top-image
WSTECZ

Sii Power Volunteers wspierają przewlekle chorych, młodych pacjentów z Bydgoszczy

Bydgoski oddział Sii Polska w ramach Programu Sii Power Volunteers podjął współpracę z Zespołem Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej, prowadzącym działalność edukacyjną w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego oraz Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Firma przekaże placówce 18 nowych tabletów do nauki zdalnej, a wolontariusze z Sii Polska w listopadzie i grudniu poprowadzą dla uczniów warsztaty online na temat kariery w IT.

Zespół Szkół nr 33 w Bydgoszczy to instytucja wyjątkowa – w tym przypadku to nie uczniowie przychodzą do szkoły, lecz szkoła do uczniów. Zajęcia odbywają się w bydgoskich szpitalach, w wyznaczonych pomieszczeniach bądź w salach chorych, jeśli uczniowie są unieruchomieni. Praca nauczycieli odbywa się w zgodzie z procesem leczenia dziecka, we współpracy z personelem medycznym. Takie podejście daje chorym dzieciom i młodzieży możliwość kontynuowania edukacji podczas dłuższego pobytu w szpitalu oraz mniej stresujący powrót do własnej szkoły.

Obecnie sytuacja młodych pacjentów stała się jeszcze bardziej skomplikowana z uwagi na pandemię. – Możliwość przemieszczania się nauczycieli między oddziałami szpitalnymi jest bardzo ograniczona, a przez obostrzenia covidowe dzieci mają o wiele mniej zajęć i dodatkowych atrakcji, by odreagować napięcia spowodowane hospitalizacją – mówi Izabela Maciejewska, Dyrektor ZS nr 33 w Bydgoszczy. – Cierpi na tym uczeń, jego edukacja i niejednokrotnie proces leczenia. Dlatego szukamy sposobów na nowe formy wspierania rozwoju naszych podopiecznych – dodaje.

Pomoc zaoferowała firma Sii Polska i wolontariusze z lokalnego oddziału, który istnieje w Bydgoszczy już 2 lata i zatrudnia ponad 70 osób. W ramach Programu Sii Power Volunteers bydgoski oddział zdobył grant finansowy na realizację projektu „Siiła Wiedzy” dla Zespołu Szkół nr 33.

– Po konsultacjach ze szkołą zakupiliśmy 18 tabletów, które wspomogą realizację zdalnego nauczania – relacjonuje Anna Boruszkowska-Becmer, Dyrektor Regionalna Sii Bydgoszcz, inicjatorka i liderka projektu. – Nowe tablety przekazane szkole mają odpowiednie parametry techniczne, by przez dłuższy czas służyć uczniom w nauce online, nawet w starszych klasach. Ponadto zebraliśmy w naszym bydgoskim oddziale Sii wolontariuszy, którzy podzielą się z młodszymi koleżankami i kolegami ze szpitali swoją wiedzą i doświadczeniem na temat kariery w IT. Szkoła, zwłaszcza średnia, to najlepszy czas na myślenie o wyborze studiów i przyszłej drogi zawodowej. Postanowiliśmy przybliżyć uczniom możliwości, jakie daje sektor IT, bo tu spektrum jest naprawdę bardzo szerokie – mówi Anna Boruszkowska-Becmer.

Firma zaplanowała wspólnie ze szkołą 5 spotkań warsztatowych w trybie online o różnych specjalizacjach w IT: zawodzie testera, programisty Java i .NET, administratora IT i rekrutera. Każdy z wolontariuszy opowie o innym stanowisku, zakresie obowiązków i tym, jak może wyglądać ścieżka kariery w danym zawodzie.

– Mam nadzieję, że warsztaty będą zarówno dla dzieci, jak i dla prowadzących inspiracją, by szukać nowych dróg rozwoju. Zachęcą także opiekunów i nauczycieli do wykorzystywania tego sposobu nauczania naszych podopiecznych w trudnym dla nich momencie leczenia i szukania nowych pomysłów na zajęcia online – dodaje Izabela Maciejewska.

Podejmowanie działań prospołecznych jest bardzo ważne dla samej firmy i dla pracowników. W ramach Programu Sii Power Volunteers na najbliższe półrocze zaplanowanych jest w całej Polsce zaplanowanych 10 projektów o łącznej wartości ponad 220 tys. zł.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?