Klient

Polska firma, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Od 2001 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka jest właścicielem 5 marek odzieżowych.

Wyzwanie

Wykonanie testów wydajnościowych symulujących kasy fiskalne, które dokonują transakcji w celu przetestowania serwera kasowego pod kątem wydajnościowym oraz przeprowadzenie analizy wyników w poszukiwaniu potencjalnych „wąskich gardeł”, które wpływają na niską wydajność.

Co zrobiliśmy

W ramach projektu specjaliści Sii stworzyli biblioteki w Javie, dzięki którym aplikacja JMeter wykorzystywała schemat budowy zapytań do serwera z oprogramowania kasy fiskalnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu aplikacja JMeter symulowała kasę fiskalną która dokonuje transakcji.

Testy były wykonane na 13 maszynach wirtualnych, które były skonfigurowane w jednej sieci (w chmurze) będąc połączone z maszyną główną (Host), która wykonywała polecenia dla pozostałych maszyn. Wszystkie maszyny (Slave) po wykonaniu zapytania i otrzymaniu odpowiedzi z serwera, wysyłały wyniki do maszyny głównej (Hosta), która zapisywała wyniki w plikach.

Wykonane zostały 4 niezależne od siebie scenariusze z obciążeniem 4000 kas. Po zakończonych testach została wykonana szczegółowa analiza wyników, dzięki której udało się ustalić newralgiczne miejsca infrastruktury serwerowej i sieciowej. Po zakończonej analizie wyników został przygotowany raport wraz z wynikami analizy.

Efekty

Na podstawie dostarczonego raportu, klient uwzględnił wszystkie uwagi i rekomendacje oraz wprowadził odpowiednie poprawki w systemie, podnosząc tym samym jego wydajność oraz stabilność.

Dowiedz się więcej

Cały czas szukamy talentów

Dołącz do Sii i zyskaj szanse na udział w podobnych projektach dla prestiżowych Klientów.

Zobacz więcej

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Get an offer

Artur Regional Director

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

APLIKUJ APLIKUJ

Join Sii

Dorota Software Engineer

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?