ZA NAMI 10 LAT SII Sprawdź, co się działo przez ostatnią dekadę

Wraz z końcem 2016 roku, zakończyliśmy obchody naszego 10-lecia. Przez ten czas firma rozrosła się do 3776 osób, 9 Centrów Kompetencyjnych i ponad 247 Klientów z całego świata. Było co świętować, dlatego nasze urodziny celebrowaliśmy przez wszystkie 12 miesięcy! A na tym nie koniec niespodzianek!

Rok temu zorganizowaliśmy konkurs filmowy, dzięki któremu kolejne osoby dołączyły do obchodów 10-lecia. Pamiętacie? Autorzy najbardziej kreatywnych życzeń wygrali wycieczkę do wybranej stolicy europejskiej. Jeden z nich podzielił się z nami swoją relacją z podróży, o czym możesz przeczytać poniżej!

A W 2017 ROKU …
WSZYSTKIM ŻYCZYMY UŚMIECHU, POZYTYWNYCH WRAŻEŃ I ZŁAMANIA KODU! :)

new-year-2017

Obejrzyj urodzinowy film Sii!"Sii – droga do sukcesu 2006 – 2016"

Rozwiązanie konkursu Poznaj zwycięzców

Oto Karol, który wygrał w konkursie filmowym weekend w wybranej stolicy europejskiej. Wybrał Rzym! Dziękujemy za świetną relację! Mamy nadzieję, że zawsze na wspomnienie wyjazdu pomyślisz o Sii :)

img-1
img-2
img-3
img-4

Zwycięskie filmiki

Oto dwa zwycięskie filmy! Serdecznie gratulujemy!

Najlepsze filmy

Nasza Historia

Zobacz, jak się rozwijaliśmy

2006

W latach 1999 – 2000 Gregoire Nitot odbywa stypendium Erasmus na warszawskiej SGH. Postanawia wtedy, że w niedalekiej przyszłości założy w Polsce własną firmę. Na kilka lat wraca do Paryża, ale marzenie wciąż kiełkuje… W 2005 roku postanawia zostawić swoje życie i pracę w Paryżu, i z wszystkimi oszczędnościami – 33 tyś euro, wyjechać do Polski, by założyć firmę.

Gregoire Nitot
history greg
Pierwsza siedziba Sii
warszawa first headquater

Po napisaniu business planu w 2005 i rozmowach z trzema spółkami, Nitot jako współinwestora wybiera Sii, by założyć firmę IT w Polsce. W styczniu 2006 rejestruje firmę w Warszawie. Pierwsze biuro Sii ma adres w stolicy przy ulicy Szpitalnej 1 na 35 m2.

Greg zatrudnia pierwszego pracownika

Monika Rachwalska
monika rachwalska

Monika Rachwalska zaczyna jako pomoc w biurze w sprawach organizacyjnych, biurowych, rekrutacyjnych i innych. Po 10 latach Monika nadal pracuje w Sii i jest Dyrektorem Business Unitu Financial Services w Sii Warszawa, w którym zarządza ok. 100-osobowym zespołem.

Jednym z pierwszych zatrudnionych w Sii inżynierów jest Tomasz Klamrowski, który rozpoczyna pracę w lutym 2006. Po 10 latach Tomek pełni funkcję Service Delivery Director i zarządza zespołem ponad 300 osób, pracującym dla jednego z największych klientów – światowego lidera w produkcji mikroprocesorów.

Tomasz Klamrowski
tomasz klamrowski

Pierwsza osoba w dziale sprzedaży

Krzysztof Krężel
krzysztof krezel

W lipcu do zespołu Sii dołącza pierwsza osoba dedykowana do sprzedaży – Krzysztof Krężel, który później po wydzieleniu w Sii Business Unitów awansował na Business Unit Managera.

nitot krezel

Następnie przez szereg lat był Dyrektorem Oddziału Sii Warszawa. Po 10 latach w Sii awansował na stanowisko Chief Operations Officera.

2007

Kick-off rekrutacji

Joanna Kucharska
joanna kucharska

W marcu 2007 zostaje zatrudniona pierwsza osoba, odpowiedzialna za rekrutację w Sii – Joanna Kucharska. Prowadzi rozmowy z kandydatami do coraz szybciej rozwijającego się zespołu. Po 10 latach jest Dyrektorem ds. HR i Komunikacji, a grono specjalistów ds. rekrutacji liczy ponad 50 osób.

