logo sii

Twórz z nami ważne projekty!

Zatrudniając ponad 4 000 specjalistów, Sii jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce.

Kuba Service Delivery Manager

Dlaczego projekty realizowane przez Sii są ważne?

To, co robimy, zmienia otaczający nas świat i wpływa na codzienne życie milionów ludzi. Nasi inżynierowie nie są jedynie trybikami w maszynie. Odgrywają kluczową rolę w zaawansowanych technologicznie projektach realizowanych dla klientów z całego świata.

Nie musisz wierzyć nam na słowo – przekonaj się sam.
100

międzynarodowych klientów

4000

inżynierów

1400

dostarczonych projektów

Nasze obszary specjalizacji

Rozwój oprogramowania
Inżynieria
Testowanie
Infrastruktura IT
Service Desk
Outsourcing procesów biznesowych
Doradztwo biznesowe
Aplikacje dla firm
Szkolenia
Business Intelligence

Nasze projekty

Sprawdź, jak rozwiązaliśmy problemy naszych klientów - zobacz wybrane realizacje.

programowanie_robotow
Technologia jak malowana

Zaprogramowaliśmy roboty malujące karoserie samochodów renomowanych marek

Skala usług i systemów dostarczanych przez jednego z wiodących na świecie dostawców produktów głównie dla przemysłu motoryzacyjnego oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań sprawiły, że firma poszukiwała sprawdzonego i doświadczonego partnera technologicznego o międzynarodowej skali działania. Tak rozpoczęła się współpraca Sii z klientem.

 

Inżynierowie Sii są autorami m.in. oprogramowania i sterowników do systemów transportowych w lakierniach oraz oprogramowania robotów montujących uszczelnienia i nakładających lakier na karoserię samochodów największych marek na świecie. W praktyce wprowadzone rozwiązania przyczyniły się nie tylko do poprawy jakości produkcji pojazdów, ale zwiększyły wydajność całych fabryk poprzez uruchomienie dodatkowych ciągów lakierniczych, automatyzację czy usprawnienie logistyki. Oprócz dużej skali działań, sam projekt był również zaawansowany technologicznie m.in. w zakresie wykorzystania produktów Siemens czy RFID.

Firma była pierwszym klientem zespołu, który dał w późniejszych latach początek Centrum Kompetencyjnego Engineering. Projekty zautomatyzowanych lakierni były pierwszymi zrealizowanymi z dziedziny automatyki, które prowadziło Sii. Wymagało to od nas zbudowania jednostki o nowej specjalizacji. Umiejętności inżynierów biorących udział w tych projektach to nie tylko znajomość sterowników PLC powszechnie używanych w przemyśle, ale również obszerna wiedza z elektrotechniki oraz mechaniki.
Paweł Łusiak, Service Delivery Manager, Sii
7

Lakierni w Azji i Ameryce Południowej z uruchomionymi systemami transportowymi

Wykorzystane technologie:

zakupy
Zakupy w nowoczesnym wydaniu

Zbudowaliśmy największą platformę zakupów grupowych w Danii

Sweetdeal to największa platforma zakupów grupowych w Danii, z której każdego dnia korzystają tysiące użytkowników. Aby zwiększyć sprzedaż i konkurencyjność na rynku duńskim, właściciel Sweetdeal, firma Berlingske Media, zdecydował się powierzyć Sii stworzenie innowacyjnego produktu: cyfrowej platformy, która pomoże wzmocnić relacje z klientami.

 

Nowa platforma e-commerce miała być przede wszystkim nowoczesnym miejscem sprzedaży towarów, który umożliwi partnerom biznesowym firmy dodawanie nowych produktów do oferty w łatwy i przejrzysty sposób. Inżynierowie Sii byli odpowiedzialni za cały proces budowania systemu – od analizy technicznej, poprzez rozwój back-endu i front-endu, aż po testowanie rozwiązań i utrzymanie systemu. Wszystko to w oparciu o chmurę AWS i platformę Magento 2 – jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dla sklepów internetowych.

 

Dzięki zaangażowaniu zespołu o szerokim zakresie kompetencji oraz zwinnej metodyce pracy, stworzono platformę odpowiadającą wymaganiom biznesowym klienta.

