Klient

Polska firma, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Od 2001 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka jest właścicielem 5 marek odzieżowych.

Wyzwanie

Wykonanie testów wydajnościowych symulujących kasy fiskalne, które dokonują transakcji w celu przetestowania serwera kasowego pod kątem wydajnościowym oraz przeprowadzenie analizy wyników w poszukiwaniu potencjalnych „wąskich gardeł”, które wpływają na niską wydajność.

Co zrobiliśmy

W ramach projektu specjaliści Sii stworzyli biblioteki w Javie, dzięki którym aplikacja JMeter wykorzystywała schemat budowy zapytań do serwera z oprogramowania kasy fiskalnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu aplikacja JMeter symulowała kasę fiskalną która dokonuje transakcji.

Testy były wykonane na 13 maszynach wirtualnych, które były skonfigurowane w jednej sieci (w chmurze) będąc połączone z maszyną główną (Host), która wykonywała polecenia dla pozostałych maszyn. Wszystkie maszyny (Slave) po wykonaniu zapytania i otrzymaniu odpowiedzi z serwera, wysyłały wyniki do maszyny głównej (Hosta), która zapisywała wyniki w plikach.

Wykonane zostały 4 niezależne od siebie scenariusze z obciążeniem 4000 kas. Po zakończonych testach została wykonana szczegółowa analiza wyników, dzięki której udało się ustalić newralgiczne miejsca infrastruktury serwerowej i sieciowej. Po zakończonej analizie wyników został przygotowany raport wraz z wynikami analizy.

Efekty

Na podstawie dostarczonego raportu, klient uwzględnił wszystkie uwagi i rekomendacje oraz wprowadził odpowiednie poprawki w systemie, podnosząc tym samym jego wydajność oraz stabilność.

Dowiedz się więcej
Zobacz więcej

Cały czas szukamy talentów

Dołącz do Sii i zyskaj szanse na udział w podobnych projektach dla prestiżowych Klientów.

Zobacz więcej

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Get an offer

Artur Regional Director

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

APLIKUJ APLIKUJ

Join Sii

Dorota Software Engineer

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?