Pierwsza osoba w księgowości

Przybywa pracowników i dokumentów, dlatego Sii korzysta z usług zewnętrznej firmy księgowej. Jednak Gregoire Nitot podejmuje decyzję, by zatrudnić osobę, odpowiedzialną za ten obszar. Pierwszą osobą w wewnętrznym dziale księgowości jest Elżbieta Bartnicka – po 10 latach Główna Księgowa w Sii.

Elżbieta Bartnicka
elzbieta-bratnicka

We wrześniu do zespołu sprzedaży dołącza Michael Desmurs.

W grudniu Sii wygrywa pierwszy Team Leasing w historii, realizowany dla Gemalto, który ma być prowadzony z biura Sii w Gdańsku. Rozwijający się biznes wymaga znalezienia odpowiednich kandydatów do pracy.

Michael Desmurs
micheal desmurs
Hostel przy Targu Rybnym w Gdańsku
gdansk hostel

Przyjeżdżając do Gdańska na spotkania z inżynierami, Greg spotyka się z nimi w prestiżowym Hotelu Mercure, ale ograniczając koszty – śpi w tanim hostelu przy Targu Rybnym.

2008

Powstaje oddział w Gdańsku

W styczniu rusza biuro Sii w Gdańsku – drugi oddział w Polsce. W pierwszej siedzibie na ul. Heweliusza wynajmujemy powierzchnię 35 metrów 2. Managerem zostaje Michael Desmurs. Po 10 latach Michael nadal zarządza Sii w Gdańsku, które liczy już ponad 600 osób.

Na początku istnienia firmy każdy po podpisaniu umowy o pracę z otrzymanych funduszy sam kupuje określone biurko, własnoręcznie je składa i przygotowuje sobie całe miejsce pracy. Sam też kupuje komputer i potrzebny sprzęt.

Pierwsza siedziba w Gdańsku
branch gdansk

Nowe osoby w zespole

Ewa Lisawa-Sztandor
ewa lisawa sztandor

W styczniu do zespołu dołącza Ewa Lisawa-Sztandor – pierwsza osoba na stanowisku Dyrektora Finansów i Administracji. Po 10 latach Ewa jest nadal w Sii jako Chief Administration and Procurement Officer.

 

W lutym zatrudniona zostaje Katarzyna Stromecka, która zajmuje się kadrami i płacami, wkrótce jako szef działu. Po 10 latach jest Quality, Business Process & Lean Managerem i odpowiada za definicję procesów biznesowych w firmie, ich optymalizację oraz za wdrażanie zmian w organizacji.

Katarzyna Stromecka
kasia stromecka

W wyniku niesamowitego tempa rozwoju firmy, zwiększa się znacznie liczba wystawianych dokumentów. Wszystkie faktury od 2006 roku wystawiane są w plikach xls. W lutym Sii kupuje program Symfonia Handel, by administracyjnie nadążać za rozwojem firmy.

Zespół w niesamowitym tempie się powiększa. W maju 2008 Sii Polska zatrudnia 100 osób, w grudniu liczy już 150 osób.

W końcu 2008 zapada decyzja o napisaniu własnego dedykowanego systemu do zarządzania rekrutacją i procesami HR – od 2008 roku powstaje aplikacja HeRoes.

Rosnący zespół back-office
lisawa team
Gdand Prix 2008 CCIFP
grand prix 2008

 

 

Sii należy do firm zrzeszonych we Francusko-Polskiej Izbie Przemysłowo- Handlowej (CCIFP). W 2008 za swój dynamiczny rozwój otrzymuje specjalną Nagrodę Grand Prix 2008 dla najlepszej firmy francuskiej w kategorii małych i średnich firm.

2009

Nowe oddziały i działy

Judyta Witkowska
judyta witkowska

W maju 2009 powstaje Dział Kontrolingu Finansowego, którego działalność inauguruje Judyta Witkowska, po 10 latach – Kierownik Działu Kontrolingu. W kolejnych latach dział będzie się prężnie rozwijał.

Targi pracy we Wrocławiu 2009
wroclaw targi pracy

W lipcu pracę rozpoczyna pierwszy inżynier we Wrocławiu – powstaje nowy, trzeci już, oddział Sii w Polsce.

Nad jego rozwojem pracują od początku Anna Harmacińska, odpowiedzialna za rekrutację we Wrocławiu, obecnie Recruitment Manager w Sii, oraz Paweł Maksymczak – do dzisiaj Dyrektor Oddziału Sii Wrocław.

