Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  20-godzinne programowanie z Sii

  Aplikacja dla wędkarzy, odstresowujące wirtualne kolorowanki, program umożliwiający dzielenie się wspólnymi rachunkami – to tylko część z konkursowych aplikacji powstałych podczas trzeciej już edycji konkursu programistycznego Let’s Code.

  Let’s Code – hackaton, zachęcający programistów do tworzenia programów użytecznych społecznie, organizowany jest przez firmę Sii, czołowego dostawcę usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce.

  Let’s Code składa się z dwóch etapów. Pierwszy – lokalny, odbywa się równocześnie w ośmiu biurach Sii w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach. Podczas tego etapu to jury, składające się z doświadczonych programistów, osób zajmujących się zarządzaniem projektami i sprzedażą, wybiera najlepszą aplikację. Drugi etap globalny, to głosowanie online na stronie www.letscode.sii.pl.

  W tym roku uczestnicy mieli za zadanie stworzyć aplikację w jednym z trzech obszarów: bezpieczeństwo lokalne, aplikacja zrzeszająca ludzi, aplikacja z obszaru biznesowego. Kategorią najchętniej wybieraną przez drużyny była „aplikacja zrzeszająca ludzi”.

  Konkurs dla pasjonatów

  Spośród dotychczasowych edycji konkursu, ostatnia – trzecia, zgromadziła największą liczbę uczestników. W lokalnym etapie hackatonu wzięło udział 167 pasjonatów programowania, podzielonych na 44 drużyny, które w ciągu 20 godzin pracy nad aplikacjami stworzyły 1 235 325 linijek kodu.

  W organizację konkursu Let’s Code jestem zaangażowany już po raz drugi. Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok jakość oraz poziom zaawansowania aplikacji tworzonych przez uczestników zauważalnie wzrasta! Pomysły naszych drużyn nie przestają zaskakiwać – mówi Michał Jasiorowski, Architekt Rozwiązań oraz juror w konkursie Let’s Code.

  W drugim etapie, w którym do wygrania było 10 000 PLN, walczyły 33 drużyny. Nagroda główna trafiła do Katowic, do drużyny Friendly Challenge, która zdobyła aż 1039 głosów internautów! Dzięki temu projektowi możemy rywalizować ze swoimi znajomymi w różnych dziedzinach, tworzyć nowe wyzwania i sprawdzić, kto jest mistrzem w danej kategorii.

  Let's code 2016 - winners

  Z dokładnym opisem zwycięskiego projektu można się zapoznać na stronie konkursu: http://letscode.sii.pl/projekty/friendlychallenge.

  Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu i przekonania się, jak wyglądała 3. Edycja Let’s Code.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy chętnych do udziału w 4. edycji konkursu!

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?