Klient jest bardzo zadowolony z rezultatów projektu, gdyż nowa platforma ułatwia i optymalizuje sprzedaż produktów, a także usprawnia współpracę z partnerami biznesowymi. Dzięki szybkiej migracji towarów i użytkowników udało się także zachować ciągłość biznesową firmy. Dla Sii jest to natomiast kolejne udane wdrożenie e-commerce i silna referencja w obszarze Magento, także cieszymy się z partnerskiej współpracy z klientem i przygotowujemy do realizacji kolejnego projektu.
Jarosław Kleban, Business Manager, Sii
800 000

Unikalnych użytkowników obsługiwanych przez platformę

Wykorzystane technologie:

metro
Gdy w grę wchodzi ludzkie życie

Współtworzymy systemy bezpieczeństwa nowojorskiego metra

Ponad 1,5 miliarda podróżnych korzysta rocznie z nowojorskiego metra. Nad ich bezpieczeństwem czuwają polscy inżynierowie z Sii.

 

Projekt LIRR, realizowany dla kanadyjskiego koncernu transportowego Bombardier, ma na celu podniesienie skuteczności diagnostyki awarii i bezpieczeństwa w nowojorskich kolejach. Specjaliści z Sii są odpowiedzialni m.in. za system DMS gromadzący dane z różnych urządzeń w infrastrukturze kolejowej Long Island Rail Road (LIRR) i Metro-North Railroad. Jest on wyposażony w moduły raportujące i alarmujące o niebezpiecznych zdarzeniach związanych z ruchem pociągów oraz przetwarzające informacje z urządzeń monitorujących. Dzięki temu pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Jednym z naszych zadań jest sprawdzenie, czy awaria pociągu została przetworzona i zapisana w systemie oraz czy wywołała odpowiedni alarm. Jeżeli DMS nie będzie działał poprawnie, to wykrycie awarii na linii kolejowej będzie utrudnione i może dojść do wypadku. W grę wchodzi ludzkie życie, dlatego musimy upewnić się, że system zachowa się odpowiednio w każdej problematycznej sytuacji, nawet takiej, której klient nie jest w stanie przewidzieć.
Dawid Wielgos, Junior Test Engineer z zespołu LIRR, Sii
1,5mld

Osób korzystających z nowojorskiego metra

Wykorzystane technologie:

produkty
Połączenie mody i innowacji

Tworzymy system zarządzania cyklem życia produktów sportowych

Jeden z największych na świecie producentów obuwia i odzieży sportowej poszukiwał partnera zdolnego dostarczyć rozwiązania szyte na miarę. Inżynierowie Sii przez lata zyskali zaufanie odzieżowego giganta, który postanowił powierzyć im kluczowy projekt – stworzenie systemu zarządzania cyklem życia produktu.

 

Chcąc prześcignąć konkurencję, firma powierzyła Sii stworzenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, wspierających projektowanie zupełnie nowych artykułów sportowych. Zaprojektowany i dostarczony przez Sii system zarządzania cyklem życia produktu wspiera użytkowników w procesie zamawiania elementów niezbędnych do produkcji obuwia, a także pozwala na śledzenie powiązanych z nim inwestycji. Dzięki nowemu systemowi programiści, projektanci i menedżerowie produktu mogą pracować nad pomysłami już od początkowej fazy koncepcji, poprzez prototyp, aż po zatwierdzony produkt końcowy trafiający na sklepowe półki. Obecnie we wszystkie zadania realizowane przez Sii dla PUMA jest zaangażowanych ponad 50 inżynierów, którzy w swojej pracy wykorzystują różnorodne technologie – od Java, przez .NET, aż po SharePoint i Microsoft Business Intelligence.

