Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Znajdź swoją nową ścieżkę kariery i zostań developerem z Sii Polska

22 czerwca Sii Polska uruchamia pierwsze szkolenia z serii „Zostań developerem”, których celem jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku młodszego programisty.  Nowe szkolenia będą realizowane w ramach trzech ścieżek kompetencji: Java, Python oraz Front-end. Pierwsze edycje szkoleń, na które zapisywać można się już w maju, dostępne są w promocyjnych cenach.

Reakcja na potrzeby rynku

Rynek pracy IT w Polsce cały czas rośnie i ciągle poszukiwani są nowi specjaliści IT. Sii Polska także cały czas poszukuje nowych kandydatów do pracy. Widząc tak duże zapotrzebowanie, postanowiliśmy uruchomić szkolenia „Zostań developerem”. Kursy adresujemy do osób, które chcą rozpocząć swoją karierę w zawodzie programisty i niekoniecznie posiadają wykształcenie kierunkowe lub wcześniejsze doświadczenie w sektorze IT.

– Absolwentom kursów będziemy ułatwiali zatrudnienie w Sii poprzez włączenie ich do naszych procesów rekrutacyjnych. Oczywiście nie oznacza to gwarancji zatrudnienia, ponieważ rekrutacje realizowane są w zależności od konkretnych potrzeb wynikających z realizowanych przez Sii projektów. Nasze wcześniejsze doświadczenia z kursów „Zostań testerem” pokazują jednak, że osoby uczestniczące w szkoleniach mają realną szansę na dołączenie do Sii – mówi Rafał Kwatek, Offering Lead i Trener w Sii Polska .

Szkolenia z kluczowych technologii – co wybrać?

Szkolenia Zostań developerem będą realizowane  w ramach trzech ścieżek kompetencji:

  • Java
  • Python
  • Front-end

Technologie związane z programowaniem możemy podzielić na front-end i back-end.

Front-end to rozwiązania odpowiedzialne za te fragmenty stron internetowych i aplikacji webowych, które są widoczne dla użytkownika końcowego. W ścieżce front-endowej na pewno odnajdą się te osoby, które posiadają zmysł estetyczny, gdyż ich podstawowym zadaniem będzie tworzenie czytelnych i intuicyjnych rozwiązań dla użytkowników. Tworzenie rozwiązań front-endowych związane jest z wykorzystaniem różnych technologii, platform, czy języków programowania. W ramach naszego kursu będziemy przedstawiać m.in. HTML, CSS, JavaScript, node.js, npm, React, XML, JSON, NoSQL.

Back-end to technologie, których zadaniem jest stworzenie logiki systemu odpowiedzialnej za zebranie, przetworzenie i dostarczenie informacji do warstwy front-endowej odpowiedzialnej za ich wizualizację. W rozwiązaniach back-endowych na pewno odnajdą się osoby o analitycznym sposobie myślenia oraz systematyczności. W ramach technologii back-endowych przygotowaliśmy dwie ścieżki oparte o języki programowania Java i Python.

Java to od wielu lat jeden z najpopularniejszych, a według niektórych, najpopularniejszy język programowania na świecie. Potwierdzają to też statystyki pokazujące bardzo dużą liczbę ofert pracy dla osób znających tę technologię. Java jest bardzo często wykorzystywana przez międzynarodowe korporacje oraz duże formy m.in. z branży finansowej. Zaletą Java jest to, że możne ona działać na dowolnej platformie (m.in. Windows, iOS, Linux), a także w środowisku typu Mainframe. Java nie jest jednak najprostszą do opanowania technologia, dlatego kurs w tej ścieżce polecamy dla osób, które posiadają przynajmniej minimalne doświadczenie w pracy w IT.

Python to również jeden z bardzo znanych języków programowania, którego popularność bardzo mocno wzrasta w ostatnich latach. Python jest dużo łatwiejszy do nauki niż Java, dlatego osobom początkującym najbardziej polecamy szkolenie z tego obszaru. Warto jednak dodać, że mimo swojej prostoty Python daje bardzo duże możliwości i jest bardzo często wykorzystywany przez naukowców i statystyków. W oparciu o tę technologię można tworzyć aplikacje webowe, ale także rozwiązywać złożone problemu z obszarów machine learning i big data.

– W ramach kursu ze ścieżki Java przygotowujemy uczestników do międzynarodowego egzaminu Oracle Certified Java Programmer, którego zdanie poświadcza zdobytą wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim stanowi dodatkowy atut przy rozmowach kwalifikacyjnych. Uczestnikom umożliwiamy opłacenie egzaminu, aczkolwiek uczestnictwo w egzaminie nie jest obowiązkowe. W przypadku ścieżki Front-end i Python uznaliśmy, że w ramach szkolenia nie będziemy przygotowywali do zewnętrznych egzaminów. Chcemy jednak, aby uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania i potwierdzenia własnych umiejętności, dlatego też oba szkolenia kończyć się będą wewnętrznym egzaminem.  Osobom, które uzyskają pozytywny wyniku egzaminu będziemy wydawali certyfikaty Front-end Certified Developer Sii oraz Python Certified Developer Sii. Koszt tych egzaminów wliczony jest w cenę kursu – mówi Rafał Kwatek.

Kursy online i promocyjne ceny

Wszystkie szkolenia „Zostań Developerem” (jak również „Zostań Testerem”) są dostępne w wersji online. Docelowo planowane jest również zorganizowanie ich w wersji stacjonarnej. Zakresy tematyczne kursów online i stacjonarnych są identyczne. Plusem szkoleń online jest to, że przy okazji uczestnicy mogą zapoznać się ze specyfiką pracy w rozproszonych środowiskach, co w obecnych czasach jest bardzo często wymagane przez pracodawców.

Pierwsze kursy rozpoczną się w czerwcu i lipcu 2020. Zapisy na szkolenia uruchomione zostały już w maju. Liczba osób na każdą edycję jest ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osobom, którym nie udało się zapisać na wybrany termin, zaproponujemy udział w kolejnych kursach. Dodatkowo, pierwsze edycje dostępne są w promocyjnych cenach.

Doświadczenie szkoleniowe

„Zostań developerem” to nie pierwszy tego typu projekt realizowany przez Praktykę Szkoleniową Sii Polska. Pierwszym cyklem szkoleń, który miał na celu ułatwienie uczestnikom zmiany ścieżki zawodowej i odnalezienie się na rynku pracy była seria „Zostań testerem”. Przez ostatnia lata w jej ramach zorganizowanych zostało ponad 40 szkoleń, podczas których przeszkolono prawie 500 osób. Ponad 50 absolwentów znalazło zatrudnienie w Sii.

– Widzimy, że pozostali uczestnicy naszych szkoleń również bardzo dobrze odnaleźli się na rynku i często pracują dla naszych klientów lub konkurencji – mówi Rafał Kwatek.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapisanie się wybrane szkolenie:

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?