top-image
WSTECZ

Zwinna transformacja i narzędzia Atlassian – droga do przewagi rynkowej

Sii Polska pomaga organizacjom zmieniać się, stwarzając optymalne warunki do poprawy wydajności i rozwoju nie tylko produktów, ale też całych przedsiębiorstw. Ekspercka wiedza i doświadczenie we wdrażaniu zwinnych praktyk, połączone z narzędziami uznanego partnera, jakim jest Atlassian, usprawniły już pracę wielu klientów firmy, m.in. wiodącej marki sportowej PUMA. – W dzisiejszych czasach by być konkurencyjnym, liczyć się na rynku, potrzeba większej elastyczności, krótszego time-to-market przy zachowaniu wysokiej jakości – mówi Maciej Szostek, Agile & Atlassian Offering Lead w Sii Polska.

Agile właściwym krokiem na drodze do sukcesu

Zdecydowana większość firm musi być dziś zwinna – szybko odpowiadać na zmiany rynkowe, koncentrować się na swoim odbiorcy i produkcie, jednocześnie kontrolując wszystkie ryzyka. Transformacja jest popularnym hasłem, ale bez względu na to, jak ją nazwiemy – cyfrową, DevOps czy po prostu zwinną – u podstaw każdej z nich leży Agile.

– Obserwujemy wciąż rosnące zapotrzebowanie na zmianę podejścia do wytwarzania produktów. Nasi Klienci wiedzą, że w dzisiejszych czasach by być konkurencyjnymi, liczyć się na rynku, potrzebują większej elastyczności, krótszego time-to-market przy zachowaniu wysokiej jakości – mówi Maciej Szostek, Agile & Atlassian Offering Lead w Sii Polska. – Doskonale o tym wiemy, sami realizujemy projekty w wielu sektorach, dostarczając produkty do różnych odbiorców na całym świecie. Dzięki doskonalonemu przez lata know-how, dziś skutecznie wspieramy transformacje cyfrowe na wszystkich poziomach, od pojedynczego zespołu, po całą organizację, uzupełniając je o narzędzia Atlassian. Wykorzystujemy kompetencje dostępne w firmie z zakresu zarządzania projektami i procesami, release managementu, risk managementu, organizacji IT czy service desku, by zaproponować nowatorskie podejście do rozwijania narzędzi Atlassian, automatyzując wiele procesów biznesowych, integrując je z systemami klasy ERP, CRM czy raportowaniem BI – dodaje.

Sii Polska pomaga firmom zmieniać się, stwarzając optymalne warunki do poprawy wydajności i rozwoju nie tylko produktów, ale całych przedsiębiorstw. Centrum Kompetencyjne Agile & Atlassian w Sii pomaga implementować odpowiednio dobrane podejście w każdej organizacji. Dokładna  ocena potrzeb  i  dojrzałości  implementacji  Agile  w  firmie  to  podstawa.  Dzięki  tej  wiedzy  możemy dobrać właściwerozwiązania  w  obszarze  wytwarzania  produktów,  skalowanej współpracy zespołów, aż  po budowę Value Stream w ramach całej firmy. Nasi eksperci wspierają wytwarzanie produktów w oparciu o  Scrum,  najlepsze  praktyki  ITIL,  widoczność  i  przejrzystość  procesów  na  każdym  poziomie  w organizacji. Dla dojrzałych i dużych organizacji proponujemy skalowanie Agile na bazie SAFe.

Transformacja jest procesem długim i złożonym, w jej trakcie potrzeby Klienta ewoluują i mogą okazać się znacznie większym wyzwaniem, niż pierwotnie.

– Jedna z powadzonych przez nas transformacji Agile okazała się wyzwaniem nie tylko dla naszego Klienta, ale również zespołu. Wprowadzanie zmian w międzynarodowej organizacji o ogromnej dynamice, rozproszonych zespołach oraz konieczność dostarczania produktów pozwalających na utrzymanie ciągłości biznesowej i przewagi rynkowej, zdawały się wymianą kół w pędzącym samochodzie – mówi Katarzyna Kulhawik, Program Manager w Sii Polska. – Zdecydowaliśmy się więc na zaprojektowanie i wdrożenie programu pozwalającego na realizację założeń transformacji małymi krokami. Wszystkie nasze działania, zgodnie z podejściem Agile, były monitorowane i adaptowane w taki sposób, by zwrot z inwestycji następował możliwe najszybciej oraz przynosił maksymalną wartość biznesową dla Klienta. Takie podejście stało się kluczem do sukcesu tego projektu – podsumowuje Katarzyna Kulhawik.

Pionierski projekt dla marki PUMA

Agile często postrzegany jest jako skupiony wyłącznie na ludziach, interakcjach między nimi, optymalizacji procesów wytwórczych i produktu. Nie można jednak zapomnieć o narzędziach, które w dobie wszechobecnej cyfryzacji są nie do przecenienia. Sii Polska będąc Złotym Partnerem Atlassian, jako element każdej transformacji uwzględnia wsparcie narzędziowe, oferując doradztwo w doborze rozwiązań adekwatnych do potrzeb, pozwalających stawić czoła wyzwaniom takim jak różnice stref czasowych czy praca w rozproszonych zespołach.

– Nie boimy się wyzwań, dzięki temu jesteśmy pionierami. We współpracy z Atlassian realizujemy unikalne projekty jak np. pierwsze migracje złożonych konfiguracji Jira i Confluence z wersji on-premise do Atlassian Cloud – wskazuje Maciej Szostek.

Jednym z ciekawszych wyzwań była zrealizowana przez ekspertów Sii Polska migracja istniejącej Platformy Atlassian do chmury w projekcie dla marki PUMA.

– Proces zakładał połączenie istniejącej instancji Jira Server z istniejącą instancją Jira Cloud bez utraty danych, przy zachowaniu ciągłości biznesowej oraz uwzględniając techniczne różnice pomiędzy produktami i licznymi dodatkami. Operacja została przez nas przeprowadzona w pełnym zakresie, co uczyniło nas pionierami w skali światowej w tego typu przedsięwzięciach. Dzięki innowacyjności i złożoności procesu, nasza praca została doceniona również przez naszego partnera, firmę Atlassian – wspomina Paweł Jakimiak, Administrator Atlassian w Sii Polska.

Sii Polska jako partner w transformacji

Transformacja to przedsięwzięcie wieloetapowe, nastawione na sukces organizacji. Sii Polska wspiera klientów na każdym etapie – od oceny potrzeb i zaplanowania zmiany, przez szkolenia, wspólne wprowadzanie nowego podejścia, po stałe wsparcie w nowej rzeczywistości.

– Dedykujemy naszych Agile Coachów i Scrum Masterów do codziennej pracy z organizacją, a po zakończeniu okresu największych zmian pozostajemy w stałym kontakcie pomagając kiedy jest to potrzebne i monitorując trwałość efektów. Najlepsze efekty przynosi współpraca od początku do końca, ale pomagamy również firmom w dowolnym punkcie transformacji w uzgodnionym zakresie – podsumowuje Maciej Szostek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?