Kluczowe znaczenie ma dla nas fakt, że Sii może dostarczyć wysoce wyspecjalizowane zespoły projektowe w stosunkowo krótkim czasie. Ich inżynierowie są ekspertami w swoich dziedzinach i wnoszą do naszych projektów wartościowy, zorientowany na cel wkład i bogate doświadczenie.
mówi Kurt Walther, Dyrektor Działu IT, PUMA
50+

Inżynierów zaangażowanych we wszystkie projekty realizowane dla klienta

Wykorzystane technologie:

ekrany
Robot w roli testera

Zaprojektowaliśmy system automatycznego testowania ekranów dotykowych

Bombardier to jeden z największych koncernów specjalizujących się w produkcji i budowie samolotów, lokomotyw oraz wagonów kolejowych, tramwajowych czy metra. Od ponad 70 lat buduje i usprawnia działanie sieci transportowych na całym świecie. Dzięki udanej współpracy, Sii uzyskało status zaufanego partnera firmy i obecnie wspiera ją w dynamicznym rozwoju technologicznym.

 

Jednym z najważniejszych wspólnie realizowanych projektów jest system testowania ekranów. Inżynierowie Sii stworzyli specjalistyczny prototyp robota, który pozwala na automatyzację procesów kontroli wyświetlaczy dotykowych m.in. w produkowanych przez klienta pociągach. Współpraca zakładała nie tylko zaprojektowanie jego elementów mechanicznych, ale również wdrożenie platformy komunikacji z klientem (PC), strumieniowanie dźwięków i wideo oraz implementację interfejsu web. Dzięki temu użytkownicy mogą teraz cieszyć się z intuicyjnych i wydajnych ekranów.

To zadanie wymagało od nas połączenia sił specjalistów z kilku dziedzin. Ścisła współpraca mechaników, elektryków, elektroników, programistów embedded oraz web developerów pozwoliła na stworzenie od podstaw kompletnego rozwiązania. Projekt tego typu był dla Sii pionierski, ale nie przysporzył nam kłopotów w trakcie realizacji i jesteśmy zadowoleni z jego efektów.
Piotr Chodorowski, Software Developer, Sii
3 250

Milimetrów kwadratowych powierzchni płytki obwodu drukowanego

Wykorzystane technologie:

infotainment
Nowy wymiar rozrywki

Tworzymy oprogramowanie do systemu multimedialnego

Nawigacja satelitarna, pełna synchronizacja z urządzeniami mobilnymi i przede wszystkim ulubiona muzyka w wysokiej jakości dźwięku, a to wszystko dostępne w interaktywnym samochodowym kokpicie. Dzięki inżynierom Sii przyjemność z prowadzenia wkracza na zupełnie nowy poziom.

 

Eksperci z Sii zmierzyli się z wyzwaniem stworzenia jednostki centralnej systemu multimedialnego dla wiodącego producenta samochodów klasy premium. Ten nowatorski pod względem technologicznym projekt zakładał m.in. budowę komponentów oprogramowania oraz integrację z już istniejącym systemem, bibliotekami firm trzecich oraz open-source i sukcesywny rozwój aplikacji pod kątem funkcjonalności. To prototypowe rozwiązanie pozwala cieszyć się w aucie najwyższej jakości rozrywką dzięki zastosowaniu wielu technologii i narzędzi takich, jak C++, Linux (Yocto), Xen hypervisor.

Z firmą Sii łączy nas bardzo owocna współpraca, Sii dostarcza nam wyspecjalizowane zespoły projektowe, składające się z inżynierów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Także duża elastyczność i szybkość reakcji firmy Sii ma dla nas ogromnie znaczenie.
Waldemar Borek, Engineering Group Manager
4 mln

Samochodów osobowych znanej marki z nowym systemem multimedialnym

Wykorzystane technologie:

Technologia w służbie zdrowiu

Stworzyliśmy oprogramowanie do analizy obrazu DNA w czasie rzeczywistym

Co łączy laureatów Nagrody Nobla, CSI oraz technologię? Wspólnym mianownikiem jest działalność firmy Qiagen, która swoimi rozwiązaniami przyczyniła się do rewolucji w biotechnologii. Swój wkład w pracę nad nowoczesnymi rozwiązaniami dla medycyny ma również Sii, które wspierało klienta w tym procesie.

