top-image
WSTECZ

Wspólne pomaganie ma wielką moc – podsumowanie działań na rzecz społeczeństwa

Właśnie rozpoczął się nabór do czwartej edycji programu Sii Power Volunteers. W początkowej fazie wolontariusze z Sii zgłaszają projekty, które chcieliby zrealizować wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi przy wsparciu finansowym Sii. W ramach ostatniej edycji wdrożono wiele wartościowych inicjatyw skierowanych do różnych grup wiekowych – od bajek dla dzieci po warsztaty dla seniorów.

img1Cykliczny program Sii Power Volunteers ruszył oficjalnie w grudniu 2016 roku. Wszystkie projekty realizowane w jego ramach są inicjatywą pracowników z Sii, którzy zgłosili pomysły w poprzednich edycjach, zawalczyli o grant i zrealizowali działania mające na celu pomoc potrzebującym. Wdrożenie inicjatyw spoczywa na pomysłodawcach, którzy robią to w czasie wolnym. Do zadań firmy należy wsparcie finansowe projektów, a także ewentualna pomoc pod kątem organizacyjnym i promocyjnym. Dlatego to wolontariuszom należą się ogromne brawa i podziękowania: za poświęcony czas, energię i wkład pracy.

Spektrum wsparcia, które chcą oferować Sii Power People, jest bardzo szerokie. Warsztaty technologiczne skierowane do młodzieży, pisanie bajek dla dzieci w oparciu o wartości Sii, wsparcie merytoryczne seniorów, dzielenie się motywacją sportową i kompetencyjną czy pomoc rzeczowa dla zwierzaków to tylko niektóre pomysły zrealizowane w ubiegłym roku w ramach programu woluntarystycznego Sii. Udane realizacje mogą stanowić inspirację dla nowych inicjatyw, które można zgłosić w 4. edycji Sii Power Volunteers.

Projekty 3 edycji Sii Power Volunteers

img2Bezpieczeństwo w sieci 50+
W Poznaniu odbyły się dwie edycje warsztatów dla osób powyżej 50. roku życia aktywnie korzystających z Internetu. Ich inicjatorem i organizatorem był Jakub Marczyński, na co dzień Administrator Systemów w Sii Poznań. W październiku i listopadzie wspólnie z Arturem Krychowskim, Specjalistą ds. Wsparcia Aplikacji, przeszkolił grupę seniorów jak uniknąć kradzieży danych w Internecie, jak bezpiecznie robić zakupy w sieci i przelewy internetowe, czy też jak korzystać z poczty elektronicznej i portali społecznościowych. Kurs zebrał pozytywne opinie uczestników, którzy zwracali uwagę na wysoką jakość przekazanych treści i pokazanie im nowego, sposobu postrzegania zagadnień związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Podziel Siię Koszulką

29 listopada miał miejsce finał akcji “Podziel Siię koszulką”, jednej z wielu inicjatyw realizowanych w ramach programu Sii Power Volunteers. Celem była zbiórka odzieży sportowej we wszystkich oddziałach Sii dla podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

zdjecie6W październikowej zbiórce wzięli udział pracownicy z całej Polski. Zebrane odzież i gadżety sportowe trafiły do dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, który obejmuje wychowaniem i kształceniem dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym na wszystkich etapach kształcenia. 29 listopada delegacja z łódzkiego oddziału Sii, który był inicjatorem projektu, pojechała przekazać odzież wychowankom ośrodka. Młodzież miała również możliwość uczestniczyć w treningu biegowym z Arturem Kozłowskim, mistrzem Polski w maratonie, olimpijczykiem z igrzysk w Rio de Janeiro, na co dzień pracującym w Sii, zjeść wspólnie obiad i dowiedzieć się więcej o ciekawostkach z życia sportowca.

Robotyka i programowanie dla najmłodszych

zdjecie8Nauka robotyki i programowania dla młodzieży to jeden z projektów Mateusza Małka, Specjalisty ds. wsparcia IT w Sii Poznań. Mateusz przetestował siłę działania edukacji informatycznej już w poprzedniej edycji Sii Power Volunteers, prowadząc projekt Lofi Robots. Obecnie zespół pod wodzą Mateusza organizuje cykliczne zajęcia dodatkowe z zakresu robotyki i programowania w Pracowni Kuniec Dymbiec w Poznaniu: warsztaty z micro:bit (kolejne już wkrótce) i cykl warsztatów z programowania w scratchu.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?