200 osób w Sii

Weekend intergracyjny Wilkasy 2009wyjazd integracyjny 2009

W listopadzie zespół Sii przekracza liczbę 200 osób.

To znacznie więcej niż zakładał początkowy biznes plan. Gregoire Nitot w 2006 roku umieścił w nim wzrost zatrudnienia na 3 lata: pierwszy rok – 8, drugi rok – 15, trzeci rok – 30. Tymczasem w 2009 roku jest nas już 200!

Prężnie rozwija się dział Internal IT. W grudniu w wyniku rozwoju firmy i rosnących potrzeb infrastrukturalnych w Sii uruchomionych zostaje kilkanaście wirtualnych serwerów.

2010

Systemy IT

W 2010 roku w Sii dział internal IT wdraża szereg rozwiązań, które usprawniają pracę organizacji i umożliwiają dalszy rozwój. W styczniu oddane zostaje do użytku narzędzie ServiceDesk+ oraz wdrożone są procesy w oparciu o metodykę ITIL. Rozwija się I i II linia wsparcia dla użytkowników.

W czerwcu dział Service Desk udostępnia użytkownikom program Exchange, w lipcu – wdrożony zostaje system VoIP i BlackBerry BES.

infrastructure
eu projects logos

 

We wrześniu 2010 Sii wygrywa pierwszy projekt unijny: „Rozwój centrum IT kluczem do wdrożenia nowych rozwiązań biznesowych”, którego realizacja trwa do września 2012 roku. Później projekt musi być utrzymywany co najmniej do 2015 roku.

We wrześniu 2010 w Sii zatrudnionych jest już 300 osób. W październiku otwarte zostaje biuro Sii w Poznaniu – jest to 4 oddział firmy w Polsce.

poznan mapa

Kick off Działu Pre-Sales & Delivery

graph rozwoj dzialu projektow

Dział PSD w latach 2010-2015 realizuje coraz więcej projektów i prężnie się rozwija.

 

W listopadzie 2010 rozpoczyna działalność dział Pre-sales & Delivery, przygotowujący się do realizacji zaawansowanych usług IT. Sii staje się coraz bardziej dojrzałą organizacją, wprowadzając stopniowo nowe modele usług: rozpoczynając w 2006 roku od mniej zaawansowanego outsourcingu specjalistów IT, poprzez Team Leasing aż do realizacji projektów i usług zarządzanych.

W 2010 rozpoczyna także działalność Dział Prawny, za który odpowiada Sebastian Myszczyński.

2011

Nowy oddział – w Krakowie

W lutym powstaje 5 już biuro Sii w Polsce – w Krakowie. Pierwsza siedziba znajduje się w Kamienicy pod Śpiewającą Żabą.

Pierwsza siedziba Sii Kraków
krakow first headquater

Wzrost zatrudnienia

W styczniu Sii zatrudnia ponad 400 osób. Kolejne miesiące przynoszą niesamowite wzrosty: w maju liczba rośnie do ponad 500 osób, w lipcu – ponad 600, a w październiku liczba Power People liczy ponad 700 osób.

 

2012 liczba pracownikow

Systemy informatyczne

W styczniu uruchomiony zostaje First Time – autorska aplikacja Sii do raportowania czasu pracy, stworzona wewnętrznie przez naszych inżynierów.

Na początku roku ma miejsce także go-live systemu webowego HeRoes oraz pierwszego portalu intranetowego dla wszystkich pracowników – eaSii. Rozwija się także infrastruktura wykorzystywana w firmie – liczba serwerów wirtualnych wzrasta do kilkudziesięciu, opartych o wirtualizację VMWare.

Zmiany organizacyjne

W kwietniu dochodzi do ważnej zmiany w funkcjonowaniu oddziału warszawskiego – struktura sprzedażowa zostaje podzielona na business unity, które specjalizują się w sprzedaży usług dla danego sektora: Banking, Telco, Financial Services.

W kwietniu 2011 roku powstaje także Dział Public Relations, za który odpowiada Joanna Kucharska.

2012

Nowy oddział w Łodzi

W marcu powstaje 6 oddział Sii w Polsce – w Łodzi. Pierwsze biuro mieści się w centrum, na ul. Piotrkowskiej 89.