 

Inżynierowie Sii stworzyli koncepcję rozwoju oprogramowania do analizy obrazu DNA w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu technologii C++, Java oraz .Net aplikacja w prosty i przejrzysty sposób pozwala analizować duże zbiory danych. System ten pomaga w krótkim czasie rozpoznawać choroby i analizować je pod kątem doboru najbardziej skutecznych metod leczenia. Ma to szczególne znaczenie w nagłych wypadkach, gdzie natychmiastowa diagnostyka przyczynia się do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

NGS to produkt, który dla QIAGEN ma znaczenie strategiczne i ma szansę zrewolucjonizować podejście do diagnostyki nowotworowej w XXI wieku. Eksperci IT z firmy Sii, którzy pracują przy tym produkcie, stanowią cenny wkład w przyszły sukces naszej firmy.
Grzegorz Smoliński, Head of Software Development Wrocław, QIAGEN
5 000+

Godzin przepracowanych dla klienta:

Wykorzystane technologie:

Bezpieczne płatności elektroniczne gdziekolwiek jesteś

Budujemy systemy zarządzania terminalami płatniczymi i obsługą transakcji

Ingenico to francuskie przedsiębiorstwo, którego dostarcza technologie oraz produkty niezbędne do obsługi transakcji elektronicznych. Dzięki wsparciu Sii użytkownicy mogą dokonywać bezpiecznych płatności bezgotówkowych w sklepach oraz online.

 

Podstawowa działalność Ingenico opiera się nie tylko na produkcji terminali płatniczych POS, ale obejmuje również tworzenie pełnego oprogramowania do płatności i powiązanych usług, w tym systemów dla sprzedawców. Jednak zupełnie nowym celem i wyzwaniem biznesowym, przed którym stanęła firma, było zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań usprawniających zarówno planowanie, jak również proces produkcji i działanie centrów serwisowych firmy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu ekspertów Sii powstały aplikacje wspierające zarzadzanie cyklem życia terminali – od ich wyprodukowania do momentu, kiedy pojawia się on np. w sklepie. Równocześnie zoptymalizowano planowanie i dostosowywanie wielkości produkcji urządzeń w fabrykach. Teraz klienci Ingenico mogą cieszyć się bezpiecznymi płatnościami oraz szerszą dostępnością usług na całym świecie.

Kluczowym w realizacji projektu jest unikalna kultura pracy zespołu i relacji z klientem – w pełni oparta na zaufaniu i bliskiej współpracy. Powstała niespotykana synergia oraz duch tej grupy, która nazwała siebie COMMANDO TEAM. I właśnie ten zespół dostarczył krytycznie ważną dla klienta, pierwszą wersję produkcyjną portalu w rekordowo krótkim czasie 6 miesięcy.
Emil Kozłowski, Service Delivery Manager, Sii
30 milionów

Terminali wspieranych przez portal dostarczony przez Sii

Wykorzystane technologie:

podreczniki
Cyfrowy wymiar edukacji

Cyfryzujemy podręczniki dla uczniów w Norwegii

Gyldendal to wiodący norweski dom wydawniczy będący liderem w zakresie wykorzystania innowacyjnych technologii w świecie nauki. Spółka odpowiada za materiały edukacyjne dla tysięcy młodych Norwegów. Tym razem jednak firma potrzebowała doradcy, który pomoże w jednym z największych wyzwań w historii przedsiębiorstwa — stworzeniu cyfrowych, interaktywnych podręczników dla uczniów szkół podstawowych.

 

Sii zostało wybrane jako partner wspierający strategiczny projekt digitalizacji. W praktyce, dzięki nowemu systemowi, przystosowanemu do urządzeń mobilnych, uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z podręczników i materiałów edukacyjnych w każdym momencie z dowolnego miejsca na świecie. Agilowy zespół inżynierów Sii odpowiadał za migrację przestarzałych rozwiązań opartych na Flash na nowoczesne technologie, które są przystosowane do perspektywicznego rozwoju rozwiązania w przyszłości. Dzięki temu wydawca może sprostać również oczekiwaniom instytucji edukacyjnych wkraczających w nową erę nauki.

