Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

18 Centrów Kompetencyjnych Sii podejmie każde wyzwanie technologiczne – dowiedz się, jak działa nasz one-stop shop w praktyce

Od momentu powstania w 2006 roku Sii Polska stawia na rozwój kompetencji w wyspecjalizowanych obszarach. Dzięki takiemu podejściu staliśmy się uznanym na rynku ekspertem, który potrafi tworzyć nowoczesne rozwiązania, zarządzać wiedzą, prowadzić działania R&D, a także dzielić się wypracowanymi przez lata najlepszymi praktykami. Nawiązujemy współpracę oraz budujemy silne relacje z partnerami technologicznymi, co pozwala nam wprowadzać do stale rozszerzającej się oferty najnowsze narzędzia, optymalizujące działania klientów. A wszystko to w ramach jednostek świadczących sprofilowane usługi, znanych jako Centra Kompetencyjne (CC).

Wysokospecjalistyczne Centra Kompetencyjne

Powstanie każdego Centrum Kompetencyjnego jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Monitorując trendy w świecie innowacyjnych technologii, możemy na bieżąco reagować, wypracowywać skuteczną metodykę prac i projektować nowatorskie rozwiązania, gwarantujące nową jakość.

− Aktualnie w Sii Polska działa 18 Centów Kompetencyjnych, w ramach których budujemy ekspertyzę w najbardziej kluczowych obszarach działalności firm z różnych branż. Od infrastruktury, przez maszyny i systemy przemysłowe, oprogramowanie, testowanie, cyberbezpieczeństwo po doradztwo i szkolenia – wyjaśnia Krzysztof Krężel, Chief Operating Officer w Sii Polska. – Łącznie w projekty realizowane przez Centra Kompetencyjne zaangażowanych jest 3 000 specjalistów, posiadających często wieloletnie doświadczenie – dodaje.

Ekosystem rozwiązań Sii

Zdywersyfikowane kompetencje zespołów CC i znajomość różnorodnych rozwiązań IT oraz biznesowych sprawiają, że Sii Polska jest w stanie zrealizować kompleksowo złożone, wieloetapowe projekty. Jako one-stop-shop zapewniamy naszym klientom pełne wsparcie w kluczowych obszarach, tworząc ekosystem sprawnie współpracujących ze sobą rozwiązań. W efekcie dostają od nas pełen pakiet usług, bez konieczności angażowania w prace innych dostawców.

Jako zwolennicy podejścia „client first” odpowiadamy na potrzeby klienta, rekomendując optymalne połączenie rozwiązań oferowanych przez poszczególne Centra Kompetencyjne. W ten sposób grupujemy odpowiednie kompetencje, budujemy zespoły o określonych kwalifikacjach, zarządzamy nimi i dostarczamy kompletny produkt, zgodny ze specyfikacją oraz oczekiwaniami klienta.

One-stop-shop w praktyce

Dzięki bardzo szerokiemu zakresowi usług Sii, jesteśmy w stanie kompleksowo wspierać naszych klientów  w różnych obszarach i realizować projekty wymagające zaangażowania różnych technologii.

Migracja usług oraz narzędzi komunikacji i pracy grupowej do chmury w SHV Energy

Przykładem podejścia One-stop-shop jest współpraca z SHV Energy, którą wspieramy w złożonym projekcie migracji usług oraz narzędzi komunikacji i pracy grupowej do chmury. Zajmujemy się migracją kont i zasobów do Exchange Online, budową intranetu w oparciu o usługi SharePoint online, tworzeniem systemu raportowego Power BI w środowisku Azure Cloud, budową dedykowanych aplikacji z wykorzystaniem MS Power automation oraz Power Apps, a także migracją systemów klasy ERP do MS Dynamics 365 i wdrożeniem systemu do zarządzania sprzętem MS Intune.

Automatyzacja i cyfryzacja procesu produkcji cukru dla jednego z europejskich liderów

Innym projektem, który wymagał współdziałania specjalistów z różnych dziedzin technologicznych było wprowadzenie w życie założeń czwartej rewolucji przemysłowej w procesie produkcji cukru dla jednego z europejskich liderów w tej dziedzinie. Eksperci Sii zajęli się automatyzacją i cyfryzacją całego procesu produkcji od nadzoru nad uprawą buraka cukrowego, poprzez stworzenie bliźniaka cyfrowego maszyn pracujących w fabryce, agregację danych sterujących procesami wytwórczymi, aż po nadzór nad dystrybucją dostaw cukru. Prace wymagały współdziałania specjalistów z różnych dziedzin, min. developerów systemów wbudowanych, specjalistów chmurowych oraz administratorów infrastruktury jak i ekspertów jakości danych.

Rozwój i utrzymanie serwisu międzynarodowego producenta farb

Dla międzynarodowego producenta farb Sii stworzyło, rozwija i utrzymuje strony internetowe, na których klienci indywidualni, malarze i firmy mogą znaleźć informacje produktowe, przykłady zastosowania, inspiracje i porady. Sii osadziło wybraną platformę CMS w infrastrukturze chmurowej Azure przy wykorzystaniu technik konteneryzacji. Dodatkowo w projekcie wykorzystane zostały rozwiązania oparte o MS Azure do optymalizacji procesu wdrażania nowych funkcjonalności i zmian na środowiskach testowych i produkcyjnych oraz obserwacji aplikacji, infrastruktury i sieci. Oprócz rozwoju systemów, utrzymujemy również ich dostępność na bardzo wysokim poziomie 99,9%, a w codzienną obsługę i monitoring systemów klienta zaangażowane są dwie linie wsparcia pracujące zgodnie ze standardami ITIL.

Rozwój wielokanałowego podejścia do sprzedaży dla klienta z sektora medycznego

Przykładem kompleksowego podejścia do zarządzania i analizy procesów biznesowych jest projekt rozwoju wielokanałowego podejścia do sprzedaży, realizowany dla jednego z klientów Sii z sektora medycznego. Wyspecjalizowane centra kompetencyjne Sii Dynamics 365 i Business Intelligence wsparły klienta w całym procesie wdrożenia od diagnozy obecnego stanu, analizy wymagań użytkowników przez projekt i wdrożenie najnowszych wersji systemów Dynamics ERP i CRM. Nowe rozwiązania pozwalają na integrację i zarządzanie danymi z kluczowych procesów firmy w oparciu o rozwiązania chmurowe Microsoft Azure i Power BI.

– Sii, wspierając swoich klientów w wielu obszarach, zdejmuje z nich konieczność poszukiwania i koordynacji wielu dostawców, dokładnego planowania prac oraz eliminuje potencjalne problemy komunikacyjne, tym samym zwiększając bezpieczeństwo realizacji projektów – mówi Krzysztof Krężel.

Perspektywy na przyszłość

Traktując wzrost jakości świadczonych usług jako wartość nadrzędną, Sii Polska nie przestaje inwestować w szeroko rozumiany rozwój.

– Konsekwentnie poszerzamy ofertę o nowe technologie oraz narzędzia, aby rozwijać zakres usług już istniejących centrów kompetencyjnych lub też tworzyć nowe. Chcemy, aby nasza działalność nabrała jeszcze większego tempa i pozwalała osiągać kolejne, spektakularne sukcesy – podsumowuje Krzysztof Krężel.

Poznaj ofertę naszych Centrów Kompetencyjnych, aby dowiedzieć się, jak nasi eksperci mogą pomóc rozwinąć Twój biznes.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?