Pierwsza siedziba Sii Łódźlodz first headquater

Drugi projekt unijny

W lutym wygrywamy drugi projekt unijny: „Rozwój centrum IT szansą na wzrost potencjału świadczenia usług informatycznych” – wygranie go decyduje o powstaniu oddziału w Lublinie. Projekt ma trwać do listopada 2015, następnie jeszcze ma być utrzymany co najmniej 5 lat.

 

eu projects logos

Ważne liczby

 

W maju Sii zatrudnia 900 osób. W sierpniu zatrudnienie przekracza 1000, a pod koniec roku – 1200 osób!

W czerwcu w Sii dział księgowości wystawia 10-tysięczną fakturę sprzedażową. W 2012 roku przekraczamy także 100 mln obrotów rocznie.

We wrześniu ruszają prace działu marketingu – przygodę z Sii rozpoczyna Emilia Iwińska, obecnie Head of Marketing & Sales Support.

2012 wykres

Best Place to Work in IT 2012

2012 audit 2

W grudniu Sii zdobywa tytuł Best Place to Work in IT, opartego na niezależnym badaniu satysfakcji pracowników Sii i ich zadowolenia z pracy w firmie.

2012 audit

2013

Nowe Resource Center w Lublinie

W lipcu następuje oficjalne otwarcie kolejnego biura Sii w Polsce – Resource Center w Lublinie. Pierwsze biuro w Lublinie mieści się w Gray Office Park i mierzy 70 metrów2 powierzchni. Oddział liczy wówczas 5 pracowników. Już we wrześniu Resource Center w Lublinie zamienia siedzibę na nowoczesne biuro w Nord Park przy ul. Szeligowskiego 8.

Siedziba w Lublinie
lublin

Zapada decyzja o rozpoczęciu inwestycji w sektor publiczny – zostaje powołany Business Unit Public.

W sierpniu Sii zatrudnia 1300 osób. Bardzo dynamicznie rozwijają się oddziały: w październiku zespół Sii Kraków przekracza 100 osób, w Gdańsku pracuje już ponad 400 inżynierów. Rekord zatrudnienia 100 osób pada także w grudniu w Poznaniu.

2013 wykres

Wdrożenie CRM

crm

W kwietniu ma miejsce wdrożenie systemu CRM – SiiRM, który w Sii wspiera zarówno sprzedaż, jak i cały proces rekrutacji i zarządzania kandydatem i pracownikiem. W połowie roku wdrażamy Lync – program do komunikacji w firmie.

Best Place to Work in IT 2013

W grudniu Sii po raz drugi z rzędu zdobywa tytuł Best Place to Work in IT, opartego na niezależnym badaniu satysfakcji pracowników Sii i ich zadowolenia z pracy w firmie.

2013 audit

2014

Nowy oddział w Katowicach

Wiosna przynosi kolejne zmiany w oddziałach. W kwietniu Sii otwiera oficjalnie 8 biuro w Polsce – w Katowicach. Już wtedy rozwija się współpraca z wieloma katowickimi firmami z sektora bankowego, motoryzacyjnego i hi-tech.

Siedziba w Katowicach
katowice

Zatrudnienie przekracza magiczne, okrągłe liczby w kolejnych oddziałach: latem Resource Center w Lublinie liczy ponad 100 osób.

We wrześniu Sii Gdańsk zatrudnia już ponad 500 inżynierów.

W październiku zespół we Wrocławiu przekracza 300 osób.

2014 wykres

Zmiany strukturalne

Krzysztof Krężelkrzysztof krezel

Dział Pre-Sales & Delivery zostaje wyniesiony do struktury globalnej jako Global Pre-Sales & Delivery. Pracę na stanowisku Dyrektora Oddziału Sii Warszawa kończy Krzysztof Krężel, który zostaje awansowany do roli szefa GPSD, później jako Chief Operations Officer.

 

Nowym Dyrektorem Oddziału Sii Warszawa zostaje Marek Hewelke.

Marek Hewelkemarek hawelke
Tomasz Książek
tomasz ksiazek

 

W marcu z Działu Kontrolingu wydzielony zostaje Dział Treasury. Listopad przynosi jeszcze jedną zmianę: Tomasz Książek zostaje Dyrektorem Finansowym, a Ewa Lisawa-Sztandor – Dyrektorem ds. Administracji i Zakupów.

W Gdańsku rozpoczynamy działania w zakresie usług inżynieryjnych, związanych z inżynierią mechaniczną i elektryczną. Obszary robotyki, mechatroniki i automatyki są dla Sii nowym sektorem, otwierającym ogromne możlwości – także na rynkach zagranicznych. Kluczową rolę w nowym obszarze usług pełni Przemek Grzanka, który rozpoczynał karierę w Sii jako analityk biznesowy, obecnie na stanowisku Head of Engineering Services.

 

engineering

Systemy Informatyczne

erp

W kwietniu ma miejsce wdrożenie systemu klasy ERP – Microsoft Dynamics AX – wystawiamy w systemie pierwsze faktury.

W kwietniu ruszają także prace nad kolejnym ważnym systemem – platformą Business Intelligence. Po wdrożeniu i dokładnym przetestowaniu systemu SiiRM zamknięty zostaje HERoes – wcześniejsza autorska aplikacja Sii obsługująca rekrutację i procesy HR.

Get.net

W 2014 roku po raz pierwszy z inicjatywy oddziału łódzkiego odbywa się konferencja GET.NET, skierowana do programistów i pasjonatów technologii .net. W pierwszej edycji w Łodzi bierze udział ponad 300 osób z całej Polski. Druga edycja odbywa się jeszcze w tym samym roku, organizowana przez Sii Gdańsk. Biorą w niej udział światowej sławy specjaliści .net w roli prelegentów. W 2015 odbywają się kolejne dwie edycje w Łodzi i Gdańsku, a konferencja zyskuje nowych pasjonatów.

 

get.net

Nagrody i certyfikaty

2014 audit

W grudniu Sii po raz trzeci z rzędu zdobywa tytuł Best Place to Work in IT 2014.

Także w grudniu gdański oddział Sii przechodzi pomyślnie audyt Common Criteria i zdobywa prestiżowy certyfikat bezpieczeństwa IT.

Siedziba w Gdańsku
gdansk common criteria

2015

Resource Center w Łodzi

Siedziba w Łodzilodz

W styczniu obok oddziału w Łodzi powstaje Łódź Resource Center, świadczące usługi dla pozostałych oddziałów Sii na takich samych zasadach jak Lublin Resource Center.

Nagrody

2015 audit

W marcu zostajemy po raz pierwszy laureatem w konkursie Great Place to Work 2015, opartym na zewnętrznym, niezależnym badaniu satysfakcji pracowników i zewnetrznym audycie miejsca pracy.

Wzrost zatrudnienia i reorganizacje

2015 wykres

W marcu Sii zatrudnia ponad 1800 osób, we wrześniu liczba przekracza 2000, w grudniu – 2300.

W kwietniu w wynikach finansowych pojawiają się praktyki. Jest to wynik centralizacji struktur w Sii – ostatecznie powstają praktyki, czyli centra kompetencji, specjalizujące się w dostarczaniu dedykowanych usług.

W listopadzie wydzielonych jest 11 praktyk: BPM/EAI, Digital, CRM, ERP, Infrastruktura IT, Inżynieria, MS SharePoint, Rozwój aplikacji, Service Desk, Usługi szkoleniowe, Usługi testowe.

Systemy informatyczne

Marzec przynosi także zmiany w IT i marketingu. Premierę ma nowa strona internetowa w nowej domenie www.sii.pl. Wraz z nią rusza nowa dedykowana strona kariera.sii.pl – z możliwością aplikowania on-line.

Dział Internal IT liczy prawie 80 osób i obejmuje cały Dział Service Desk, który świadczy usługi I i II linii wsparcia z Lublina. W marcu w Sii działa także 300 serwerów wirtualnych, 100 urządzeń sieciowych i 30 serwerów fizycznych w IT.

2015 service desk

2016

10 lat Sii

Konkurs: Złóż życzenia SiiNa czym polegał?

  • Film instruktażowy
  • Przykładowe życzenia

W naszym konkursie na najlepszy filmik z życzeniami z okazji 10-lecia Sii Polska mógł wziąć udział każdy! Wystarczyło nakręcić krótkie życzenia urodzinowe w granicach od 10 sekund do 2 minut. Filmy umieszczone w Internecie poddane zostały głosowaniu przez internautów. Wygrały dwa najbardziej kreatywne nagrania :)

Było o co walczyć, o czym przekonali się sami zwycięzcy wyjeżdżając na weekend do wymarzonej stolicy europejskiej.

Wyślij wiadomość