Nasza partnerska współpraca z Sii pozwala nam na dynamiczne skalowanie biznesu, przy jednoczesnej pewności wysokiego poziomu kompetencji naszego partnera w różnych obszarach. W każdej współpracy komunikacja jest kluczem. Nasza geograficzna oraz kulturowa bliskość z Sii ma decydujące znaczenie w budowaniu zaufania oraz rozumieniu naszych potrzeb jako klienta – zarówno na poziomie zarządczym, jak i w codziennej pracy.
Peder Skou, Head of Product Technology, Gyldendal
700 000

Uczniów i nauczycieli korzystających z cyfrowych podręczników

Wykorzystane technologie:

linia_produkcyjna
Programowanie w branży motoryzacyjnej

Zaprogramowaliśmy linie montażowe silników i skrzyń biegów

ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i podzespołów dla branży motoryzacyjnej. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku. Przez ostatnie 6 lat współpracy Sii zbudowało ponad 70-osobowy zespół inżynierów realizujących projekty dla tego klienta.

 

Inżynierowie Sii mają bogate doświadczenie w zakresie tworzenia i wdrażania oprogramowania dla systemów powszechnie używanych w rozwiązaniach przemysłowych. W tej chwili odpowiadamy za projekty elektryczne, programowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych oraz uruchamianie linii produkcyjnych dla największych firm z przemysłu samochodowego, takich jak General Motors, Volkswagen, Ford czy BMW. Dzięki zaangażowaniu tak doświadczonego partnera, jakim jest Sii, jeden z największych dostawców komponentów dla motoryzacji podnosi swoją konkurencyjność i efektywność realizacji projektów.

Podczas realizacji projektów nasi eksperci stoją przed wieloma wyzwaniami, takimi jak duża zmienność technologiczna, a to wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji. ThyssenKrupp docenia wysokie umiejętności i zaangażowanie inżynierów Sii, podkreślając, że poziom efektywności usług świadczonych przez naszą firmę jest kluczowym czynnikiem sukcesu realizacji projektów oraz naszym wyróżnikiem wśród konkurencji.
Julian Kur Business Manager, Sii
100+

Projektów dla ThyssenKrupp

Wykorzystane technologie:

dom
Twój dom tak smart jak Ty

Tworzymy inteligentne domy oparte o Internet Rzeczy

Dziś dom to nie tylko rodzinna atmosfera. Ma być wygodnie i praktycznie, a co najważniejsze funkcjonalnie, co zapewniają współtworzone przez Sii inteligentne systemy podnoszące jakość życia i wspierające środowisko.

 

Projekty realizowane przez inżynierów Sii wspólnie z jednym z czołowych dostawców rozwiązań dla inteligentnych domów, zakładają integrację wielu urządzeń wewnętrznych z podstawowym systemem oraz pracę nad aplikacją lokalnego serwera systemu i interfejsu użytkownika. Dzięki oprogramowaniu napisanemu przez Sii, klienci firmy mogą korzystać z nowych funkcjonalności platformy oraz efektywniej zarządzać swoim domem. Dodatkowo eksperci z Centrum Kompetencyjnego Embedded Systems przeprowadzili również testy deweloperskie oraz utrzymali wysoką jakość organizacji systemu, dopasowując go do nowych standardów środowiska C++.

Projekt jest niezwykle ciekawy z racji swoich możliwości integracyjnych z wieloma platformami i systemami dostępnymi na rynku. Współpraca pomiędzy obiema firmami ewoluowała bardzo skutecznie, doprowadzając nas do pozycji największego dostawcy w obszarze Internet of Things u naszego Klienta. Dzięki naszemu wsparciu, Klient może dalej rozwijać swoje produkty i usługi, a także być konkurencyjnym w stosunku do istniejących już rozwiązań. Uważam, że kluczem do sukcesu tej współpracy są Inżynierowie z właściwymi kompetencjami, którzy swoim zaangażowaniem podkreślają politykę firmy Sii.
Wojciech Drescher, Businnes Manager, Sii
23

Dostępne na rynku serwisy i platformy zintegrowane z naszym systemem

Wykorzystane technologie:

Zainteresowały Cię nasze realizacje? Chcesz dowiedzieć się o nas więcej?

Wybrani klienci

Zapytaj o naszą ofertę

Zainteresowały Cię nasze projekty? Napisz do nas, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej, jak to będzie możliwe.

Artur
Artur Delivery Center Director

Zobacz nasze oferty pracy

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wyślij nam swoje CV lub poleć swojego znajomego i odbierz bonus!

Anna
Anna Junior Consultant