top-image
WSTECZ

Fakturomat – bardzo potrzebne rozwiązanie, które w ciągu pierwszych miesięcy po premierze zyskało ponad 1200 użytkowników

Współpraca w oparciu o kontrakt B2B zyskała już sporo zwolenników, nie tylko w branży IT. Wybór takiej formy zatrudnienia wiąże się jednak z obowiązkiem wystawiania comiesięcznych faktur za wykonaną pracę. Co zrobić, żeby ułatwić i usprawnić proces rozliczeń z freelancerami? Sii Polska stworzyła w tym celu Fakturomat – platformę, która pozwala kontraktorom wystawiać i przesyłać faktury w prosty i przyjemny sposób. Co miesiąc z rozwiązania korzysta już ponad 1200 osób.

Sii Polska konsekwentnie wdraża kolejne rozwiązania, które powstają na podstawie pomysłów usprawnień zgłaszanych przez pracowników. Co roku firma bierze udział w audycie Great Place to Work, dzięki któremu otrzymuje szczegółowy i miarodajny feedback od zatrudnionych osób. Swoje pomysły pracownicy mogą również przekazywać w każdym momencie, za pomocą dedykowanej aplikacji Pomysły i usprawnienia. Wśród osób, które dzielą się opiniami dużą grupę stanowią freelancerzy. To właśnie z myślą o nich powstał Fakturomat – narzędzie, które znacząco usprawniło proces comiesięcznych rozliczeń za wykonane usługi.

Nowa platforma posiada dwie główne funkcjonalności. Po pierwsze, służy do wystawiania i przesyłania faktur sprzedażowych i korygujących za usługi informatyczne, świadczone na rzecz Sii Polska. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość przesyłania do Sii dokumentów utworzonych w innym systemie. Po kilku miesiącach od startu Fakturomatu, firma praktycznie wyeliminowała problem korekt i błędów w fakturach. Osoby zatrudnione w oparciu o kontrakt B2B podkreślają także szybkość i intuicyjność korzystania z narzędzia oraz dostęp do wszystkich dokumentów na zbiorczym dashboardzie.

– Wiemy, że dla wielu osób faktury były czarną magią i powodowały sporo stresu. Postanowiliśmy to zmienić i tak powstał Fakturomat. Dane podpowiadają się automatycznie na podstawie kart czasu pracy. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe. Rozwiązanie było niezwykle potrzebne i widzimy to w liczbach. W przeciągu kilku miesięcy po wdrożeniu rejestrujemy już ponad 1200 faktur miesięcznie – mówi Ewelina Szylińska, Senior Power User/ Business Consultant w Sii Polska.

Finalny kształt projektu to efekt pracy zgranego zespołu 10 ekspertów o różnych specjalizacjach, m.in. Architekt, UX Designer, Power User, Analityk, Kierownik projektów korporacyjnych, Inżynier ds. badań i rozwoju czy Inżynierowie ds. testów i analiz. W proces tworzenia platformy w roli konsultantów zaangażowani zostali także użytkownicy końcowi, aby nowe rozwiązanie jak najlepiej odpowiadało ich potrzebom.

Choć korzystanie z platformy nie jest obowiązkowe, od początku widać systematyczny wzrost liczby użytkowników i przesłanych faktur. W kolejnych miesiącach Sii Polska planuje przepisanie aplikacji na nowszą technologię oraz dalszy rozwój platformy w oparciu o opinie licznej grupy użytkowników, którzy zdecydowali się na rozliczanie przy jej pomocy.

Przeczytaj także o innych pomysłach usprawnień pracowników Sii Polska.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?