top-image
WSTECZ

Sii Polska w artykule Rzeczpospolitej

O Sii znowu się mówi. 10 czerwca br. dziennik Rzeczpospolita opublikował artykuł, w którym porusza temat ciągłego rozwoju branży IT i zapotrzebowania na usługi technologiczne oraz rosnącej liczbie miejsc pracy dla informatyków. Sii jest jednym z przedsiębiorstw, które zostało opisane.

Największe światowe przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na tworzenie oddziałów w Polsce. Firm IT z zagranicznym kapitałem sukcesywnie przybywa, dlatego stają się najczęstszym źródłem pracy dla tysięcy informatyków. Liczba oferowanych stanowisk specjalistycznych rośnie. Centrale przedsiębiorstw, otwierane w dużych miastach (Kraków, Warszawa, Wrocław) oferują najwięcej miejsc zatrudnienia. Sii zostało docenione jako jedna z firm, która nie tylko posiada swoje oddziały w dużych aglomeracjach, ale stawia także na tworzenie wakatów w mniejszych miastach, takich jak Łódź czy Lublin.

W artykule pojawiła się również wypowiedź Gregoire’a Nitota, prezesa Sii Polska:

– Rynek usług IT nadal prężnie się rozwija. Stale wzrasta zapotrzebowanie na usługi budowy dedykowanego oprogramowania czy testingu – zwłaszcza dla klientów z sektorów bankowości, telekomunikacji czy sektora high-tech. Rośnie zainteresowanie rozwiązaniami mobilnymi. Cały czas odnotowujemy też wzrost usług offshoringowych – zwraca się do nas coraz więcej klientów z USA, Skandynawii, Niemiec, Wielkiej Brytanii. Polska wyrasta na lidera usług near- i offshoringu IT.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, opublikowanym na stronie internetowej Rzeczpospolitej: http://www4.rp.pl/artykul/1207454-Przybywa-miejsc-pracy-w-uslugach-IT.html

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?