top-image
WSTECZ

Wspieramy pasje! Kto w pierwszej edycji?

Jak już pisaliśmy (tutaj), kampania Passion Drives Power People rozgrzała chętnych do walki o fundusze na realizację pasji. W 59 nadesłanych zgłoszeniach nasi wszechstronni pasjonaci wnioskowali o łączną kwotę 654 795 zł. Weryfikacja wniosków nie była łatwa – pasje są bardzo różne i niezwykle ciekawe, a roczny budżet Programu to 300 000 zł. W tej edycji wybranych zostało 16 głównych projektów i 18 dodatkowych, na które Sii przeznaczy około 150 000 zł.

Pasje Sii Power People są bardzo wszechstronne. Najliczniejszą grupą – co potwierdza światowe trendy – są biegacze: coraz dłuższe dystanse, coraz większe ekstrema, ale także bieganie z misją. Silną reprezentację mają również sporty motorowe. Wśród zgłoszeń znalazło się kilka wniosków dotyczących rowerów i tenisa (ziemnego i stołowego), sportów walki, strzelectwa, hobby związanych z końmi i psami. W aplikacjach Sii Power People przesyłali także ciekawe opisy dokonań i planów z dziedziny programowania, robotyki i konstruowania. Znalazło się też miejsce na szeroko pojętą sztukę: muzykę, taniec, teatr i fotografię.
Dlatego decyzja o przyznaniu funduszy była trudna. Ostatecznie mamy wyróżnionych pasjonatów!

Kogo wspieramy?

Technologia
Będziemy wspierać projekty, w których hobby jest mocno związane z technologią.

Z Sii we Wrocławiu zgłosił się Bartek Pytko, który rozwija swoją pasję nowoczesnego majsterkowania w HackerSpace: budowanie drukarek 3D, modeli zdalnie sterowanych, układów elektronicznych wszelakiej maści, programów komputerowych – to jest to, co nam również się podoba. Mamy nadzieję, że Bartek swoją pasją będzie zarażał innych, i to nie tylko we Wrocławiu.

W Sii Katowice działa Szymon Markiewicz – on realizuje swoją „majsterkowiczowską” pasję inaczej. Zapraszamy Was na blog, prowadzony przez Szymona. Nasz pasjonat podpowiada w nim, jak ty, człowieku o wielu talentach technicznych, możesz zostać bohaterem w swoim domu! Zapraszamy do systematycznej lektury – będziemy śledzić poczynania Szymona!

Kultura

Komisja podjęła decyzję o ponownym dofinansowaniu lipcowego BassRiver w Płocku – imprezy towarzyszącej festiwalowi AudioRiver. Organizatorem wydarzenia jest inżynier z oddziału warszawskiego, Grzegorz Gronkiewicz.

Do grona sponsorowanych w dziedzinie muzycznej dołączy w najbliższym czasie Karol Odwald z Sii Gdańsk, DJ i producent muzyczny – mamy nadzieję, że w związku z tym w 2018 roku odbędzie się premiera pierwszego albumu płytowego Sii.

Nową wspieraną sztuką jest teatr improwizowany (Teatr Bezczelny) i Ania Lipska z Sii Lublin – na pewno będzie o nim głośno, a Ania rozwinie swój talent i zdobędzie nowe umiejętności.

Sport

Świat sportów związanych z czterema kółkami będzie reprezentować Władek Bultrowicz z Sii Gdańsk – i będą to wyścigi samochodowe. Władek należy do grona Top Gunów Sii (czytaj więcej>>>).

Inny z naszych Top Gunów, pasjonujący się kulturystyką Adam Górczyński z Sii Gdańsk, zorganizuje pierwsze wspierane przez firmę zawody Strong Men – już teraz zapraszamy na letnie trójmiejskie plaże! Więcej szczegółów podamy bliżej wakacji.

Wśród pasjonatów nie mogło zabraknąć biegaczy. Bieganie to tylko jedna z pasji Mateusza Małka z Sii Poznań – w ramach Sii Power Volunteers Mateusz prowadzi długoterminowe programy warsztatowe i edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze środowisk mniej uprzywilejowanych, ucząc ich m.in. programowania.

