top-image
WSTECZ

Sii Polska docenione przez pracowników po raz piąty tytułem Great Place to Work!

Już po raz 5. analiza anonimowych ankiet wypełnianych przez pracowników oraz audyt kulturowy przeprowadzony w Sii zadecydowały o przyznaniu firmie prestiżowego tytułu Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce! Sii zajęła drugie miejsce w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 osób. Wyróżnienie w najbardziej prestiżowym rankingu HR to dowód, że Sii tworzy stabilne i przyjazne miejsce pracy.

Po raz pierwszy nagroda Great Place to Work trafiła do Sii w 2015 roku, gdy zespół liczył 2 000 osób. W tym roku firma zdobyła go 5. raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność zwiększyła się dwukrotnie na przestrzeni ostatnich 4 lat – na początku kwietnia liczba ekspertów Sii przekroczyła 4 000.

– Tytuł Great Place to Work jest dla nas jedną z najważniejszych nagród – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska. – Pokazuje to, że w Sii jesteśmy szczęśliwi i spełnieni, potrafimy rozwijać się i realizować nasze ambitne cele. Od początku istnienia jednym z kluczowych celów firmy jest to, żeby pracownicy przychodzili do pracy z radością. Sii tworzą wyjątkowi ludzie i to od nich zależy realizacja pozostałych celów, jakimi są zysk, satysfakcja klienta, budowanie przewagi konkurencyjnej i dobra zabawa. Wszyscy możemy czuć się bardzo dumni, ponieważ przy tak szybkim tempie wzrostu, atmosfera i nastroje pozostają wciąż świetne. Każdy z nas ma w tym swój udział i zaangażowanie jest tym, co wyróżnia naszych Power People – dodaje Nitot.

Kluczowym elementem badania Great Place to Work są opinie pracowników, które stanowią 2/3 całkowitej oceny. Uwzględnia ona 5 wymiarów: wiarygodność, szacunek, uczciwość, dumę i koleżeństwo. Wysokie wyniki pozwoliły firmie powtórzyć sukces z poprzednich lat. „Biorąc wszystko pod uwagę, moja firma jest wspaniałym miejscem pracy” – zadeklarowało aż 87% pracowników Sii. Ponadto, aż 97% z nich uważa, że „Sii ma świetną atmosferę”. Pozostałą 1/3 oceny stanowi audyt kulturowy przedsiębiorstwa, czyli analiza wewnętrznych procedur, procesów i zwyczajów firmy.

– Badanie daje nam możliwość dokładnego przyjrzenia się poczuciu szczęścia naszych pracowników, tego, co nam sprawia w pracy satysfakcję, z czego jesteśmy zadowoleni, i tego, co powoduje największe zmartwienia i co powinniśmy poprawić – mówi Joanna Kucharska, Chief Human Resources Officer w Sii. – Patrzymy nie tylko na obraz całej firmy, ale wchodzimy także w analizę wyników poszczególnych oddziałów czy grup respondentów. Analiza odpowiedzi ze względu na wiek, płeć, staż pracy w organizacji czy rodzaj zajmowanego stanowiska pozwala nam na uwzględnienie różnic w postrzeganiu Sii i podjęcie precyzyjnych działań usprawniających. Mamy nadzieję, że plany, które mamy na kolejny rok, pozwolą nam cieszyć się tytułem Najlepszego Miejsca Pracy także w kolejnych latach – tłumaczy Kucharska.

Sii znalazło się w gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce obok takich firm jak: Cisco, Microsoft, Objectivity, Akamai, 3M czy EY Polska. W tym roku po raz pierwszy laureaci konkursu zostali wyłonieni z grona firm, które wcześniej otrzymały wyróżnienie Great Place to Work® Certified. Certyfikat potwierdza, że przedsiębiorstwo należy do grona najlepszych w Polsce, które potrafią z sukcesem budować i rozwijać wyjątkowe relacje z pracownikami.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?