top-image
WSTECZ

W Sii Lublin pracuje już ponad 300 osób. Dynamika wzrostu zatrudnienia ma utrzymać się na poziomie 80 osób rocznie

Sii, lider usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce, obecny w 9 miastach w kraju, powiększa swój zespół w Lublinie. W maju tego roku liczba zatrudnionych inżynierów w lubelskim oddziale, który obchodzi w tym roku piątą rocznicę obecności na rynku, przekroczyła 300. Szybki wzrost jest możliwy dzięki zadowoleniu pracowników. – Wskaźnik rotacji utrzymuje się na poziome zaledwie 8% w skali roku – mówi Artur Palac, Dyrektor Sii w Lublinie.

Sii Lublin różni się od pozostałych oddziałów – jest to Delivery Center, które zatrudnia wyspecjalizowanych inżynierów pracujących zdalnie z biura przy ul. Szeligowskiego. Eksperci z Lublina realizują projekty dla międzynarodowych klientów z różnych branż, od bankowości i finansów, po automotive. W związku z tym przekrój profili zatrudnianych w Lublinie jest bardzo szeroki – pracują tu testerzy manualni i automatyczni, programiści Java, .NET, C++, BI, Salesforce, SharePoint, AEM, analitycy biznesowi i programiści sterowników PLC.

Ponadto, w Delivery Center Sii w Lublinie zlokalizowany jest dział Internal IT, na który składają się zespoły Service Desk, Infrastruktury oraz utrzymujące i rozwijające systemy wewnętrzne, takie jak MS Dynamics AX, MS Dynamics CRM, platforma SharePoint, raporty BI i wiele innych aplikacji wspierających i automatyzujących pracę ponad 3500 osób zatrudnionych w Sii. Tylko w tym roku na rozwój internal IT, działu liczącego ponad 150 osób, oraz systemy dedykowane rekrutacji i zarządzaniu zasobami, Sii przeznaczy 20 mln zł.

– Rozwijamy się bardzo dynamicznie zatrudniając ponad 80 osób rocznie. W przeciągu najbliższego roku zamierzamy co najmniej utrzymać, a nawet zwiększyć tempo rozwoju. Kandydaci z lubelskiego rynku pracy chętnie dołączają do Sii dzięki różnorodności oferowanych projektów oraz przekrojowi technologii, w których mogą się rozwijać. Duże znaczenie ma również atrakcyjne wynagrodzenie, benefity pozapłacowe oraz doskonała atmosfera w pracy. Wszystko to sprzyja ciągłemu wzrostowi zatrudnienia oraz niskiemu wskaźnikowi rotacji pracowników, którzy utrzymuje się na poziomie 8% w skali roku – mówi Artur Palac, Dyrektor Delivery Center Sii w Lublinie.

Najbardziej poszukiwane profile w Sii Lublin to Java Developer, .NET Developer , tester manualny i automatyczny, SalesForce Developer, C++ Developer i Specjalista Service Desk. – W każdym miesiącu zatrudniamy średnio 7 nowych osób. W większości są to specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem w IT. Jednak wśród nich są również osoby bez wykształcenia technicznego, które zdecydowały się przebranżowić i rozpocząć swoją przygodę w świecie technologii. Takie możliwości dają im staże w ramach Letniej Akademii Talentów czy program shadow working. Tu duże znaczenie ma wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta na szkoleniach i kursach oraz motywacja do dalszej nauki – mówi Milena Gębusia, Kierownik Działu Rekrutacji w Sii Lublin.

Do licznych benefitów związanych z pracą w Sii należą między innymi: prywatna opieka medyczna i grupowe ubezpieczenie na życie, karta sportowa, vouchery do kina, teatru oraz program sponsoringu pasji. Dla osób stawiających na rozwój Sii oferuje szkolenia techniczne i miękkie, kursy językowe, konferencje branżowe, grupy wymiany wiedzy i dostęp do książek oraz czasopism technicznych. Warto również zwrócić uwagę na program rozwoju talentów „Top Gun” i dedykowaną aplikację „Job changer” umożliwiającą zmianę projektu.

– Sukces Sii to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą świetną atmosferę. Potwierdzeniem tego, jest między innymi tytuł Great Place to Work, który zdobyliśmy już po raz czwarty z rzędu. Pracownicy chwalą sobie elastyczne godziny oraz możliwość pracy zdalnej, a także nowoczesną powierzchnię biurową i wiele okazji do integracji, takich jak bal karnawałowy, piknik letni, wyjazdy integracyjne i wiele innych – podkreśla Artur Palac.

Oferty pracy w lubelskim oddziale Sii można znaleźć na www.sii.pl w zakładce kariera, a informacje o podnoszeniu kwalifikacji w zakładce rozwój i szkolenia.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?