Passion Boxes

Bardzo wiele wniosków dotyczyło wsparcia indywidualnych pasji sportowych w przeróżnych dziedzinach. Power People opisywali dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość – wszystkie są niezwykle inspirujące i chapeau bas dla wszystkich naszych pasjonatów! Do 26 osób, uprawiających zaciekle swoje hobby po godzinach, codziennie lub kilka razy w tygodniu, trafią komplety odzieży sportowej Sii. W pakiecie znajdują się: termiczny T-shirt, softshell i buff – komin, przydatny w zimniejsze dni do uprawiania sportów outdoorowych. Passion Boxy są doskonałe do wykorzystania na biegowych ścieżkach, rowerowych bezdrożach, w czasie wszystkich sportowych treningów i zawodów!

Grupy zainteresowań

Do naszych wartości należy nie tylko pasja, lecz także niezwykle ważny Team Spirit! Mamy nadzieję, że wsparcie Sii przyczyni się do lepszej gry zespołowej i sukcesów kilku drużyn.

Koszykarze z logo Sii będą wojować w Gdańsku i we Wrocławiu. O ile w lidze gdańskiej logo Sii było już widoczne, o tyle we wrocławskiej lidze WroNBA, z naszym kapitanem Michałem Górskim z Sii Wrocław, będzie nowością!

W piłce nożnej w nowej odsłonie obserwować będziemy jedenastki z Lublina, Łodzi i Warszawy. Z kolei drużyny biegowe wspierać będziemy w Lublinie i Łodzi. Na arenie Sii pojawi się też całkiem nowy sport: Tytani Lublin, drużyna futbolu amerykańskiego, w której gra nasz inżynier Maciek Marzec.

Dlaczego nie?

Celem Programu Passion Drives Power People jest wspieranie ludzi z ciekawymi pasjami, którzy już tę pasję w sobie odnaleźli i są zaangażowani w jej realizację. Kolejnym celem jest budowanie zaangażowania wśród innych pracowników. Dodatkowym atutem wniosków, które otrzymały dofinansowanie, był potencjał promocyjny danego hobby. W większości zadecydowały te czynniki łącznie.

Sii nie pokrywa kosztów prywatnych podróży: biletów lotniczych, zakwaterowania, wyżywienia – podróż nie może być wskazana jako cel rozwoju pasji. Sii nie sponsoruje też zakupu żadnych przedmiotów jedynie do użytku prywatnego pracownika: wyposażenia sal sportowych, motocykli, samochodów, rowerów, łodzi i ich części, paralotni i innego sprzętu do sportów ekstremalnych, podobnie jak nie sponsoruje zdobycia żadnych sportowych licencji.

Komisja zdecydowała o wsparciu pasji, które już są w trakcie realizacji, które angażują większe grono osób z Sii i z grupy docelowej naszej firmy. Jeśli ktoś kocha żagle i chce to robić jak najczęściej, to zapraszamy do złożenia wniosku o wsparcie pasji żeglarskiej. Chętnie rozpatrzymy wniosek o dofinansowanie firmowej łodzi, wspaniale obrandowanej, by potencjalny pasjonat zorganizował wspólnie z nami załogę i regularnie pływał po Mazurach, brał udział w regatach i wygrywał! Ale celem programu nie jest zakup żaglówek ani ich części do prywatnego użytku pracowników. Warto o tym pamiętać i przemyśleć swoje podejście do Programu przed kolejną edycją – być może uda się uzyskać wsparcie dla rozwoju pasji w innym wymiarze. Analiza wszystkich aplikacji przyniosła też modyfikację kalendarza Programu: wnioski będą rozpatrywane dwa razy w roku.

Wszystkim Pasjonatom serdecznie gratulujemy! Chętnych spośród Sii Power People zapraszamy do kolejnej edycji Programu! Powodzenia!

Artykuł przygotowała: Katarzyna Domańska

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?