top-image
WSTECZ

Blisko 30 projektów społecznych w 2020 roku – podsumowanie Sii Power Volunteers

W 2020 roku Sii Polska zorganizowała blisko 30 projektów dobroczynnych zainicjowanych przez pracowników, w których łącznie wzięło udział kilkuset wolontariuszy i aktywistów. W ramach Programu Sii Power Volunteers i akcji lokalnych w mijającym roku firma przekazała na rzecz organizacji społecznych wspierających różne grupy potrzebujących prawie 160 000 zł. Działania te nie byłyby możliwe bez ogromnego zaangażowania liderów społecznych z Sii oraz wolontariuszy, którzy poświęcają swój prywatny czas, energię i dzielą się swoimi kompetencjami.

Dobroczynność w Sii Polska to projekty prowadzone w całym kraju zarówno w ramach Programu Sii Power Volunteers, jak i w ramach akcji lokalnych w oddziałach. Oba te filary działań charytatywnych budowane są przede wszystkim dzięki wrażliwości społecznej pracowników Sii Polska, zaangażowaniu i dobremu sercu wolontariuszy, a często również ich rodzin i przyjaciół.

Pomysły na akcje przedstawiane przez pracowników są tak różnorodne, jak oni sami. Dzięki ich wysiłkowi firma zaangażowała się m.in. w pomoc dla fundacji dziecięcych, domów dziecka, szpitali i hospicjów, schronisk dla bezdomnych zwierząt, ale też prowadziła działania na rzecz środowiska naturalnego. Wolontariusze zgłaszali projekty zarówno z zakresu wolontariatu kompetencyjnego, jak i te wymagające pracy fizycznej przy remontach i renowacjach czy opiece nad zwierzętami.

Covid – wyzwania i generator pomysłów

W marcu 2020 roku wybuch epidemii spowodował – z uwagi na lock down i potrzebę przystosowania się do nowych warunków – wstrzymanie wszystkich zaplanowanych wcześniej projektów. Jednocześnie trudne okoliczności wpłynęły na wzrost poziomu wrażliwości społecznej i spontaniczne reakcje naszych wolontariuszy – mówi Katarzyna Domańska, CSR Manager w Sii Polska. – Dołączyliśmy do działań wspierających służby medyczne w walce z epidemią: z pomocą wolontariuszy, którzy mają drukarki 3D, rozpoczęliśmy produkcję środków ochrony osobistej dla personelu szpitali na Śląsku. Współpracowaliśmy przy tym z Fundacją ISKIERKA, znaną nam z wcześniejszego wspólnego projektu. W Poznaniu na prośbę pracowników zakupiliśmy dla szpitala zakaźnego nowy aparat EKG i zorganizowaliśmy zbiórkę niań elektronicznych, by ułatwić pielęgniarkom monitoring pacjentów. Pozostałe projekty z tego roku zostały przygotowane z uwzględnieniem wymogów sanitarnych – dodaje Katarzyna Domańska.

W ciągu roku, pomimo pandemii koronawirusa i dużych ograniczeń, Sii Polska przeprowadziła wspólnie ze swoimi wolontariuszami blisko 30 projektów w ramach Programu Sii Power Volunteers oraz akcji lokalnych.

Dobroczynność w liczbach

W 2020 roku łącznie wsparcie od Sii Polska trafiło do 28 różnych organizacji, w tym: 9 fundacji i stowarzyszeń, 9 schronisk dla bezdomnych zwierząt, 6 szpitali, 3 hospicjów, 1 muzeum oraz wielu osób prywatnych.

Wolontariusze z firmy wzięli udział w kilkunastu zbiórkach specjalnych, 5 remontach i akcjach porządkowych, zorganizowali 4 kiermasze charytatywne, 2 akcje ekologiczne, 1 charytatywne morsowanie oraz warsztaty IT dla 16 dzieci.

Łącznie na wyżej wymienione projekty dobroczynne Sii Polska przekazała w 2020 roku blisko 160 000 zł. W akcjach wzięły udział setki wolontariuszy, którzy angażowali w nie również swoje rodziny, znajomych i przyjaciół. Mimo pandemii, Sii Power Volunteers nadal chcą działać i nieść pomoc innym, a Sii Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić im te działania.

Plany na najbliższy czas

Rok 2020 kończymy projektami świątecznymi. W kilku oddziałach zorganizowaliśmy akcję „Zostań św. Mikołajem” – mówi Katarzyna Domańska. – Wspólnie z pracownikami zrealizowaliśmy ponad 200 paczek świątecznych dla potrzebujących: dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka, samotnych matek, małych pacjentów ze szpitala dziecięcego oraz seniorów z domów pomocy. Paczki przygotowywali nasi pracownicy, a Sii wsparła je dodatkowo kwotą 10 000 zł – dodaje.

Jednocześnie w grudniu rozpoczęły się nowe projekty, zgłoszone przez pracowników w ramach 9. edycji Sii Power Volunteers. Rozpoczęła się m.in. współpraca z nowo otwartym Domem Fundacji Ronalda McDonalda w Warszawie – domem dla rodzin chorych dzieci przebywających w Klinicznym Szpitalu Uniwersyteckim, Zespołem Szkół dla Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy czy też z Fundacją Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Mayera w Krakowie. – Wspieranie społeczeństwa jest dla nas niezwykle ważne. Dostrzegamy to także w postawach i inicjatywach naszych pracowników, którzy zgłaszają się do wspólnego pomagania coraz częściej i liczniej – podsumowuje Katarzyna Domańska. W najbliższym kwartale Sii Polska i jej wolontariusze zrealizują 7 takich projektów na łączną kwotę ponad 152 000 zł (3 z zaplanowanych już trwają).

Zapoznaj się z planowanymi działaniami Sii Polska tutaj.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?