
Dla nikogo nie jest nowością, jak bardzo odmiennym krajem – dla nas Europejczyków, jest Japonia. Nawet sąsiedzi, inne państwa azjatyckie, uważają Japonię za inną planetę. Uważa się też, że kraj “Wschodzącego Słońca” (日本 – “początek słońca”; 日 – dzień; 本 – początek), jest jednym z najbardziej rozwiniętych technologicznie państw świata. (więcej…)
O Javie można mówić w dwojaki sposób, albo o jednym z najbardziej popularnych języku programowania na świecie, albo o maszynie wirtualnej, którą chyba każdy z nas kiedyś instalował na swoim komputerze, zwanej też, cytując stopkę na stronie https://www.java.com/pl/download/. (więcej…)
W dzisiejszych czasach dużą rolę w procesie sprzedażowym odgrywa możliwość szybkiego i łatwego kontaktu klienta z firmą oraz dostęp do wszelkich dokumentów typu: faktura, zgłoszenie serwisowe, dokument zwrotu. (więcej…)
W szkole średniej poznałem – przynajmniej od strony filozoficznej dzięki Erichowi Frommowi – problem ucieczki od wolności. Gdy znalazłem się na tzw. ławce projektowej zacząłem odczuwać ten problem dość dotkliwie w praktyce. (więcej…)
Charles jest ciekawym narzędziem, które może okazać się pomocne w pracy testera. (więcej…)
W trakcie rozwoju oprogramowania niejednokrotnie zachodzi potrzeba wdrożenia projektu mimo istniejących, nierozwiązanych błędów. (więcej…)
Dzisiejszy rynek IT daje wiele możliwości zmiany ścieżki kariery, a zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze nie maleje. Jednym z bardziej popularnych i jednocześnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się zawodem jest tester oprogramowania. (więcej…)
Ostatnio dostałem kilka projektów – w kilku z nich miałem wprowadzić caching z powodu długiego oczekiwania na odpowiedź z serwera. (więcej…)
Zanim przejdziemy do głębszego omówienia tematu, musimy ustalić sobie pewne fakty i definicje. Zatem, czymże jest „infrastruktura jak kod” (infrastructure as code – IAC)? (więcej…)
Na co dzień zdarza się, że potrzebujemy łączyć rozwiązania SAPowe z odrębnymi systemami informatycznymi. W większości przypadków polega to albo na eksportowaniu, albo importowaniu jakiś danych. W obydwóch przypadkach potrzebujemy pewnych mechanizmów i technologii, które umożliwią nam takie działanie. (więcej…)
Strona sii.pl/blog/ korzysta z plików Cookies (w celu realizacji usług). Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat.