top-image
WSTECZ

Pełna automatyzacja testów i obsługa z dowolnego miejsca – zobacz nowego robota DMI w akcji

Inżynierowie Sii Polska stworzyli prototyp maszyny do automatyzacji testowania paneli sterowniczych w pociągach, który zastąpi manualne testy sprzętu. Robot, który może być sterowany z każdego miejsca na świecie w sposób zdalny, zostanie wykorzystany przez wiodącego lidera usług kolejowych i lotniczych jako część większego systemu informatycznego.

Sii Polskawiodący dostawca usług IT i inżynierii w Polsce, podjęło się stworzenia prototypu robota mającego zastąpić manualne testowanie maszyn. Do jego realizacji przystąpili inżynierowie Centrów Kompetencyjnych Inżynierii oraz Systemów Wbudowanych, tworząc całe urządzenie od podstaw. – Zaprojektowaliśmy oraz zbudowaliśmy urządzenie, które wykonuje fizyczne kliknięcia w celach testowania ekranów dotykowych – wyjaśnia Kamil Zorychta, ArchitekSii Polska oraz jeden z członków zespołu zaangażowanego w projekt. Rolą wspomnianych ekranów jest monitorowanie i sterowanie maszyną, która wyposażona jest w dwa naprzemiennie działające interfejsy. To odpowiedzialna funkcja, w związku z czym projekt, który wykorzystywany będzie w przemyśle kolejowym, musiał spełnić najwyższe wymogi co do jakości, bezawaryjności i bezpieczeństwa.  

 Sii Polska zajęła się kompleksową realizacją projektu, wykonując wszystkie niezbędne prace, takie jak model 3D robota, sporządzenie rysunków technicznych poszczególnych jego części, zaprojektowanie elektroniki do sterowania, napisanie oprogramowania i stworzenie dokumentacji technicznej – mówi Kamil  Zorychta. – Największą satysfakcję sprawiło nam umożliwienie wykonywania pracy zdalnej na fizycznym ekranie bez ingerencji w budowę robota. Dzięki temu można sterować nim z dowolnego miejsca na świecie, mając możliwość podglądania jego pracy i efektów w czasie rzeczywistym  dodaje. 

Wykorzystanie robota w procesie testowania ekranów pomoże zwiększyć efektywność wykonywanych zadań, szybkość dostarczenia wyników, a także pozwoli zredukować koszty tego niezwykle istotnego procesu.

Zobacz, jak działa stworzony przez inżynierów Sii Polska robot i jakie technologie wykorzystano w tym projekcie. 

Szukasz dostawcy rozwiązań z zakresu IT lub inżynierii? Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobićhttp://sii.pl/ 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?