top-image
WSTECZ

Sii otwiera kolejne trzy biura w Polsce. Lider IT i inżynierii teraz także w Częstochowie, Pile i Bydgoszczy

We wrześniu Sii otworzyło biuro w Częstochowie, a z początkiem października wystartuje także w Pile i Bydgoszczy. Wielokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work, stworzy w przeciągu najbliższych miesięcy kilkaset nowych miejsc pracy. Inwestycje umożliwił wyjątkowo dynamiczny rozwój, którym firma może pochwalić się w ostatnim roku. Mimo rekordowych wyników, Sii nie planuje zwalniać, lecz przyśpieszać.

Miniony rok był dla Sii czasem szczególnie dynamicznego rozwoju. Wzrost przychodów w skali roku utrzymał się na rekordowo wysokim poziomie 31% przynosząc 512 mln zł przychodu. Na rozwój spółki zwrócił uwagę magazyn Computerworld w swoim prestiżowym Rankingu TOP 200 oraz dziennik Rzeczpospolita przyznając Sii dwie nagrody – „Orła Rzeczpospolitej” oraz wyróżnienie na Liście 500 przyznawane największym i najlepszym przedsiębiorstwom na polskim rynku.

– Tempo wzrostu jest bardzo ważne, ale kluczowe jest to, aby szło ono w parze z zyskiem. To jest najważniejszy wskaźnik rozwoju. Nasze przychody zwiększyły się o 122 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem i wygenerowaliśmy zysk na poziomie 50 mln zł netto, co pozwala nam inwestować, a właśnie inwestycje są siłą napędową Sii i dzięki nim idziemy do przodu. Na pozycję lidera na rynku IT w Polsce pracujemy także dbając o zadowolenie klientów i satysfakcję pracowników – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska.

Wyniki finansowe pokazują, że strategia stawiająca na reinwestowanie zysków a także dbanie o ciągły rozwój pracowników, przynosi pozytywne skutki. Jest ona realizowana poprzez tworzenie coraz to nowych Centrów Kompetencyjnych specjalizujących się w konkretnych obszarach technologicznych. W tym roku otwarto już kolejne 3 wyspecjalizowane jednostki: SAP, BPO oraz Embedded.

Cztery nowe lokalizacje w przeciągu roku

2018 rok wiązał się także z rozrostem terytorialnym firmy. W styczniu do ośmiu oddziałów w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach, dołączył dziewiąty w Rzeszowie. We wrześniu zostaną otwarte dwa nowe biura w Częstochowie i Pile, a w październiku także nowy oddział w Bydgoszczy.

Pierwszym biurem, które swoje drzwi dla pracowników otworzyło z początkiem września, jest Częstochowa. Strategiczna lokalizacja oraz bogate zaplecze ekspertów były elementami kluczowymi tej decyzji, którą Sii traktuje jako inwestycję. Potencjał rynku częstochowskiego w branży motoryzacyjnej jest duży z uwagi na dostępność wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą domenową, a rekrutacja obejmuje między innymi specjalistów z doświadczeniem w obszarze systemów wbudowanych i doskonałą znajomością branży motoryzacyjnej, w tym także ekspertów pracujących w architekturze AUTOSAR. Będą oni realizowali między innymi projekty polegające na obsłudze diagnostyki w systemie odpowiedzialnym za komunikację poprzez bluetooth, WiFi, LTE i USB oraz rozwoju oprogramowania dedykowanego samochodom elektrycznym i hybrydowym.

Jedenastą lokalizacją Sii w Polsce, która wystartuje w połowie miesiąca, jest Piła. Rozwój firmy w Wielkopolsce związany jest z planami zatrudnienia specjalistów z obszaru automotive. Na pracę w Pile mogą liczyć specjaliści z zakresu inżynierii jak PLC, konstruktorzy czy robotycy oraz developerzy z naciskiem na znajomości front-end i technologii Java. Tutejsze pierwsze projekty dotyczyć będą programowania sterowników wykorzystywanych w produkcji m.in. skrzyni biegów, silników i karoserii samochodowych. Eksperci będą mieli także możliwość rozwoju w projektach dotyczących maszyn sortujących bagaże, transportery i przenośniki szkła oraz produkcji paneli słonecznych.

Równie ambitne plany na przyszłość

Kolejną inwestycją w rozwój Sii będzie otwarcie oddziału w Bydgoszczy, co nastąpi z dniem 1 października. Do marca 2019 r. planowane jest aby pracowało tu 40 specjalistów, a w kolejnym roku liczba ta przekroczyła 100 osób. Choć do otwarcia biura w supernowoczesnym biurowcu Immobile K3 pozostały jeszcze dwa miesiące, już teraz poszukiwani są Developerzy Java, .NET i Embedded, a także testerzy. W Bydgoszczy zostanie zbudowany również zespół back office, więc poza osobami technicznymi, trwa także rekrutacja na specjalistów ds. rekrutacji, business developerów, pracowników administracji i office management.

Pozycję lidera na rynku usług IT i inżynierii w Polsce, pod względem tempa wzrostu, Sii zawdzięcza swojej przewadze konkurencyjnej, czyli one-stop-shop. Przekłada się to na dużą wygodę dla klientów, ponieważ wszystkie usługi IT i inżynieryjne są realizowane przez jednego dostawcę. Obecnie Sii wspiera swoich klientów w zakresie rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą IT, testów, usług service desk, szkoleniowych i inżynieryjnych. Obecnie głównym celem jest rozwijanie oferty firmy o nowe kompetencje, takie jak business consulting.

Tempo rozwoju ma utrzymać się na tak wysokim poziomie w najbliższych latach. Do końca roku obrotowego Sii planuje osiągnąć przychód w wysokości 680 milionów złotych oraz zatrudniać 4100 specjalistów. Jednak najważniejszym projektem Sii Polska na nadchodzące miesiące będzie otwarcie podległego spółce Sii Szwecja, co jest kolejnym krokiem strategii rozwoju współpracy z klientami ze Skandynawii.

Więcej o Sii można dowiedzieć się na www.sii.pl.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?