top-image
WSTECZ

Sii wprowadza nowe narzędzie badania satysfakcji kandydatów z procesu rekrutacji

Od początku września każdy kandydat biorący udział w rekrutacji do Sii, otrzymuje zaproszenie do uczestnictwa w ankiecie badającej satysfakcję z procesu. Celem badania jest audyt i praca nad jak najwyższą jakością Candidate Unique Experience.

Jakość to jedna z wartości, jaką Sii, lider branży IT i inżynierii, kieruje się od początku istnienia firmy. Spółka stale poszerza zakres działań mających na celu weryfikację i podnoszenie jakości we wszystkich obszarach swojej działalności. Z końcem trzeciego kwartału Sii wprowadziło kolejne narzędzie do badania satysfakcji, tym razem w obszarze rekrutacji.

Poprzez Candidate Experience Survey, każdy kandydat zostanie zapytany o atmosferę podczas rozmowy, stopień przygotowania osób biorących udział w procesie oraz terminowość otrzymania informacji zwrotnej o efekcie końcowym. Będzie mógł ocenić poszczególne etapy oraz wskazać swoje propozycje usprawnień – oczywiście wszystko anonimowo.

– Mimo dużej liczby osób, które do nas aplikują, do każdej z nich podchodzimy indywidualnie – mówi Wojciech Dreja, Dyrektor Rekrutacji w Sii Polska. – Przykładamy dużą wagę, aby rekruterzy byli merytorycznie przygotowani do spotkań, ale także do atmosfery, w której one przebiegają. Dzięki stałej analizie opinii kandydatów będziemy mogli ocenić, które elementy naszego procesu funkcjonują dobrze, a nad którymi powinniśmy jeszcze popracować. Jesteśmy otwarci na zdanie osób z zewnątrz firmy, chętnie spojrzymy na cały proces ich oczami i wprowadzimy potrzebne zmiany. Głos kandydatów zawsze był dla nas ważny, a teraz dodatkowo mamy narzędzie, które umożliwi osobom aplikujących do Sii przekazanie nam swojej opinii – dodaje Wojciech Dreja.

Informacje z pierwszej ręki

Badanie pozwoli na uzyskanie istotnych informacji odnośnie preferencji kandydatów, co do miejsca spotkania, formy komunikacji czy narzędzi stosowanych w procesie rekrutacji do Sii. Dzięki temu firma będzie w stanie na bieżąco dopasować się do potrzeb i oczekiwań kandydatów.

Stale prowadzone badania jakości procesu są coraz częściej spotykane w handlu, ale w dalszym ciągu niewiele firm monitoruje w ten sposób jakość procesu rekrutacji. Według badania „Candidate Experience” przeprowadzonego w 2017 roku przez eRecruiter, stosuje je jedynie 19% przedsiębiorstw.

Sii to czołowy dostawca usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Spółka posiada biura w 12 miastach w całej Polsce i zatrudnia ponad 3700 inżynierów. Sii może się poszczycić wysokimi wskaźnikami zatrudnienia i dynamicznym rozwojem. Ze względu na swoją ekspansję i wzrost średnio co miesiąc zatrudnia 140 inżynierów, czyli ponad 1600 osób rocznie.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?