Testing

Robot Framework – wprowadzenie do automatyzacji testów aplikacji webowej

Robot Framework to ciekawe narzędzie, które może nam pomóc zautomatyzować testy w różnych projektach. W tym artykule chciałbym je opisać i pokazać jego zastosowanie w automatyzacji aplikacji webowej. (więcej…)

Agile

Przewodnik po narzędziach do prowadzenia Retrospektyw zdalnych

Ostatnie dwa lata przyniosły wiele zmian. Jedną z nich jest większa powszechność pracy zdalnej. Nadal duża część z nas pracuje z domów i ciężko spotkać się w biurze. Kolejną odmianą stała się praca w zespołach rozproszonych. (więcej…)

Cyberbezpieczeństwo

Internetowe zagrożenia czyhające na pracowników firm

Systemy informatyczne stanowią fundament, na którym oparty jest współczesny biznes. W świecie, gdy prawie każda informacja jest na wyciągnięcie ręki oraz dostępna z każdego miejsca na ziemi, jesteśmy narażeni na ataki oraz kradzież danych jak nigdy wcześniej. (więcej…)

Bez kategorii / Agile

Wespół w zespół, czyli kilka słów o zespole projektowym i jego formowaniu

Wszyscy instynktownie rozumiemy, czym jest zespół, niezależnie od tego, czy mamy na myśli zespół muzyczny, zespół budynków, czy zespół szkół budowlanych. (więcej…)

Software Development

Analizowanie danych JSON w bazie danych MSSQL za pomocą SQL

W tym artykule zajmiemy się problemem porównywania zagnieżdżonych właściwości w strukturach JSON przechowywanych w bazie danych Mirosoft SQL. (więcej…)

Bez kategorii / Office 365

5 ciekawostek związanych z Active Directory

Active Directory upublicznione zostało w 1999 roku. Jest więc znane i powszechnie używane już od ponad 20 lat. Choć wiedza na jego temat jest szeroko dostępna w Internecie, są informacje, do których dotrzeć znacznie trudniej. (więcej…)

Dynamics 365

ALM – automatyzacja zadań administracyjnych w Dynamics 365 F&O. Wprowadzenie

Podczas wdrażania systemu klasy ERP Microsoft Dynamics 365 F&O czeka nas wiele wyzwań. Jednym z nich jest konieczność dostosowania się do nowego podejścia w temacie zadań administracyjnych związanych z Zarządzaniem Cyklem Życia Aplikacji (ALM – Application Lifecycle Management). (więcej…)

Dynamics 365

ALM – administrative tasks automation in Dynamics 365 F&O. Introduction

Implementing the ERP Microsoft Dynamics 365 F&O system is a really challenging task. There is a necessity to adjust to a new approach to managing the application lifecycle in terms of needed administrative tasks. (więcej…)

Software Development

More reactive Angular

W dzisiejszym artykule przybliżę temat Reactive Extensions – skutecznego narzędzia do rozwiązywania określonych klas problemów, choć niekoniecznie wszystkim dobrze znanego. (więcej…)

Agile

Agile w procesach regulowanych

W niniejszym artykule omówię zagadnienie wykorzystania podejścia Agile w tzw. procesach regulowanych na przykładzie branży farmaceutycznej i tzw. środowiska GxP (co to jest – o tym za chwilę). (więcej…)