top-image
WSTECZ

Sii Power People działają na rzecz przyrody – Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma na celu promocję działań proekologicznych i budowę świadomości społecznej o tym, jak bardzo krucha i zależna od ludzi jest nasza planeta. W Sii Polska pracownicy zaplanowali na tegoroczną wiosnę i lato szereg akcji wolontariackich, które mają wpływ na przyrodę, ale także na społeczności lokalne. Wśród nich znajdują się m.in. sprzątanie lasu, sadzenie łąk kwiatowych, porządkowanie dziedzińca w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, czy prace w ogrodzie w gdańskim Stowarzyszeniu „Dom na skraju”.

Kwietne łąki dla owadów

Jednym z aspektów działań ekologicznych jest budowanie świadomości na temat znaczenia owadów dla naszej planety. Warto przypomnieć, że Sii Polska od zeszłego roku wspiera projekt Sii Power Bee i pasiekę wraz z łąką kwietną. Tej wiosny działania dla owadów przeprowadzono także w innych miastach.

Poznański oddział Sii połączył siły z innymi firmami Stowarzyszenia ABSL. W dniach 6-20 kwietnia pracownicy wzięli udział w projekcie Green Walk Around the Block, w którym każdy uczestnik w czasie krótkiego spaceru w swojej okolicy zbierał napotkane drobne śmieci, a zebrane za uczestnictwo w akcji fundusze wesprą instytucje działające na rzecz środowiska. Są to: Stowarzyszenie Mały Olimpijczyk i edukacyjny projekt Mali przyjaciele owadów, budujący świadomość o znaczeniu owadów wśród dzieci, Fundacja Leśne Dziki i projekt budowy ogrodów warzywnych w miejscowości Miękowo pod Poznaniem, oraz gminę Suchy Las, w której stworzone zostaną nowe klomby kwietne.

Pracownicy z oddziału lubelskiego zasadzili nową łąkę kwietną tuż pod budynkiem biura Sii Polska. Akcję „Przystanek dla pszczół” zorganizowała i wsparła wewnętrzna lokalna grupa zainteresowań GardenerSii, która w nadchodzącym sezonie będzie obserwować łąkę i owady, a także promować hodowlę roślin wśród pracowników.

Sprzątanie terenów zielonych

W krakowskim oddziale w najbliższą sobotę 24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbędzie się akcja sprzątania lasu w Nadleśnictwie Krzeszowice, na którą wybiorą się wolontariusze z Sii Polska wspólnie z rodzinami. W Warszawie, także w sobotę, wolontariusze w ramach Sii Power Volunteers zaplanowali sprzątanie na terenie zielonym Centrum Zdrowia Dziecka: odbędą się prace porządkowe i konserwacyjne, a także nowe nasadzenia roślin na nadchodzący sezon wiosenno-letni.

Nowe doświadczenia w projektowaniu ogrodu i uprawie roślin zdobędą też wolontariusze z Sii Gdańsk. W Programie Sii Power Volunteers wiosną i latem będą wspólnie uczestniczyć w projekcie dla Stowarzyszenia „Dom na Skraju”, w ramach którego przez cały sezon będą odbywać się wspólne zajęcia i prace ogrodnicze dla wolontariuszy z Sii i dzieci ze Stowarzyszenia.

Dbamy o morza – ekowarsztaty w Gdyńskim Akwarium

Rok 2021 to początek Dekady Nauk o Morzach i Oceanach, ustanowionej przez ONZ. To czas, aby zwrócić uwagę na problemy, z jakimi mierzy się Ocean. Odpowiedzi na pytanie, od czego zacząć troskę o morze, będą szukać wolontariusze z Sii Gdańsk z dziećmi wspólnie z edukatorami z Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego w czasie warsztatów naukowych i pracy ze zwierzętami morskimi. W ramach działań z Akwarium oprócz zajęć i wolontariatu dla rodzin, Sii Polska wsparła krokodyla karłowatego Zuzię, który jest gatunkiem wymierającym, i przekazała grant na modernizację jej wybiegu.

Jeśli chcesz pracować w firmie wrażliwej na problemy ekologiczne i społeczne, zapoznaj się z naszymi ofertami pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?