Previous Page

Aktualności

Sii świętuje 4 000 pracowników w 12 lokalizacjach i jest gotowe na więcej!
Strona główna Aktualności Newsy Sii świętuje 4 000 pracowników w 12 lokalizacjach i jest gotowe na więcej!

Sii świętuje 4 000 pracowników w 12 lokalizacjach i jest gotowe na więcej!

Przewiń w dół

10 kwietnia 2019

  • podziel się:

Wraz z końcem pierwszego kwartału 2019 roku Sii Polska przekroczyła liczbę 4 000 specjalistów, którzy realizują projekty w 12 oddziałach. Sii Polska często tytułowana jest najszybciej rozwijającą się firmą świadczącą usługi IT i inżynieryjne w Polsce, o czym świadczy fakt, iż wzrost zatrudnienia konsekwentnie utrzymuje się na poziomie około 25% w skali roku, 4 z 12 oddziałów otwarto w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, a wyniki finansowe przekraczają i tak odważne założenia.

Ostatni rok był dla Sii czasem intensywnego rozwoju, ze wzrostem przychodów na poziomie 30% i przekroczeniem celu w postaci przychodu w wysokości 670 mln zł. Ponadto, w ramach stałego poszerzania oferty firmy o kolejne kompetencje, otwarte zostały nowe specjalistyczne jednostki, w których pracują eksperci z obszarów SAP i Embedded. Jedną z ważniejszych inwestycji było także otwarcie Sii Szwecja podległego Sii Polska, co wiąże się z realizacją strategii szerokiej współpracy spółki z krajami skandynawskimi. Do istniejących dotychczas oddziałów zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach, dołączyły 4 nowe miasta: Rzeszów, Częstochowa, Piła i Bydgoszcz.

Ponadto na początku kwietnia Sii Polska przekroczyła liczbę 4 000 pracowników. – Możemy być bardzo dumni z tego osiągnięcia, ale jest to jednocześnie ogromna motywacja do zwiększenia tempa naszego wzrostu. Nieustannie poszukujemy możliwości dalszego rozwoju poprzez poszerzanie zakresu naszej oferty o nowe kompetencje. Jestem przekonany, że wkrótce będziemy mieli okazję świętować kolejne ważne osiągnięcie – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska.

Procesem kluczowym dla tak dynamicznego rozwoju zatrudnienia jest rekrutacja. – Nasz Dział Rekrutacji tworzy obecnie 70 specjalistów, którzy odbywają miesięcznie około 900 spotkań. Każdego miesiąca nawiązujemy współpracę z ponad 140 osobami. Co ogromnie nas cieszy, 33% z nich to pracownicy pochodzący z programu rekomendacji, w którym kandydatów polecać mogą zarówno pracownicy, jak i osoby spoza firmy, także niezwiązane nawet z branżą IT – mówi Wojciech Dreja, Recruitment Director.

Ekspertów do Sii przyciągają przede wszystkim projekty – pełne wyzwań, wykorzystujące najnowsze technologie, realizowane dla międzynarodowych marek, takich jak Puma, ThyssenKrupp, Ingenico, Bombardier czy Leica. Firma kompleksowo wspiera ponad 100 klientów z różnych branż w zakresie rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą IT, testów, usług service desk, szkoleniowych i inżynieryjnych, a także business consultingu.

Ale projekty to nie wszystko. – Bardzo ważnym aspektem jest także atmosfera panująca w Sii, o czym świadczy otrzymany już po raz piąty tytuł Great Place to Work przyznawany w wyniku anonimowego audytu satysfakcji pracowników. Duże znaczenie ma także wsparcie w rozwoju kariery, które oferujemy. Nasi pracownicy mogą korzystać z wewnętrznej aplikacji Job Changer, która ułatwia zmianę projektu, obszaru działalności czy lokalizacji pracy. Czynnikiem, który przekonuje kandydatów do Sii, są też z pewnością komfortowe, nowocześnie zaprojektowane biura – mówi Wojciech Dreja.

Najbardziej poszukiwanymi profilami są programiści Javaprogramiści .NET, inżynierowie testów (QA), a także programiści front-end. 1/3 nowo zatrudnionych osób w Sii pochodzi z programu poleceń, który działa w firmie od 2010 roku. Źródłem największej ilości rekomendacji są pracownicy, którzy pełnią funkcję ambasadorów firmy.

To również może Cię zainteresować

podziel się ze znajomymi

[contact-form-7 id="8498" title="Share form PL"]