top-image
WSTECZ

Lider usług IT i inżynierii otwiera kolejne dwa biura w Białymstoku i Gliwicach

Sii, polski lider usług IT i inżynierii, w październiku otworzył biura w Białymstoku i Gliwicach. Pięciokrotny zdobywca tytułu Great Place to Work – wyróżnienia dla najlepszych pracodawców, utrzymuje dotychczasową wysoką dynamikę rozwoju. W poprzednim roku firma otworzyła aż cztery biura, w Bydgoszczy, Rzeszowie, Częstochowie i Pile. 

Sii Polska od początku istnienia rośnie w sposób organiczny, zatrudniając najwyższej klasy ekspertów. Systematycznie realizowane cele oraz doskonałe wyniki finansowe potwierdzają silną pozycję lidera rynku usług IT i inżynieryjnych.

– Sii Polska dynamicznie rośnie od 2006 roku. Mamy wiele planów na dalszy rozwój. Utrzymujemy wysoką 30% dynamikę wzrostu dochodów i zysków, jednocześnie konsekwentnie zwiększając zatrudnienie – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska. – Obecnie projekty dla naszych klientów dostarcza ponad 4 000 specjalistów z 12 lokalizacji, w których mamy oddziały. Jesteśmy z tego dumni, ale wierzymy, że może być jeszcze lepiej, dlatego nie zwalniamy tempa. Dowodem na to jest otwarcie kolejnych dwóch biur w Białymstoku i Gliwicach. Liczymy, że to pozwoli nam być jeszcze bliżej naszych klientów i kandydatów. Rozwój Sii Polska jest możliwy dzięki dobrej światowej sytuacji gospodarczej i konkurencyjności Polski w porównaniu do innych krajów. Ze względu na wzrost podatków, zwłaszcza z wprowadzeniem PPK i wyższym ZUS, te korzystne warunki biznesowe mogą wkrótce ulec zmianie. Niestety w konsekwencji może to skutkować ograniczeniem przyszłych inwestycji Sii w Polsce – dodaje.

Bogate zaplecze specjalistów i nowe miejsca pracy

Kluczowym czynnikiem, który sprawił że Sii podjęło decyzję o otwarciu kolejnych biur właśnie w Białymstoku i Gliwicach jest obecność wykwalifikowanych specjalistów w każdej z lokalizacji. Znajdują się tu takie uczelnie techniczne jak Politechnika Śląska i Politechnika Białostocka. Dodatkowo niewielka odległość do pobliskich oddziałów Sii umożliwi wspólne budowanie zespołów projektowych, co w efekcie pozwoli firmie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

– Specjaliści Sii Gliwice będą mieli okazję współtworzyć projekty dla międzynarodowych klientów, szczególnie tych z sektora motoryzacyjnego oraz nowoczesnych technologii. Do zespołu poszukujemy developerów Java, .NET, Front-end, ale także programowania niskopoziomowego (embedded) oraz hardware. Interdyscyplinarne zespoły są odpowiedzią na potrzeby rynku w obszarze Przemysłu 4.0, w szczególności integracji maszyn i systemów IT – komentuje Krzysztof Danilewicz, Regional Director odpowiadający za oddziały w Katowicach, Częstochowie i Gliwicach.

– Do Sii w Białymstoku poszukujemy głównie programistów Java, AEM, .NET, front-end, specjalistów z obszaru testowania a także systemów wbudowanych. Inżynierowie będą mieli okazję pracować dla dużych globalnych marek, szczególnie z sektorów: bankowego, mediowego i high-tech – dodaje Barbara Piekarska, Site Manager w Sii Białystok.

Firma konsekwentnie pnie się w górę stawiając sobie kolejne ambitne cele. Do końca roku obrotowego Sii planuje osiągnąć przychód w wysokości 835 milionów złotych oraz zatrudniać 4 700 specjalistów.

Więcej informacji o firmie na stronie: www.sii.pl

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?