Bez kategorii

Cyfrowe waluty a rozwój technologii Blockchain

Na przestrzeni ostatnich 12 lat obserwujemy rozwój novum, jakim jest rynek kryptowalut oraz technologii Blockchain, umożliwiającej m.in. finalizowanie transakcji za pomocą cyfrowej waluty. W obliczu kryptorewolucji świat finansów jest podzielony. Jedni upatrują w niej szansę na nieograniczony rozwój wielu dziedzin życia, a drudzy widzą zagrożenie dla stabilności gospodarek, określając kryptowaluty mianem bańki spekulacyjnej lub piramidy finansowej.

(więcej…)

Office 365

Dodawanie znaczników meta w standardowym nagłówku strony na Power Apps Portals

Podczas tworzenia stron na Power Apps Portals możemy wybrać, czy chcemy przygotować własny nagłówek i stopkę strony, czy wolimy użyć rozwiązania wbudowanego. (więcej…)

Software Development

What is Umbraco CMS & What is it used for? A Beginner’s Guide

It’s hard to argue that WordPress is the most popular content management system (CMS), and it’s easy to see why. PHP is one of the most widely used programming languages on the Internet, and because of this, most websites are built with WordPress. (więcej…)

Salesforce

Salesforce B2B Commerce Lightning – narzędzie do budowy platform e-commerce

Z roku na rok coraz więcej zamówień w sprzedaży B2B jest zawieranych online, a prowadzenie optymalnej polityki cenowej i zarządzanie relacjami z klientami staje się coraz większym wyzwaniem. (więcej…)

Software Development / BI

Architektura Lakehouse, koncepcja Delta Lake w usłudze DataBricks

Firmy posiadają coraz więcej źródeł danych: systemy CRM, dane transakcyjne, ewidencje czasu pracy, wiadomości e-mail oraz posty z portali społecznościowych. Wszystkie te systemy generują ogromne ilości danych, które trzeba przetwarzać, magazynować i aktualizować. (więcej…)

Testing

Wyzwania podczas tworzenia frameworku do testów automatycznych systemu e-commerce zbudowanego w oparciu o Adobe Experience Manager

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii COVID-19. Trudno było przewidzieć, jak z lockdownem poradzą sobie światowe rynki, w tym branża IT. (więcej…)

Inżynieria

Jak wyglądała praca robotyka Sii przy linii produkcyjnej Porsche

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca robotyka przy linii produkcyjnej samochodu, to ten artykuł jest napisany z myślą o Was. Dowiecie się z niego, m.in. czego oczekiwał klient, co było najciekawsze oraz jakie wyzwania stanęły przede mną i zespołem. (więcej…)

Embedded

Jak dobrze zaprojektować PCB na dwóch warstwach

Współcześnie płytki z obwodami drukowanymi są nieodzownie związane z każdym sprzętem elektronicznym. Zapewne większość osób hobbystycznie lub zawodowo powiązanych z branżą embedded w pewnym momencie ma dość plączących się przewodów (więcej…)

Tagi: , ,

Embedded

O królu RAM-ie i rycerzach kontekstu

Krótki przewodnik po pamięciach
„RAM, jaki jest, każdy widzi”.
ks. Benedykt RAM-owski (więcej…)

Tagi: ,

Dynamics 365

Zalety integracji Outlooka z Dynamics 365 dla działów sprzedaży

Outlook to jeden z najpopularniejszych klientów poczty e-mail oraz narzędzie codziennej pracy wielu handlowców i osób zajmujących się bieżącą obsługą klienta. (więcej…)