top-image
WSTECZ

Sii podbija sektor publiczny

Sii kontynuuje swój udział w cyfryzacji administracji. Już od kilku lat spółka prężnie działa w sektorze publicznym – po stworzeniu e-KRK, gotowego rozwiązania pod klucz dla Ministerstwa Sprawiedliwości, spółka zrealizowała liczne projekty m.in. dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, czy PKP Informatyki. Teraz przyszedł czas na COI. Ostatnimi czasy Polskę obiegła informacja o tym, że wraz z czterema innymi graczami branży informatycznej – Devire, Britenet, Transition Technologies oraz Cube.ITG, Sii wygrało publiczny przetarg Centralnego Ośrodka Informatyki o wartości 116 mln złotych i zostało wybrane na jednego z dostawców usług technologicznych.

Inżynierowie zaangażowani w realizację kontraktu dla COI będą mieli szansę na udział w projektach istotnie zwiększających poziom cyfryzacji Polski, m.in. takich jak: CEPIK 2.0, e-usługi, mDokumenty, zajmą się budową i rozwojem rejestrów publicznych (np. Centralny Rejestr Dokumentów Paszportowych czy System Rejestrów Państwowych) oraz implementacją projektu eDowód (nowy elektroniczny dowód osobisty – ma służyć m.in. do uwierzytelnienia w e-usługach administracji publicznej oraz do podpisywania dokumentów cyfrowych).

Piotr Żukowski, Dyrektor Business Unitu Public w Sii mówi – Zdecydowaliśmy się na udział w przetargu COI i inwestowaniu w projekty publiczne z kilku powodów. Środki unijne z perspektywy 2014-2020, które przyspieszają digitalizację kraju oraz obszar administracji publicznej, który będzie w najbliższych latach informatyzowany, daje zaawansowanym technologicznie i organizacyjnie firmom (a taką jest właśnie Sii), możliwość realizacji ambitnych planów informatyzacji Polski i szansę przeniesienia bogatych doświadczeń z cyfryzacji sektora biznesowego. Oczywiście, jak każda firma komercyjna liczymy także na osiągnięcie odpowiedniego poziomu zysku, który pozwoli nam na dalszy rozwój i powiększanie kapitału.

Jest jeszcze wiele innych obszarów e-Państwa, które wymagają zaimplementowania nowoczesnych rozwiązań i e-usług. Dlatego pomimo wielu trudności wynikających ze specyfiki sektora, Sii dostrzega potencjał we współpracy z rynkiem publicznym. Biorąc udział w największych postępowaniach, firma udowadnia, że jest w stanie dostarczać wysokiej klasy specjalistów oraz rozwiązania i gotowe produkty, które będą miały wpływ na cyfrową rewolucję kraju. Sii jest także partnerem dla sektora publicznego w obszarze szkoleń i profesjonalnego doradztwa np. w zakresie zarządzania projektami oraz świadczy usługi utrzymania i rozwoju istniejących systemów.

W czasach wyraźnego spadku liczby zamówień publicznych i przy widocznych problemach finansowych wielu firm działających na tym rynku, Sii wyróżnia się stabilnością finansową i niespotykanym corocznym wzrostem przychodów i zatrudnienia. Mając za sobą solidną bazę organizacyjną i finansową – spółka jest świadoma wyzwań, jakie czekają na dostawców IT w sektorze publicznym. Dlatego swoje działania opiera nie tylko na stabilnej sytuacji finansowej, ale również na odpowiedniej organizacji działalności. Blisko 3 lata temu Sii otworzyło ekspercką i wyspecjalizowaną jednostkę operacyjną – Business Unit Public, która zatrudnia doświadczonych ekspertów, z kilkunastoletnim doświadczeniem w dużych przetargach publicznych, specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań odpowiadających rygorystycznym wymaganiom formalnym tego sektora, a przy tym zarządzających ryzykiem projektowym i wykazujących się umiejętnością odpowiedniego doboru kompetencji technologicznych do projektów publicznych.

Dodatkowo sytuacja na rynku zamówień publicznych się zmienia. Do tej pory instytucje publiczne w bardzo ograniczonym zakresie korzystały z outsourcingu specjalistów. Dzisiaj cyfryzacja musi być bardziej zwinna – gdyż zmiany zachodzą szybciej, a potrzeby społeczeństwa rosną. Warto dostosować do tych okoliczności organizację prac projektowych. Naturalną odpowiedzią na takie potrzeby może być body leasing i outsourcing kompetencji – czyli obszary, w których Sii jest przecież ekspertem.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?