowane w samym centrum miasta biuro, oferujące jedną z najnowocześniejszych powierzchni do pracy w tej części kraju – mówi Anna Boruszkowska-Becmer, Sii Bydgoszcz Branch Manager.

Bydgoszcz jest liderem dynamicznie rozwijającego się regionu. Według danych ABSL, IT jest najważniejszą kategorią usług świadczonych w bydgoskich centrach usług. Generują one niemal 90% zatrudnienia w tej branży. – Spośród największych ośrodków usług biznesowych w Polsce, Bydgoszcz zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o udział usług IT w strukturze zatrudnienia centrów BPO, SSC, IT i R&D. Tak silna specjalizacja stanowi niewątpliwie element unikatowości oferty miasta. Zapewniając stabilne środowisko biznesowe, wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalne wsparcie projektów inwestycyjnych ze strony Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Bydgoszcz z sukcesem buduje swój wizerunek miasta otwartego na outsourcing oraz znaczącego ośrodka IT – mówi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Projekty w bydgoskim biurze Sii będą tworzone w wielu technologiach, takich jak: Java, .NET, technologie webowe i mobilne, C/C++/Embedded oraz w obszarze testowania. Jednym z pierwszych zadań realizowanych przez inżynierów Sii jest projekt dla klienta z branży FinTech, budującego skalowalne rozwiązania chmurowe dla instytucji finansowych. – Praca w Sii daje specjalistom możliwość rozwoju i pracy dla jednego z 240 polskich i zagranicznych klientów. Szukamy pracowników z umiejętnościami technicznymi, ale od podstaw budujemy także na miejscu działy administracji czy rekrutacji. Do marca 2019 planujemy zatrudnić pierwszych 40 ekspertów. W kolejnym roku liczymy, że tę liczbę uda się potroić i przekroczyć setkę – mówi Izabela Wawer, Recruitment Department Manager.

Sii swój 12. odział otworzy w budynku klasy A – Immobile K3. Największym atutem obiektu, jest położenie w samym sercu Bydgoszczy, zaledwie 200 metrów od Starego Rynku, skąd blisko jest do najważniejszych miejskich instytucji, restauracji i obiektów kulturalnych. Lokalizacja pozwala na łatwe dotarcie do każdego miejsca w Bydgoszczy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Sam budynek będzie oferował szereg ciekawych rozwiązań ułatwiających życie pracownikom, jak choćby rowerownię z szatniami, gdzie każdy dojeżdżający jednośladem będzie mógł się odświeżyć przed rozpoczęciem dnia pracy. – Cieszymy, się że firma z takim potencjałem, jak Sii, ulokowała swój oddział w naszym budynku. Będzie to kolejny najemca w naszym biurowcu, w którym powstaną nowe, intratne miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z sektora finansowego, ubezpieczeniowego czy właśnie IT. Ponadto dzięki naszej inwestycji, a także dzięki nowym firmom, ta część Starego Miasta będzie mogła ponownie stać się tętniącą życiem wizytówką Bydgoszczy – mówi Maciej Wawrzyniak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami, CDI Konsultanci Budowlani.

Oprócz pakietu benefitów, specjaliści Sii mogą liczyć na wyjątkową atmosferę w zespole. Już czwarty raz z rzędu na podstawie anonimowego audytu satysfakcji pracowników, firma otrzymała tytuł Great Place to Work Poland. W tym roku Sii Polska zadebiutowała również w klasyfikacji ogólnoeuropejskiej.

Szczegółowe informacje o Sii można znaleźć na stronie internetowej firmy, a oferty pracy w Bydgoszczy w zakładce kariera.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