top-image
WSTECZ

Sii w Gdańsku zatrudni około 200 osób do końca 2014 roku

Sii prowadzi w swoim Centrum Testów i Rozwoju Oprogramowania w nowoczesnym kompleksie biurowym Olivia Business Centre projekty dla firm z całego świata, m.in. UTC, Gemalto, NXP, PUMA, ThyssenKrupp, Nordea, Energa, DFC. Specjaliści Sii pracują także wewnątrz struktur IT klientów – światowych liderów w wielu branżach.

Współpraca z największymi międzynarodowymi firmami powoduje, że oferujemy naszym pracownikom bardzo szerokie spektrum projektów, w ramach których mogą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać unikatowe doświadczenia. – mówi Michael Desmurs, Dyrektor Zarządzający Sii Gdańsk. – Dzięki zaangażowaniu Sii w realizację różnorodnych projektów nasi inżynierowie mają dostęp do bardzo innowacyjnych, zaawansowanych rozwiązań IT, z którymi zwykły użytkownik zetknie się dopiero za kilka lat. Pracownicy obszaru automatyki natomiast, mają okazję wdrażać zaprojektowane przez siebie systemy w fabrykach światowych gigantów motoryzacyjnych w USA, Europie Zachodniej czy Chinach. – dodaje Desmurs.

Innowacyjne i różnorodne projekty prowadzone przez Sii to duży atut firmy jako pracodawcy. Ale nie jedyny. Firma ma komfortową, nowoczesną powierzchnię biurową w dobrze położonym komunikacyjnie Olivia Business Centre, którą w nadchodzącym roku będzie ponownie powiększać. Sii słynie także z bardzo dobrej atmosfery pracy, wynikającej m.in. z zaangażowania i entuzjazmu jej pracowników oraz licznych inicjatyw integracyjnych. Opinię tę potwierdzają zarówno wypowiedzi pracowników i byłych pracowników, które można znaleźć, m.in. w mediach społecznościowych, jak również wyniki zewnętrznych, anonimowych audytów, prowadzonych wśród wszystkich pracowników Sii przez zewnętrzną firmę badawczą. W wyniku tych badań w 2012 i 2013 roku Sii dwa razy z rzędu zdobyła tytuł „Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce”, przyznawany przez tygodnik branżowy „Computerworld”. Firma gości też od kilku lat na stałe w rankingach Diamentów Forbesa i Gazele Biznesu. W zeszłorocznym zestawieniu TOP 200 „Computerworld” zajęła 1 miejsce wśród firm IT o największym rozwoju zatrudnienia.

Gdański odział SII od początku swojej działalności mógł liczyć na szerokie wsparcie od partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, m.in. w zakresie programów mających na celu  zwiększenie podaży kadry i promocji miejsc pracy w sektorze ICT na Pomorzu. Dynamiczny rozwój Sii na Pomorzu, potwierdza Michał Kacprowicz, Project Manager ds. inwestycji w sektorze ICT z Invest in Pomerania. Rozwój Sii w okresie ostatnich lat jest najlepszym dowodem  na to, że w Trójmieście można realizować duże projekty w tym sektorze. Plany zwiększenia zatrudnienia o kolejnych 250 inżynierów to obszar, w którym firma może liczyć na wsparcie i pełne zaangażowanie partnerów inicjatywy Invest in Pomerania – mówi Michał Kacprowicz.

Nasze wyniki bardzo nas cieszą, ale potrzeby rekrutacyjne wciąż mamy ogromne! Obecnie zatrudniamy 450 osób, chcemy, by w przyszłym roku było nas ponad 600. – mówi Michael Desmurs. – Najwięcej nowych kandydatów do pracy pojawia się z polecenia – od naszych obecnych współpracowników. To o czymś świadczy. Strategia i misja naszej firmy oparte są na ludziach, i pomimo bardzo dynamicznego rozwoju gwarantuję, że to się nie zmieni. Staramy się być nie tylko najdynamiczniej rozwijającą się firmą, ale także – jak do tej pory – najlepszą.

 

 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?