top-image
WSTECZ

Sukces Jacka Harazina z Centrum Kompetencyjnego Business Intelligence!

W dniach 1-3.12.2017 odbył się w Warszawie pierwszy polski hackathon Qlik. Zadaniem uczestników było stworzenie aplikacji analitycznej niosącej korzyści społeczeństwu.

W wydarzeniu brało udział 6 drużyn, 2-3 osobowych, które przez blisko 20 godzin tworzyły aplikacje na bazie dowolnego zbioru danych publicznych. Qlikathon zwyciężyła drużyna BestJSii TEAM, w składzie której był m.in. Jacek Harazin z naszego Centrum Kompetencyjnego Business Intelligence, a także Piotr Cylupa i Beata Pawłowska.
Drużyna Jacka stworzyła aplikację SmoQ opartą na Qlik Sense, która służy do analizy bieżącego oraz historycznego zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Aplikacja informuje także o wpływie smogu na zdrowie człowieka i wysyła powiadomienia SMS informując o poziomie zanieczyszczenia.

Więcej informacji o aplikacji w prezentacji (kliknij, aby wyświetlić):

 

Aplikację można obejrzeć na GitHub: https://github.com/sloth85/Qlikathon

Jacek Harazin to pasjonat platformy Qlik, w Sii developer QlikView/Qlik Sense i członek zespołu BI. Od 2010 roku nieodłącznie związany z wdrożeniami systemów klasy Business Intelligence dla Administracji Publicznej, firm polskich i zagranicznych. Organizator Qlikowych meetupów w Katowicach.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?