top-image
WSTECZ

Eksperci Sii Polska skrócili czas testowania aplikacji z 12 dni do 6 godzin w jednej z największych światowych firm kurierskich

Inżynierowie Sii Polska wdrożyli Tricentis Tosca, najnowocześniejszą platformę do automatyzacji testów, u jednego ze swoich kluczowych klientów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego narzędzia i skutecznej pracy zespołu wdrożeniowego Sii czas potrzebny na przeprowadzenie testów w projekcie globalnego system do scentralizowanego zarządzania treścią witryn internetowych skrócił się z 12 roboczodni do 6 godzin pracy komputera.

Wyzwaniem, przed którym stanęli eksperci z Sii Polska było przyspieszenie i zwiększenie efektywności testów regresji, których celem jest wykrywanie błędów mogących pojawić się po aktualizacji oprogramowania lub dodaniu w nim nowych funkcjonalności.

– Przeprowadzenie szczegółowej analizy potencjału i potrzeb firmy pomogły nam wybrać odpowiednie narzędzie. Wiele projektów realizowanych dla klienta jest już obecnie na etapie utrzymaniowym, kolejne są na tyle stabilne, że można rozpocząć proces automatyzacji. Dotychczasowe rozwiązania oparte głównie na Selenium, nie spełniały oczekiwań firmy. Tosca natomiast wydała się być rozwiązaniem uszytym na miarę – mówi Leszek Ćwil, Kierownik ds. Zarządzania Dostarczaniem Usługi w Sii Polska.

Bezdyskusyjnie, jedną z największych zalet rozwiązania Tricentis oferowanego przez Sii jest możliwość korzystania z niego przez osoby nie posiadające umiejętności programowania. Przyszły automatyk jest gotowy do rozpoczęcia pracy po odbyciu dwóch szkoleń online, potwierdzonych certyfikatem i trwających łącznie około tygodnia.

Ale to nie jedyna zaleta tego narzędzia. Wdrażana przez ekspertów Sii Polska Tosca jest wiodącą na rynku platformą wspierającą pełen proces Continuous Testing, od tworzenia testów na podstawie ryzyk biznesowych, przez automatyzację, testy wydajnościowe, zarządzanie danymi testowymi, aż po wirtualizację serwisów. Jest to jedno z nielicznych narzędzi, które jest w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez zyskujące na popularności zwinne metodyki wytwarzania oprogramowania – Agile i DevOps. Tosca jest jednocześnie rozwiązaniem niezwykle przystępnym – dzięki zminimalizowaniu ilości kodu (low-code/no-code), tester manualny czy biznesowy może zautomatyzować złożone scenariusze dla ponad 160 technologii. Na rynku wykorzystuje się ją już do automatyzacji testów aplikacji webowych, desktopowych, mobilnych, API, a także oprogramowania biznesowego największych globalnych dostawców, takich jak Salesforce.com, ServiceNow czy SAP, dla których przygotowane zostały dodatkowe usprawnienia.

Ponadto jest narzędziem niezwykle uniwersalnym. Oferując zróżnicowane metody analizy  (HTML, UIA, OCR), zapewnia niemal nieograniczony zakres integracji z innymi systemami.
Jest również bezkonkurencyjna pod względem utrzymania testów automatycznych. Korekta testów po zmianach w aplikacji zajmuje – według ekspertów Sii Polska – od 30 do 80% mniej czasu niż porównywalne narzędzia. Tosca daje więc użytkownikom możliwość sukcesywnego rozszerzania zakresu automatyzacji bez obawy przed niekończącym się procesem konserwacji.

– Szczegółowa analiza wykonana po wdrożeniu wykazała, że finalny koszt wytworzenia pojedynczego testu automatycznego w Tosce jest o ponad 60% niższy, niż przy zastosowaniu Selenium – podsumowuje Leszek Ćwil. – Ten wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i jednoznacznie przesądził o kontynuacji wdrażania tego narzędzia w kolejnych projektach klienta. Cieszymy się, że udało nam się pokazać, że odpowiednio dobrane narzędzia, wdrożone przez doświadczony zespół, który wie jak w pełni wykorzystać ich możliwości to oszczędność czasu i pieniędzy, a także szansa na uwolnienie potencjału testerów, którzy mogą pracować bardziej efektywnie – dodaje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zoptymalizować procesy testowania w swojej firmie, skontaktuj się z Centrum Kompetencyjnym Usługi Testowe w Sii Polska.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