top-image
WSTECZ

Sii zatrudnia już 2 700 inżynierów w całej Polsce i oferuje nowe miejsca pracy

Sii Polska, jeden z największych pracodawców IT w Polsce zatrudnia już ponad 2 700 ekspertów IT. W 2017 firma planuje powiększyć swój zespół o blisko 400 specjalistów. Firma ma znaczący wkład w prężnie rozwijający się rynek nowych technologii w Polsce i zamierza prowadzić dalszą ekspansję w nowym roku. Na pracę w 8 oddziałach spółki będą mogli liczyć przede wszystkim programiści, testerzy, architekci systemów, analitycy, automatycy i robotycy.

Według Joanny Kucharskiej, Dyrektor HR i Komunikacji w Sii Polska – Najszybciej rozwijającymi się rynkami pracy w IT w zeszłym roku okazały się regiony: warszawski, gdański, wrocławski oraz krakowski. W 2017 firma przewiduje dalszy stabilny rozwój, o czym świadczą chociażby nieustannie pojawiające się oferty pracy. Duży potencjał drzemie również w takich lokalizacjach jak: Katowice, Lublin, Łódź, czy Poznań. Na przestrzeni ostatniego roku Sii prowadziło rekrutację w całym kraju, zatrudniając co miesiąc średnio 80 specjalistów.

Jak informuje spółka – coraz bardziej popularna staje się relokacja ekspertów do miast, gdzie mieszczą się jej oddziały: Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Lublina, Łodzi i Katowic. Z roku na rok rośnie liczba programistów i testerów z takich miejsc jak: Bydgoszcz, Szczecin, Rzeszów, Białystok czy Kielce, którzy decydują się na przeprowadzkę. Sii zapewnia przeprowadzającym się pakiety relokacyjne i wsparcie przy zmianie miejsca zamieszkania.

Sii przyciąga uwagę kandydatów przede wszystkim różnorodnymi projektami, które realizuje na całym świecie – w USA, Kanadzie, Brazylii, całej Europie, Japonii i w Chinach. Projekty te są prowadzone w ramach działania Centrów Kompetencyjnych Sii: Application Services, CRM, Digital, Dynamics AX, Engineering, IT Operations, SharePoint, Szkolenia oraz Usługi Testowe. Dodatkowo eksperci IT mają okazję pracować w najnowszych technologiach jak: Xamarin, Azure, Angular JS, React JS, DevOps i wielu innych.

Sii oferuje również swoim pracownikom obranie wielu ścieżek kariery – w tym menadżerskiej i przede wszystkim eksperckiej.

W Sii Polska miałem okazję pracować przy 6 różnych projektach, zaczynając od pozycji programisty, następnie projektanta, aż po architekta rozwiązań. Naprawdę wiele nauczyły mnie to doświadczenia. Obecnie odpowiadam za projektowanie rozwiązań technologicznych i tworzenie standardów developerskich – mówi Michał Jasiorowski, Architekt Rozwiązań, Sii Polska.

Natomiast Joanna Kucharska zwraca uwagę na czynniki HR-owe – Wewnątrz organizacji stawiamy na indywidualne podejście do pracownika, umożliwiamy rozwój zawodowy oraz oferujemy wsparcie pasji. Tym, co według mnie szczególnie wyróżnia Sii na tle konkurencji jest nasza wyjątkowa atmosfera i kultura organizacyjna – zdecydowanie daleko nam do nudnej korporacji – wyjaśnia.

 Sii podejmuje również wiele działań Employer Brandingowych, które pozwalają osobom z zewnątrz organizacji lepiej poznać firmę już na starcie kariery. Zgodnie z nadchodzącymi trendami – w roku 2017 Sii będzie rekrutować przede wszystkim programistów: Java, .NET, Front-end, SharePoint, Oracle, specjalistów do spraw bezpieczeństwa, testerów manualnych i automatycznych, czy analityków. W 2017 Sii planuje zatrudniać ponad 3 000 inżynierów.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?